2 maja, 2024

Manchester United 2 Liverpool 2: Więcej Maino, więcej chaosu, drużyna Kloppa zapłaciła cenę

Chcesz poznać najważniejszą historię dnia wcześniej niż ktokolwiek inny? Zapisz się tutaj, aby otrzymywać nasz nowy, wspaniały codzienny biuletyn

Trzy tygodnie po klasycznym spotkaniu w Pucharze Anglii z siedmioma bramkami Liverpool i Manchester United spotkały się ponownie i po raz kolejny dobrze się bawiliśmy.

Chociaż ta konkurencja przyniosła skutek Tylko Cztery gole, a Liverpool mógł strzelić więcej w samej pierwszej połowie, marnując wiele okazji, gdy United nie udało się wyprzedzić Caoimhina Kellehera.

Jednak podobnie jak w pucharze, United zmusiło swoich przeciwników do zapłaty za swoją rozrzutność, gdy Bruno Fernandes strzelił gola z 40 jardów po doskonałym finiszowaniu po raz pierwszy po tym, jak Jarrell Quansah nie trafił w podanie, pozostawiając Kellehera osieroconego. Kobe Maino, tak jak to robił wcześniej, rzucił wyzwanie swojemu 18-latkowi i wyprowadził United na prowadzenie.

Podopieczni Jurgena Kloppa powinni byli zniknąć z pola widzenia do przerwy, ale zamiast tego wyszli z jednym punktem po rzucie karnym Mohameda Salaha w końcówce meczu i teraz na siedem meczów do rozegrania plasują się za liderem Premier League Arsenalem pod względem różnicy bramek.

Nasi scenarzyści Andy Jones, Karl Anka i Ahmed Walid przedstawiają trafną analizę meczu.

Co się stało z golem Fernandesa?

Quansa jest objawieniem Liverpoolu w tym sezonie.

21-latek drugą połowę poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w drużynie Premier League Bristol Rovers. Niewielu spodziewało się, że w tym sezonie znajdzie się w centrum uwagi, ale każdy test, przed którym stanął, zdał śpiewająco.

Tak było do czasu, gdy błędnie ocenił proste podanie do Virgila van Dijka. Fernandes wykorzystał okazję i oddał pierwszy strzał obok Kellehera, po czym wyrównał wynik pierwszym strzałem United w meczu.

Do tego momentu był to kolejny występ młodego zawodnika, który wyglądał, jakby od lat grał na najwyższym poziomie. Był częścią obrony, przez co napastnicy United żywili się drzazgami.

To niesprawiedliwe obwiniać młodzieńca, który rozegrał zaledwie jedenasty mecz w Premier League – nie mniej na wyjeździe na Old Trafford – za końcowy wynik, ale to jego błąd kosztował Liverpool bramkę.

Ci z większym doświadczeniem w ataku nie byli w stanie go uratować ze względu na złe podejmowanie decyzji przed bramką. Trzeba przyznać, że Quansah zostawił błąd za sobą i nadal grał w defensywie, tak jak to robił przez cały czas.

To błąd młodego zawodnika, który nie zasługuje na to, aby decydować o wyścigu o tytuł. Jednak po ostatnich siedmiu meczach sezonu może to być decydujący moment.

pogłębiać

Andy'ego Jonesa

Jak to się ma do chaosu w Pucharze Anglii?

Wszelkie szanse na wyrównany, opanowany występ którejkolwiek ze stron zostały zmarnowane, gdy Alejandro przedryblował Jarnacho Kellehera i zdobył bramkę w pierwszych 100 sekundach.

READ  NFL Draft 2022: Zobacz zabawną reakcję Rams na niespodziewany wybór Patriotów Cole'a Strange'a

Bramka nie została uznana ze względu na spalonego, ale przekaz był jasny: po wyniku 4:3 z 17 marca będziemy mieli więcej głupoty w kontratakach.

Wydawało się, że plan Ten Haga skupia się na złapaniu Liverpoolu i strzeleniu gola na początku meczu… z tą różnicą, że Liverpool zachował nerwy na wodzy i ostatecznie w 23. minucie zdobył bramkę otwierającą. Reakcja United po stracie gola? Więcej chaosu.

W drużynie składającej się z takich zawodników jak Fernandes i Marcus Rashford rozsądnie jest porzucić zorganizowane, stabilne posiadanie piłki i spróbować pokonać Liverpool w przerwie. To, co uczyniło te dwa ostatnie spotkania interesującymi, to powtarzające się i dziwaczne niepowodzenia Liverpoolu w kontratakach oraz irytujące zachowanie Jurgena Kloppa, gdy United strzelili gola nie wiadomo skąd.

