21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Arte Moreno nie chce już sprzedawać Aniołów

Arte Moreno nie chce już sprzedawać Aniołów

The Angels ogłosili, że rodzina Moreno kończy proces poszukiwawczy sprzedaży zespołu i będzie kontynuować posiadanie przez cały sezon 2023 i później.

„W trakcie tego procesu stało się jasne, że mamy niedokończone sprawy i czujemy, że możemy wywrzeć pozytywny wpływ na przyszłość zespołu i wrażenia fanów” mówi właściciel klubu Arte Moreno w oświadczeniu wydanym przez klub. „W tym sezonie zobowiązaliśmy się do przyznawania pensji rekordzistom franczyzy i nadal chcieliśmy osiągnąć nasz cel, jakim jest przywrócenie World Series naszym fanom. Jesteśmy podekscytowani kolejnym rozdziałem Angels Baseball. Jesteśmy wdzięczni partnerom Galatioto Sports za ich wybitne wysiłki w trakcie całego procesu, które pozwoliły nam spotkać wiele wysoko wykwalifikowanych osób i grup, które wyraziły duże zainteresowanie klubem.Jednak w miarę postępu dyskusji i nabierania kształtu zdaliśmy sobie sprawę, że nasze serca pozostają z Aniołami i nie jesteśmy gotowi na rozstanie z fanami, zawodnikami i naszym personelem”.

Komisarz Major League Baseball, Rob Manfred, również wydał oświadczenie w tej sprawie Sam Blum z The Athletic. „Pomimo silnego zainteresowania Jupitera Aniołami, miłość Arte Moreno do gry jest dla niego najważniejsza. Jestem bardzo szczęśliwy, że rodzina Moreno zdecydowała się kontynuować posiadanie zespołu.”

Moreno, obecnie 76 ogłaszać W sierpniu powiedział, że rozważy sprzedaż zespołu. W międzyczasie nie zgłoszono zbyt wielu szczegółów na temat sprzedaży, powiedział Manfred w grudniu że klub miał nadzieję zakończyć sprzedaż do dnia otwarcia. Wygląda na to, że Moreno albo nie znalazł oferty, która by mu się podobała, albo zmienił zdanie i zatrzyma zespół na najbliższą przyszłość.

Kupił drużynę od The Walt Disney Company za 184 miliony dolarów w kwietniu 2003. Aniołowie byli wówczas mistrzami, wygrywając World Series 2002. Kilkakrotnie zakwalifikowali się do postseason w ciągu następnych kilku lat, ale byli w suchej sytuacji zaklęcie od zawsze. Od 2009 roku tylko raz przeszli do play-offów, zostali pokonani przez Royals w ALDS 2014 i od tego czasu nie wrócili. Dzieje się tak pomimo posiadania kilku znaczących graczy na liście w tamtych latach, w tym obecnych Aniołów Mike’a Trouta I Shuhei Ohtani. Lista płac klubu regularnie znajdowała się w pierwszej dziesiątce ligi za kadencji Moreno, ale zyskał reputację jednego z właścicieli, którzy najprawdopodobniej będą ingerować w decyzje baseballowe, co czyni go postacią dzielącą fanów Angels.

READ  Braves zaliczyli cztery home runy w serii przeciwko Górom Skalistym

Poza sezonem, pomimo potencjalnej sprzedaży w klubie, byli bardzo aktywni w dążeniu do awansów. Handlowano nimi Geo Orchila I Łowca Renfrewów Podczas podpisywania kontraktów z wolnymi agentami Brandon DruryI Bretta PhillipsaI Tylera Andersona I Carlosa Esteveza. To zwiększyło pensje klubu do 206 milionów dolarów każdy zasób listy, z konkurencyjnym saldem na koncie podatkowym w wysokości 220 milionów USD. Lista płac będzie już rekordem franczyzy, o czym wspomniał Moreno Cradle kontrakty baseballowe Po zeszłorocznym najwyższym poziomie 189 milionów dolarów. Dopiero okaże się, czy to wystarczy, aby klub przełamał posezonową suszę. Będą chcieli ścigać Astros, którzy dominowali w dywizji od lat i właśnie wygrali World Series. Młodzi i nowicjusze Mariners właśnie zdobyli dziką kartę w zeszłym roku, a Rangersi byli bardzo agresywni w dążeniu do awansów w ciągu ostatnich kilku lat.

Kontynuacja reżimu Moreno rodzi wiele pytań, które będą musiały zostać rozwiązane w nadchodzących latach i miesiącach. Z perspektywy terenowej największą niewiadomą jest przyszłość Otaniego. Bezprecedensowa dwukierunkowa gwiazda wkracza w ostatni rok kierowania klubem, zanim trafi do wolnej agencji. Wielu spekuluje na temat tego, czy nowy właściciel będzie zmotywowany, by dać Ohtaniemu wielką ofertę, aby pozostać właścicielem, czy też woli zacząć od nowa przez izbę rozliczeniową i rozpocząć odbudowę. Teraz te pytania muszą być skierowane do Moreno i czy mogą znaleźć wspólny język w sprawie umowy, czy też Ottiani jest zdeterminowany, aby spędzić kolejną część swojej kariery gdzie indziej.

Poza boiskiem pojawią się pytania dotyczące kwestii, które mogły skłonić Moreno do kontynuowania sprzedaży. Jedna z firm utworzonych przez Moreno próbowała kupić 150-hektarowy stadion Angel Stadium od miasta Anaheim z zamiarem wykorzystania gruntu pod rozwój powierzchni handlowej, mieszkaniowej, restauracji i innych. Osiągnięto wstępną cenę 320 milionów dolarów, ale potencjalna sprzedaż spotkała się z ostrą krytyką ze strony wielu w okolicy, a federalne dochodzenie zostało wszczęte w sprawie zarzutów korupcji, naruszeń prawa stanowego i udostępniania informacji poufnych w ramach umowy. Burmistrz Anaheim Harry Seydow osobiście cytowany w dochodzeniu i ostatecznie zrezygnował. Później Rada Miejska Anaheim głosował przeciw Transakcja ma zostać podpisana w maju 2022 roku. Umowa dzierżawy stadionu obowiązuje do końca sezonu 2029, z opcją przedłużenia dzierżawy do 2038 roku.

READ  Buzz wciąż buduje dla George'a Pickensa

Pojawią się również pytania dotyczące całej ligi, ponieważ Anioły były jedną z dwóch drużyn szukających sprzedaży tej zimy. Drugi to Obywatele, chociaż ten wydaje się być pogrążony w kwestiach praw telewizyjnych i Wcale nie blisko rezolucja. Dla wszystkich grup zainteresowanych wejściem w grę własnościową MLB wydaje się teraz, że te dwie ścieżki, które wydawały się otwarte kilka miesięcy temu, są zamknięte lub prawdopodobnie nie do utrzymania. Liga wyraziła zainteresowanie rozszerzeniem z 30 do 32 drużyn, chociaż Manfred wielokrotnie powtarzał, że chciałby, aby A’s i Rays rozwiązali problemy na własnym boisku, zanim ekspansja pojawi się na stole.