22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Thompson: Związek Chrisa Paula i Steve’a Curry’ego dowodzi, że życie to płaski krąg

Thompson: Związek Chrisa Paula i Steve’a Curry’ego dowodzi, że życie to płaski krąg

Chris Paul jest wojownikiem.

Już sam ten fakt wystarczy, aby zadać sobie pytanie, czy przenieśliśmy się do innego świata. Ale jest coraz trudniej.

Chris Paul prawdopodobnie zejdzie z ławki w drużynie Warriors prowadzonej przez Steve’a Curry’ego i zdecydowanie przyjmie rolę współgwiazdy Curry’ego. Dziesięć lat temu byłoby to bluźnierstwem. Pięć lat temu raczej nie. Jeszcze dzień temu powiedziałbym, że nie ma mowy.

Wygląda na to, że Carrie miała rację. Powiedział „To nie jest 2014 nie mo„I nie kłamał.

Chris Paul jest wojownikiem.

To tak, jakby Zielony Goblin połączył siły ze Spider-Manem. Mentor i jego przyjaciel, który stał się rywalem – ponownie stał się sojusznikiem. Następnie Diddy dołączy do Death Row Records.

W tej bombie Golden State jest trochę poezji i trochę intrygi w tej fabule. Ale to zostało ustawione jako ciepła interpunkcja dla relacji między Carrie i Paulem. Taki, który ma co najmniej 15 lat.

Jest coś szlachetnego w tym, że oboje to robią, Paul za jego pokorę i Carrie za szacunek dla OG. Fani Warriors nie będą zachwyceni tym, że spędzili większą część dekady kibicując Paulowi jako Curry. Ale Carey nie wydaje się mieć nic przeciwko.

Nie popełnij błędu, ten ruch nie odbędzie się bez błogosławieństwa Carrie i Paula. Obie są wystarczająco dużymi gwiazdami, by zabić tę akcję, gdyby chciały. Ale źródła zespołu mówią, że Carey i Paul są podekscytowani swoim związkiem, a to z pewnością dlatego, że połączyli umysły. Bez wątpienia ich rywalizacja osłabła na przestrzeni lat, gdy obaj zbliżali się do czterdziestki. Ale wzajemny szacunek i braterskie uznanie nie zawsze oznaczają współpracę.

Ale historia pokaże, że Curry jest największym magnesem, siłą przyciągania, która przeczy konwencjonalnej mądrości i niepisanym zasadom. Przyjście Paula do Warriors to kolejny dowód na to, że Curry ma tendencję do wygrywania. Nie ma większego szacunku niż szalony zawodnik, taki jak Paul, decydujący się na jazdę z bronią z zawodnikiem, którego nie może pokonać.

READ  Trener Celtics, Aimee Odoka, może zostać zbanowany za naruszenie zasad drużynowych

I nie ma wyraźniejszej wiadomości od Warriors, że wszyscy są w oknie Curry’ego. Nic tak nie przemawia jak wymiana za gracza starszego o 14 lat od swojego poprzednika.

Warriors chcieli zdobyć więcej doświadczenia, aby zmierzyć się z młodzieżą, która zainstalowała swoją szatnię w zeszłym roku. Postrzegają również ten ruch jako ulepszenie dla swojego drugorzędnego przewodnika i rozgrywającego. Paul jest znakomitym rozgrywającym, który potrafi kierować drużyną, zwłaszcza gdy przesadza Curry’ego. To odpowiedź na problemy ze stratą trzech punktów i uzależnienie Warriors. Paul może trafić w swoje miejsce na środku pasma i ukarać niedopasowania.

Paul w najlepszym wydaniu był idealnym wsparciem dla Carrie, zwłaszcza gdy Carrie kończył się czas. Teraz Warriors ryzykują, że staną się wszystkim, czego kiedykolwiek chcieli dla innej drużyny. Mogą na to patrzeć i żałować, że nie mogą uzyskać większego zwrotu z inwestycji w strażnika, którego utworzyli. Ale Warriors skorzystali z wybuchowości i gotowości Paula do pilotowania i kierowania Paulem. Pozyskują potencjalną przyszłą gwiazdę dla byłego molocha i są przekonani, że dzięki temu stali się solidniejsi. Obcięli również prawie 100 milionów dolarów z przyszłej pensji, torując drogę do uniknięcia dalszych odszkodowań karnych za nowy układ zbiorowy pracy. Odnieśli się do kwestii chemii w szatni, stworzonej przez uderzenie Draymonda Greena w październiku zeszłego roku, oraz niestabilnej natury roli Paula – talentu debiutanta z zapasowym limitem minut.

Wojownicy dodali słynnego przywódcę, który miał zdecydowanie złą reputację, ale był szanowany. A jego decyzja o dołączeniu do Warriors jasno pokazuje, że jego jedynym celem jest zwycięstwo. Curry potrzebuje mentalności, którą zaszczepił w swoim zespole przemówieniem przed meczem 7 przeciwko Sacramento.

