15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Liderzy LG i LS towarzyszą prezydentowi Yoonowi podczas wizyty w Polsce

Liderzy LG i LS towarzyszą prezydentowi Yoonowi podczas wizyty w Polsce


Liderzy LG i LS towarzyszą prezydentowi Yoonowi podczas wizyty w Polsce

Prezes LG Group, Koo Kwang-mo, po lewej, i wiceprzewodniczący grupy Hanwha Kim Dong-kwan / Korea Times File

Lee Kyung-min

Prezydent Yoon Suk-yeol odwiedzi Polskę w przyszłym tygodniu wraz z łącznie 89 szefami rządów i firm prywatnych, według krajowego lobby biznesowego, w czwartek. Yoon przebywa z sześciodniową wizytą w Polsce i na Litwie od 10 do 15 lipca.

Według Koreańskiej Federacji Przemysłu (KFI) są to prezes LG Group Goo Kwang-mo, wiceprezes Hanwha Group Kim Dong-kwan i prezes LS Group Goo Ja-yeon.

Koo odwiedzi zakłady produkcyjne wrocławskiej spółki zależnej grupy LG Energy Solutions. Kim będzie też zabiegał o przyspieszenie negocjacji w sprawie budowy zakładów produkujących sprzęt obronny w Polsce. Hanwa planuje w drugiej połowie roku otworzyć biuro w Polsce, aby rozszerzyć swoją obecność na rynku Europy Wschodniej, gdzie popyt na sprzęt obronny rośnie w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

FKI powiedział, że 63 procent liderów to energetyka odnawialna, baterie, mobilność i infrastruktura – obiecujące branże napędzające wzrost z największym potencjałem poprawy wyników eksportowych kraju.

Lobby biznesowe uznało, że wizyta prezydenta w kraju Europy Wschodniej po 14 latach z okazji 10. rocznicy dwustronnego partnerstwa strategicznego była znacząca. Wolumen handlu między dwoma krajami ma osiągnąć historyczną wartość 8,95 miliarda dolarów (11,5 biliona wonów) w 2022 roku.

Delegacja weźmie udział w różnych wydarzeniach, w tym w Koreańsko-Polskim Forum Biznesowym, po którym nastąpi podpisanie Memorandum of Understanding (MOU) zorganizowanego wspólnie przez FKI i Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Zorganizowane zostanie spotkanie biznesowe dla liderów biznesu z obu krajów, aby zidentyfikować wspólne możliwości biznesowe i omówić sposoby rozwoju obiecujących branż. Organizatorem wydarzenia jest Koreańska Agencja Promocji Inwestycji Handlowych (KOTRA).

Spośród 89 24 to duże konglomeraty, 41 to małe i średnie przedsiębiorstwa, 17 to przedsiębiorstwa państwowe, a 7 to stowarzyszenia gospodarcze.


READ  Masdar rozszerza obecność w Europie poprzez nabycie portfela energii odnawialnej o mocy 1 GW w Polsce

  • Yun odwiedza Polskę, by wziąć udział w szczycie NATO