1 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

5080149_web1_ptr-PensCaps12-041022

Mark Madden: Brian Rust był pierwszym, który wrócił do Pingwinów, ale czy będzie ostatnim?

Brian zostawił pieniądze na stole.

Przeciętny kontrakt na nowe prawicowe skrzydło z Penguins na sześć lat wynosi 5,125 mln dolarów, co oznacza wzrost o zaledwie 1,625 mln dolarów. W ciągu ostatnich trzech sezonów Rost strzelił 73 gole w 171 meczach.

Rust ma 30 lat. To była jego jedyna szansa na zarobienie pieniędzy. Wygląda na to, że handlował pieniędzmi dla dobra, ale prawdopodobnie miał też sześcioletnią umowę gdzieś indziej i za więcej pieniędzy.

Rost chciał zostać pingwinem. Chciał kontynuować jazdę na łyżwach na linii Sidney Crosby. Zrzekł się pensji w zamian za statystyki, być może błędnie wierząc, że to szansa na wygraną.

A może po prostu jest szczęśliwy.

W każdym razie jest prawdopodobne, że Rust i jego rodzina otrzymają 30,75 miliona dolarów, które Rust zarobi w ciągu najbliższych sześciu lat.

To dobra okazja dla pingwinów. Rust to solidny, pracowity, wszechstronny odtwarzacz, idealnie pasujący do każdej linii, ale zwłaszcza do Crosby’ego i Jake’a Guentzela. Jeśli częścią celu Offseason jest uspokojenie Crosby’ego, utrzymanie tego trio w nienaruszonym stanie jest dobrym początkiem. Crosby nienawidzi się zmieniać.

Rust wydawał się najmniej skłonny do powrotu między nim, Evgeny Malkinem i Chrisem Letangiem. Ale Rost wrócił jako pierwszy.

Czy Rast będzie ostatnim?

Możliwe też, że powróci Ron Hextal. Przebiegły, samotny arcymistrz pingwinów dokończył umowę z Rustem. Wydaje się mało prawdopodobne, że nastąpi to po jego zwolnieniu.

Niektórzy uważają, że jest za wcześnie, aby zwolnić Hextalla. Być może, ale jest to najważniejsze wydarzenie poza sezonem we współczesnej historii pingwinów, a nie dowód. Ustawia stół do końca kariery Crosby’ego.

Penguins ma na liście 15 graczy na kontrakcie i 24 miliony dolarów w pozostałej przestrzeni okładki.

Pingwiny mogą zatrzymać Letanga lub Malkina i nadal legalnie zmieniać swój skład. Zachowanie obu jest możliwe, ale nie mądre.

READ  Notatki poufnych NFL: Packers planuje Aaron Rodgers i Davante Adams, ruch Bucka po Bradym, ostatni z kombinacji

Trzymanie się jednego z nich jest niemądre, jeśli chodzi o odwracanie kartek na temat czterech kolejnych przegranych w pierwszej rundzie play-offów. Ale to zależy od tego, jaki jest cel dla właścicieli Fenway Sports Group. (Może nie wiedzą jeszcze dużo o hokeju.)

Jeśli celem jest osiągnięcie play-offów, dodanie 17 roku do tej passy, ​​przegranie w pierwszej rundzie, zaspokojenie zainteresowania Crosby’ego i zaspokojenie zainteresowania fanów nostalgią i fałszywą nadzieją, to ponowne podpisanie kontraktu z wielkim nazwiskiem ma sens.

To wielkie nazwisko musi brzmieć Letang.

Malkin jest niezbędną siłą 5 na 5. Jego chirurgicznie naprawione kolano może jeszcze nie wróciło. Prawdopodobnie nigdy tego nie zrobisz. Malkin miał tylko 22 podwójne punkty mocy w 41 meczach, był minus 10, jego błędów było mnóstwo i nie dostosowałby swojego stylu gry do 35.

Malkin wciąż ma kilka świetnych momentów, zwłaszcza jeśli chodzi o grę sił. Ale ma kiepskie godziny.

Pingwiny wygrały 20 i przegrały 14, zanim powrócił Malkin. Wygrali 29 i przegrali 26 (wliczając play-offy) po jego powrocie. Jest to zwycięski procent 0,588 w porównaniu do 0,527.

Co ważniejsze, 200-metrowa struktura i dyscyplina zespołu nie były takie same po powrocie Malkina. (Mówię ci to). Swoją niezależną pracę przekazał innym, zwłaszcza Letang.

Letang jest ważniejszym graczem niż Malkin. Letang jest obecnie lepszy.

Letang wypadł z lodu średnio 25:47 i zdobył najlepszy w karierze 68 punktów. Rozegrał 78 meczów. On i dwaj właściciele są mniej więcej w tym samym wieku, ale Letang jest w znacznie lepszej formie i jest bardziej oddany jego utrzymaniu. Jest bardziej prawdopodobne, że zobaczy długoterminową umowę w efektywny sposób.

Podobnie jak Malkin, Letang może być podatny na błędy. Ale ma większą zdolność do ukrywania swoich błędów.

Jeśli stracisz Letang, korpus obronny się załamie. Robi to wszystko. Jeździ na łyżwach, uderza, trzyma dysk i porusza nim.

READ  Therese Maxi z Philadelphia 76ers znalazła się w centrum uwagi, strzelając 38 meczów w wygranym meczu 1 nad Raptors

Letang to człowiek obrony nr 1. Malkin jest środkiem drugiej linii.

Właściciele mogą być bardziej przystępni. Letang otrzyma wniosek więcej niż dwóch właścicieli z powyższych powodów.

Letang jest bardziej najemnikiem. Dwóch właścicieli z większym prawdopodobieństwem dostanie to, czego chce.

Czy pingwiny zatrzymają Litang? Czy pozostaną właścicielami? Czy byłby to któryś z powyższych?

Jedno wydaje się pewne: gdy Letang trafi do wolnej agencji, już go nie ma. Najwyższa oferta, kropka.