Ale znaczenie tego kroku polega nie tylko na tym, że wojownicy stali się starsi i bardziej doświadczeni. Zamienili spadkobiercę Curry’ego na dawną inspirację Curry’ego. Paul bezsprzecznie pomógł wprowadzić Careya, czasem całkiem dosłownie, w obecną stratosferę. Paul był poprzeczką, którą Carrie musiała oczyścić.

READ  Manchester City vs Liverpool: Erling Haaland bije rekord strzelców Premier League

Curry właśnie skończył pierwszy rok jako student pierwszego roku w Charlotte Christian, kiedy był 80 mil stąd – w epoce licealnych składanek YouTube, pamiętaj – Paul został wybrany do drużyn McDonald’s All-American i Parade All-American w 2003 roku. Winston Salem jest twarzą koszykówki w Północnej Karolinie. Curry oglądał z ACC Dreams w 2004 roku, kiedy Paul, jako student pierwszego roku, zdominował swoje pierwsze dwa mecze w turnieju NCAA, w tym passę przeciwko Manhattanowi: 29 punktów, 8 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty, 2 bloki i 1 strata.

Paul siedział w swojej walizce. To samo w 2005 roku, kiedy został wybrany z numerem 4 w drafcie NBA przez New Orleans Hornets, stając się najlepiej strzelającym graczem z Północnej Karoliny od czasu, gdy Jerry Stackhouse zajął trzecie miejsce w 1995 roku.

Głębiej

Wymiana Chrisa Paula to gonzo ruch Mike’a Dunleavy’ego Jr. o tytuł

W 2009 roku Curry i jego rodzina spędzili trochę czasu z rodziną Paulów, co dało nowicjuszowi NBA trochę wglądu i dobrą zabawę. Jeśli wiesz cokolwiek o Carrie, wiesz, że te czasy mają duże znaczenie.

W 2011 roku Curry został prawie wymieniony na Paula.

Sytuacja odwróciła się w 2014 roku, kiedy obaj spotkali się w play-offach. Paul nie był już mentorem dla Carrie, ale raczej przeszkodą. Kiedy Clippers przetrwali tę serię w Game 7, był to ostatni raz, kiedy Paul miał kontrolę nad Currym. Dla wielu było jasne, że Carey nadchodzi.

krzyżowanie Symbolizuje zmianę warty.

Mistrzostwa to potwierdziły.

Seria 2019 w Houston zakończyła wszelkie dyskusje.

Playoffy w 2023 roku były najlepszą szansą Paula na obalenie. Zdobycie tytułu z Phoenix nie zmieniłoby wyniku, ale byłoby to coś. Ale większe zmartwienie o Paula również przekreśliło jego szanse.

Kontuzja to problem nr 1 u Paula. Jego ścięgno udowe wyeliminowało go z play-offów 2018 dla Houston. Jego pachwina zdyskwalifikowała go z play-offów 2023 dla Phoenix. Ale jedną z zalet gry z Careyem i za nim jest to, że Paul nie zagra zbyt wiele minut. W tym roku w siedmiu meczach play-off spędzał średnio 35,7 minuty. Ale przed tegoroczną kontuzją zagrał w 30 kolejnych meczach posezonowych w trzech występach w play-offach.

READ  Kaylee Kelce opowiada o przejściu na emeryturę Jasona Kelce’a i karierze w NFL – NBC10 Filadelfia

W pierwszej rundzie przeciwko Clippers Paul grał 39, 38, 41, 38 i 38 minut. Został trafiony w grze 2 z następującej serii. Ostrożność Steve’a Kerra i urok charakteru Ricka Cipriniego, który pozwala zatrzymać Paula, dając mu większą szansę na przetrwanie posezonowego wyzwania. Carrie jest ubezpieczona, więc może zmniejszyć obciążenie pracą i nie tracić gruntu.

Więc Paul wskoczył do windy. Być może jest to znak, że cała tematyka rywalizacji nie jest taka jak kiedyś, a może nigdy nie była tym, czym się wydawała. W końcu wszyscy ci gracze stają się starsi i mądrzejsi i pamiętają, że wszyscy są częścią sióstr. Że kontrowersje, które napędzają internet, nie są tak dotkliwe dla głównych bohaterów, jak mogłoby się wydawać opinii publicznej.

Dowód na to, że życie to koło. Ta więź narodzona w Karolinie Północnej może wytrzymać czas, rywalizację, a nawet nieporozumienia. To w końcu wszystkie dawne gwiazdy będą musiały znaleźć bezpieczne miejsce do lądowania w późniejszych latach. Legendy gier na to zasługują.

Albo że jesteśmy już w alternatywnym wszechświecie.

Głębiej

Slater: Dlaczego doszło do wymiany Chrisa Paula i Jordana Paula z Warriors?

(Zdjęcie: Ezra Shaw/Getty Images)