Fernandes nie ma prawa powolnie podawać w tył i strzelać do Kellehera z około 40 metrów. Maino był w stanie zachować przytomność umysłu i machnąć Garnacho, aby wypuścił piłkę, aby to on odwrócił się, strzelił i strzelił drugiego gola dla United, co stanowiło element doskonałej kontroli w chaotycznym otoczeniu.

Statystyki powiedzą ci, że United strzeliło dwa gole przy niskich strzałach, a takie akcje rzadko są powtarzalne i trwałe. Czasami jednak emocjonalna narracja gry może przeważyć nad wymaganiami taktycznymi. Wydawało się, że podopieczni Ten Haga dwukrotnie zaskoczyli Liverpool w chaotycznych warunkach, zanim Aaron Wan-Bissaka powalił Harveya Elliotta w polu karnym.

Salah zdobył wynikowy rzut karny, a Ten Hag odpowiedział, przedstawiając Masona Mounta.

Może nadejść dzień, w którym mecze United i Liverpoolu zamienią się w „taktycznie interesujące” mecze szachowe, które obecnie rozgrywają Manchester City i Arsenal. Miejmy jednak nadzieję, że odbiegają nieco od normy.

Ten kontratak wręcz jest świetną zabawą. Piłka nożna jest dla ludzi, którzy powinni wiedzieć lepiej, ale nie mogą się powstrzymać.

pogłębiać

Głębiej

Premier League zamieniła się w stadion piłkarski – i to jest wspaniałe

Karol Anka

Liverpool marnuje okazje. Czy stanie się to problemem?

Salah i Dominik Szoboszlai z frustracją odrzucili głowy do tyłu. Obaj byli dobrze ustawieni w środku pola karnego, gotowi do wycofania się, ale Connor Bradley zdecydował się oddać strzał. Został zablokowany i wyszedł w róg.

Uosabiał Liverpool przed bramką w pierwszej połowie: wspaniały futbol, ​​który zapewnił mnóstwo okazji, ale żadnego postępu w polu karnym United.

Sprowadzało się to do tego, że jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobyli po rzucie wolnym. Oni mieli 15 strzałów, ale tylko cztery celne, 88 podań w ostatniej tercji i 21 dotknięć w polu karnym przeciwnika. Opowiedział całą historię.

READ  Thompson: Związek Chrisa Paula i Steve'a Curry'ego dowodzi, że życie to płaski krąg

Jednak niezależnie od tego, czy był to Szoboszlai, Salah, Darwin Nunez czy Luis Diaz, Liverpool marnował zbyt wiele otwartej gry – tak jak miało to miejsce w zeszłym miesiącu.

(Sean Botterill/Getty Images)

Przy każdej nadarzającej się okazji goście wracali myślami do meczu Pucharu Anglii, w którym Liverpool powinien zwiększyć prowadzenie 2:1. Pomimo dominacji i szans nie byli w stanie wyeliminować drużyny Erika ten Haga, co okazało się kosztowne.

Kilka minut po bramce Fernandesa Liverpool znalazł się w sytuacji ofensywnej pięć na dwóch, która wychodziła na ich korzyść. Podobnie jak w przerwie w meczu Pucharu Anglii, nie udało im się oddać ani jednego celnego strzału.

Liverpool całkowicie zgubił drogę, gdy Maino strzelił drugiego gola dla United. Rzut karny Salaha mógł uratować punkt, ale RTrzeba się jeszcze nauczyć rzekomych lekcji płynących z wiązania pucharów.

Kiedy Manchester United nauczy się bronić strat?

Zeszłego lata Ten Hag chciał, aby United było najlepszą drużyną transferową na świecie. Koncepcja miała sens, biorąc pod uwagę profil napastników United. „Naprawdę przyjrzeliśmy się historii Manchesteru United, a także przyjrzeliśmy się cechom naszych zawodników” – powiedział Ten Hag. „Wtedy możesz powiedzieć: «Kim chcemy być? To znaczy, że chcemy być najlepszym zespołem przejściowym na świecie. Chcemy zaskakiwać».

Jednakże, aby być najlepszą drużyną przejściową na świecie, musisz także wiedzieć, jak bronić się w takich sytuacjach – nie chodzi tylko o ekscytację i atakowanie z dystansu, szczególnie gdy grasz przeciwko drużynie Liverpoolu, która świetnie radzi sobie z tego typu atakami. Gra.

