18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Burmistrz twierdzi, że Chiefs mają „poważną szansę” na powrót do Dallas

Burmistrz twierdzi, że Chiefs mają „poważną szansę” na powrót do Dallas

Burmistrz Dallas Eric Johnson wydaje się zdeterminowany, aby sprowadzić Chiefs do domu.

Franczyza rozpoczęła się jako drużyna Dallas Texans z drużyny NFL, a następnie przekazała miasto drużynie Cowboys z NFL i przeniosła się do Kansas City w 1963 roku.

W następstwie zdecydowanej decyzji wyborców w hrabstwie Jackson w stanie Missouri o odrzuceniu przedłużenia podatku obrotowego w celu sfinansowania renowacji stadionu Arrowhead Johnson publicznie zabiega o powrót Chiefs do Dallas.

Za pośrednictwem Lucasa Wiese z TheAthletic.com Johnson opisał to jako „Poważna szansa„Aby Chiefs rozwiązali swoją sytuację na boisku.

„Powiązania są tak głębokie, a historia tak bogata” – powiedział Johnson. „W rzeczywistości możemy zawrzeć umowy, które miałyby dla nich sens, aby sprowadzić ich tutaj”.

Johnson nie chciał powiedzieć, czy rozmawiał z właścicielem Chiefs, Clarkiem Huntem, na temat możliwej przeprowadzki do Dallas.

„Nie mogę powiedzieć nic poza tym, że mam dobrą, otwartą linię komunikacji z Clarkiem Huntem” – powiedział Johnson. „I ta linia komunikacji pozostaje.”

Właściciel Cowboys, Jerry Jones, z pewnością nie chciał innej drużyny w okolicy, zwłaszcza jeśli nie grała ona na jego macierzystym stadionie. Johnson wydaje się optymistą, że Dallas w końcu stanie się wystarczająco duże, aby pomieścić dwa zespoły.

„Kiedy liga NFL będzie rozglądać się za kolejną rundą ekspansji, nie znajdzie amerykańskiego miasta, w którym nie ma obecnie franczyzy NFL, które byłoby bardziej lukratywnym lub szybciej rozwijającym się rynkiem na bazę dla drużyny” – powiedział Johnson.

Johnson przedstawił oddzielny argument dotyczący podziału rynku, co zadowoliłoby próżność Jonesa.

„Nigdy nie mów nigdy, ponieważ jest biznesmenem i zajmuje się zarabianiem pieniędzy” – powiedział Johnson. „Istnieją mocne argumenty za tym, że wartość serii Cowboys nie jest powiązana ani z miastem, w którym gra. Jest to w tej chwili zjawisko międzynarodowe”.

READ  Draymond Green ukarany grzywną, nie oczekujący na uderzenie Jordana Bulla

On ma rację. Dallas Cowboys będą nadal przyciągać tłumy i widzów telewizyjnych, niezależnie od tego, czy Dallas ma dwie czy 20 drużyn.

Jeśli/kiedy liga NFL rozwinie się i/lub dokona zmian w swojej służbie, uczciwie będzie ocenić obecne rynki pod kątem potencjalnego uzupełnienia zespołu. Najbardziej prawdopodobnymi kandydatami wydają się Chicago i Dallas.

Dzierżawa Chiefs obowiązuje do 2030 r. Daje to Kansas City i okolicom mnóstwo czasu na znalezienie sposobu na zatrzymanie Chiefs na miejscu. Jeżeli tak się nie stanie, można się zastanowić, dokąd w przeciwnym razie skierowaliby się przywódcy. Dallas powinno przynajmniej znajdować się na ekranie radaru potencjalnego gracza, aby Chiefs mieli jasną odpowiedź na nagłą niepewność na boisku.