30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trener Tua Tagovailoa daje ostateczną odpowiedź na temat przyszłości QB po strachu przed wstrząsem mózgu

Według jego trenera, Nicka Hicksa, rezygnacja z piłki nożnej nie jest w tej chwili opcją dla Tua Tagovailoa.

Rozgrywający Dolphins jest w protokole NFL z powodu wstrząsu mózgu po raz drugi w tym sezonie Doznaje urazu głowy Zgubiwszy snopy w Boże Narodzenie – które było jego drugim – a może trzecim – Uraz głowy w tym sezonie.

Narastają obawy co do długoterminowego stanu zdrowia Tagovailoa, Z wieloma kontrowersjami Nie wiadomo, czy powinien być zamknięty na sezon lub dłużej.

W czwartek Hicks napisał na Twitterze: „Wiem, że niektórzy z was są źli – ale UNO nigdzie się nie wybiera przez bardzo długi czas. Pogódź się z tym”, używając płaczących i śmiejących się emotikonów.

Główny trener Mike McDaniel powiedział w środę, że Tagovailoa, który dzień w dzień nie wychodził z protokołu, przegapi niedzielny mecz z Patriotami na stadionie Gillette. Zacznie Teddy Bridgewater.

„BTW – nikt nie dba o twoich„ fanów ”. Bycie nieszczęśliwym jest twoim prawem. Zwłaszcza, gdy sezon się nie skończył, a play-offy są gotowe i czekają” – dodał później Hicks. „Więc idź na statek i znajdź inną drużynę. Nikogo to nie obchodzi lol. Zwłaszcza Miami Dolphins i ich gracze. „

Tweet Hicksa pojawił się po tym, jak brat Tagovailoa, rozgrywający z Maryland, Taulia Tagovailoa, poruszył spór dotyczący wstrząsu mózgu i powiedział, że wierzy, że Tua będzie nadal grał.

Każdy ma swoją opinię, powiedział Tolya. Associated Press Czwartek przed piątkiem Duke’s Mayo Bowl w Charlotte. „Bracie, wiem, że ciężko pracuje. Wiem, że ma teraz rodzinę. Chcę, żeby mój brat był bezpieczny, ale jednocześnie wiem, że ma miłość i pasję do piłki nożnej. Czuję, że podejmie właściwą decyzję. najważniejsze jest to, że żyje bezpiecznie, to jest coś, o co musi się modlić.” Wiem, że jeśli do tego dojdzie, podejmie właściwą decyzję.

„Po prostu czuję, że nie przestanie grać w piłkę nożną. Czuję, że przy każdej okazji, jaką dostanie, będzie próbował grać. Nie wiem, po prostu„ idź, aż koła odpadną ”.

Rozgrywający Dolphins, Tua Tagovailoa, prowadzi piłkę podczas pierwszej kwarty meczu przeciwko Packers na stadionie Hard Rock, 25 grudnia 2022 r. w Miami Gardens na Florydzie.
Obrazy Getty’ego
Rozgrywający Dolphins, Tua Tagovailoa, wychodzi na boisko przed meczem z Packers na stadionie Hard Rock, 25 grudnia 2022 r. w Miami Gardens na Florydzie.
Rozgrywający Dolphins, Tua Tagovailoa, wychodzi na boisko przed meczem z Packers na stadionie Hard Rock, 25 grudnia 2022 r. w Miami Gardens na Florydzie.
Obrazy Getty’ego

NFL i NFLPA ogłosiły w środę, że zbadają postępowanie Dolphins z protokołem wstrząsu mózgu w niedzielę w związku z Tagovailoa.

Wspólny przegląd NFL/NFL dotyczący egzekwowania protokołu wstrząśnienia mózgu z udziałem rozgrywającego Miami Dolphins, Tua Tagovailoa, jest obecnie w toku. — powiedział w oświadczeniu. „Z zadowoleniem przyjmujemy tę recenzję i tak jak poprzednio, poinformujemy o wynikach wraz z NFLPA”.

W piątek nie jest jasne, kiedy Tagovailoa doznał wstrząsu mózgu w niedzielnej porażce z Packers 26:20.

Według powtórek wideo, rozgrywający uderzył głową w murawę na 2:40 przed przerwą. Ale Tagovailoa zakończył grę przed objawami wstrząsu mózgu w poniedziałek.

Po spotkaniu z lekarzami zespołu, Tagovailoa został natychmiast objęty protokołem wstrząśnienia mózgu.

Rozgrywający Dolphins Tua Tagovailoa (1) zostaje wyrzucony z boiska po kontuzji w meczu przeciwko Bengals 29 września 2022 roku na stadionie Paycor w Cincinnati w stanie Ohio.
Rozgrywający Dolphins Tua Tagovailoa (1) został wyrzucony z boiska po kontuzji w meczu przeciwko Bengals 29 września 2022 roku na stadionie Paycor w Cincinnati w stanie Ohio.
Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images

To drugi znany wstrząs mózgu Tagovailoa, który został objęty protokołem po utracie przytomności i Zostałem zniesiony z boiska na noszach Podczas przegranej Miami z Bengalami 29 września.

Nastąpiło to cztery dni po tym, jak opuścił krótkie zwycięstwo 21-19 nad Bills po tym, jak został mocno uderzony i wyglądał chwiejnie w pierwszej połowie. W tamtym czasie była to NFL/NFLPA Sprawdź to Przyrzekł, że wykorzysta „każdą legalną opcję” w celu zbadania możliwego naruszenia przez delfiny protokołu dotyczącego Tagovailoa.

READ  NFL Draft: 2 typy Chiefs, które zszokują fanów Kansas City