28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft naprawia funkcję Excela, która zmusiła naukowców do zmiany nazw ludzkich genów

Microsoft naprawia funkcję Excela, która zmusiła naukowców do zmiany nazw ludzkich genów

zdjęcie: Stephena Brasheara (Obrazy Getty’ego)

Firma Microsoft opublikowała niedawno plik Blog przedstawiający nowe aktualizacje programu Excel Co pozwala użytkownikom wyłączyć automatyczną konwersję danych. To dobra wiadomość dla naukowców, ponieważ w ostatnich latach musieli zmienić nazwy wielu ludzkich genów, ponieważ Excel konwertował je na daty.

Dla odrobiny kontekstu każdemu genowi nadano nazwę i symbol, ten ostatni zwykle jest znakiem alfanumerycznym. Więc na przykład Membrana pierścieniowa typu palca CH 1 W skrócie 1 MARCA. Jednak Excel błędnie odczytywał tę datę i konwertował ją na „1 marca”.

Nie było możliwości wyłączenia tej automatycznej konwersji, co wpłynęło na setki artykułów naukowych. Spowodowało to, że naukowcy musieli spędzać wiele godzin na naprawianiu błędów i ręcznym odzyskiwaniu danych. W 2020 r. społeczność podjęła się właśnie tego Zmień sposób odniesienia do tych genów W Excelu. Zatem MARCH1 stał się MARCHF1, SEPT1 stał się SEPTIN1 i tak dalej.

Trzy lata później Microsoft w końcu odkrył i wdrożył zestaw funkcji obejmujących nazwy genów naprawy. Dostępne jest teraz pole wyboru „Konwertuj na bieżąco ciągłe litery i cyfry”, które można włączać i wyłączać. Aktualizacja wprowadza jeszcze kilka checkboxów i wszystkie mieszczą się w kategorii automatycznej konwersji danych.

Obraz artykułu zatytułowanego Microsoft naprawia funkcję Excela, która zmusiła naukowców do zmiany nazw ludzkich genów

zdjęcie: Microsoftu

Firma Microsoft dodała także dodatkową opcję na dole, która mówi: „Kiedy przesyłasz plik .csv lub podobny, powiadom mnie o wszelkich automatycznych konwersjach liczb”. Jak sama nazwa wskazuje, to pole wyboru wyświetla komunikat ostrzegawczy w przypadku otwarcia pliku .csv lub .txt z dowolną zastosowaną opcjonalną automatyczną transformacją danych.

Należy tylko pamiętać, że jednym ze „znanych problemów” związanych z aktualizacją, o którym Microsoft wspomniał na swoim blogu, jest to, że nowa opcja konwersji nie działa podczas uruchamiania makr.

READ  Druga darmowa aktualizacja Metroid Dread jest już dostępna, oto pełne informacje o aktualizacji