W tym meczu problemy United z przejściami w defensywie były dość widoczne: wchodzenie w posiadanie piłki, co prowadzi do słabej obrony ze względu na duże odstępy między napastnikami i obrońcami, gdy United próbują atakować ciągłym posiadaniem piłki, nie mogąc wygrać. Podwaja się w środku pola, a poziom kontrapresji spadł w porównaniu do poprzedniego sezonu.

Aby być najlepszą drużyną przejściową na świecie, musisz wiedzieć, jak ich atakować, a także bronić.

Ahmeda Waleeda

Jak wypadła kolejna prowizoryczna obrona United?

Czwórka obrońców w składzie Diogo Dalot, Willy Kambwala, Harry Maguire i Wan-Bissaka wystąpiła w 26. innym składzie defensywnym United w tym sezonie.

Przed rozpoczęciem meczu Ten Hag powiedział, że nie interesują go pytania dotyczące stylu gry United, mówiąc: „Chcemy dominować na boisku i poza nim oraz grać od tyłu”.

Problem z takim cytatem jest następujący:
1) Tego opisu można użyć do opisania wielu drużyn w angielskiej Premier League.
2) Wydaje się, że Manchester United nie kontroluje gry po obu stronach piłki.
3) Wiele drużyn – w tym Liverpool – wydaje się lepiej wdrażać te środki.

READ  Blue Jackets wymieniają Gustava Nyquista na Wild: Dlaczego Minnesota przejęła napastnika Columbus

United gra z wąskim i nieefektywnym pressingiem oraz systemem punktowania w środku pola, który można łatwo wykorzystać. Sprawę komplikuje ich podstawowe podejście do rzutów rożnych, które żyją i umierają w zależności od tego, czy zawodnik United może pierwszy raz dotknąć piłki.

pogłębiać

Głębiej

Kluby Premier League wkroczyły w złotą erę bramek backdoorem

Nunez znęcał się nad Wan-Bissaką tuż przed rzutem karnym, aby zapewnić Diazowi asystę przy zdobyciu gola. Spojrzenie na poniższy obrazek pokaże, że główka Nuneza znalazła się w miejscu, na które wiele drużyn celuje podczas meczu z United.

W 32. minucie Alexis McAllister skierował piłkę w stronę linii środkowej, podczas gdy napastnicy Liverpoolu parli do przodu. Podanie pomocnika odnalazło Diaza, który podał do Salaha.

Drużynom przeciwnym wystarczy kilka sekund i kilka podań, aby przejść z defensywnej trzeciej pozycji do strzału Andre Onany. To już dziesiąty raz, kiedy Manchester United oddał 10 lub więcej strzałów w pierwszej połowie meczu Premier League, a najwięcej w sezonie 2023–2024.

Dzielenie się statystykami defensywy z Sheffield United i Luton Town (12 razy) nie jest tym, czego wyobrażał sobie każdy fan United na początku sezonu. Ten Hag wskaże kontuzje, które wpłynęły na zdolność jego zespołu do grania na najwyższym poziomie. Eksperci będą się zastanawiać, dlaczego menadżerowi United trudno jest wyczarować coś lepszego.

Widok Dalota wykonującego kolejny potężny wbieg we własne pole karne sprawił, że się wzdrygnąłeś. United gra, korzystając z niewielkiej sumy bezpieczeństwa, jaką zapewnia cztery lub pięć najlepszych drużyn, a ich obrońcy są w dużej mierze pozostawieni samym sobie.

Karol Anka

Co powiedział Jurgen Klopp?

Trener Liverpoolu Jurgen Klopp powiedział w oświadczeniu dla Sky Sports: „Ostatecznie powinniśmy byli wygrać ten mecz. To jasne. Kontrolowaliśmy mecz i strzeliliśmy pierwszego gola.

„Powinniśmy strzelić więcej goli w pierwszej połowie. W pierwszej połowie nie oddali żadnego strzału.

„To punkt dla Manchesteru United. Wiem, jak ludzie to zobaczą. Stracone dwa punkty i tak dalej. Dla mnie mamy o jeden punkt więcej niż przed meczem.

„To mecz wyjazdowy z Manchesterem United. Dla nas mecze wyjazdowe są bardziej wyjątkowe dla wszystkich pozostałych drużyn. Dla nas (Liverpool) oni (Manchester United) wprowadzili dodatkową zmianę”.

Co dalej z Manchesterem United?

Sobota 13 kwietnia: Bournemouth (na wyjeździe), Premier League, 17:30 czasu brytyjskiego, 12:30 ET