1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe na Dow Jones: Nasdaq przedłuża passę strat, Enphase błyszczy;  Apple iPhone 14 na żądanie

Kontrakty terminowe na Dow Jones: Nasdaq przedłuża passę strat, Enphase błyszczy; Apple iPhone 14 na żądanie

Z dnia na dzień kontrakty terminowe Dow Jones spadły, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq, ze szczególnym uwzględnieniem środowego wydarzenia Apple iPhone. Bycze zwyżka na giełdzie straciła więcej, gdy rentowności obligacji skarbowych poszybowały w górę.
XGłówne wskaźniki spadły o więcej niż 50-dniowe średnie kroczące. Nasdaq, który przedłużył swoją passę strat do siedmiu dni, zmniejszył tego dnia minima z końca czerwca.

Nie czas na zwiększanie ekspozycji, ale inwestorzy powinni szukać akcji o silnej względnej sile. Enfaza energii (ENPH), Ulta Beauty (ULTA), Cigna (CI), przyłącza kanalizacyjne (WCN) A gospodarowanie odpadami (WM) Każdy jest właścicielem Linie siły względnej na 52-tygodniowym wzroście. Linia RS śledzi zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500 i jest łatwym sposobem na wykrycie liderów i maruderów na każdym typie rynku. Linia RS, która uderza w nową linię, jak wybicie akcji lub zanim zostanie uznana za szczególnie byczą.

Akcje ENPH, Waste Connections i Ulta Beauty wysyłają sygnały kupna, choć otoczenie rynkowe sprawia, że ​​zakupy są w tej chwili ryzykowne.

Zapasy Enphase i WCN są w aktach wada 50. Magazyn ENPH jest w pliku IBD Big Cap 20.

Film zawarty w tym artykule omawia działania rynku we wtorek i analizuje Enphase, słońce (Istnienie) i magazyn WCN.

zyski

Chiński startup EV Nowy (NIO) i sprzedawcą artykułów sportowych Akademia Sportu i Rekreacji (ASO) przed otwarciem w środę. Akcje Nio zmagają się z większością producentów samochodów elektrycznych w Chinach. Akcje ASO starają się utrzymać wsparcie na linii 50 dni. Silne odbicie od tego poziomu może zapewnić wczesne wejście.

Wydarzenie Apple iPhone

jabłko (AAPL) będzie Prezentacja iPhone’a 14 Oraz nowy zegarek Apple Watch na środowym wydarzeniu o godzinie 13:00 czasu wschodniego. Oczekuje się, że najnowszy Apple iPhone będzie zawierał stopniowe ulepszenia – szybszy procesor, lepszy aparat i dłuższy czas pracy na baterii – w zamian za rewolucyjne zmiany. Kluczem do świątecznego sezonu zakupowego są jednak nowe produkty.

Akcje Apple spadły o 0,8% do 154,53 po uderzeniu w opór na linii 50 dni. Zapasy spadły poniżej 200 dni, a następnie 50 dni w zeszłym tygodniu. Linia RS akcji AAPL nie jest daleko od szczytów, ale rynek słabnie.

READ  Dow Jones Futures: Microsoft, Meta i Google Lead Earnings Wave; Co teraz robisz

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow spadły w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Giełda otworzyła się wyżej z niewielkimi wzrostami, ale indeksy szybko spadły. Pomimo odbicia w ciągu dnia, akcje ponownie wygasły.

Dow Jones Industrial Average spadł we wtorek o 0,55% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 0,4%. Indeks Nasdaq Composite stracił 0,7%. Akcje małej firmy Russell 2000 spadły o 0,9%.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 1 cent w porównaniu z piątkowym zamknięciem do 86,88 USD za baryłkę. Ale to po tym, jak w poniedziałek rano wzrosło o 4% OPEC + nieoczekiwane cięcie kwot produkcyjnych trochę. Kontrakty terminowe na gaz ziemny spadły o 7,3%, dodając do mocnych strat z piątku i kontynuując wycofywanie się z 14-letnich maksimów. Dzieje się tak pomimo twierdzenia Rosji, że nie przywróci przepływu gazu ziemnego do Europy, dopóki sankcje nie zostaną zniesione.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 15 punktów bazowych do 3,34%, zamykając się w czerwcu na najwyższym od 11 lat poziomie 3,48%. 10-letnia rentowność osiągnęła ostatnie minimum 2,52% 2 sierpnia.

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 1,2%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) stracił 0,8%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 1,1%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrósł o 0,7%, a Global Infrastructure Development Fund (ETF) w USA (kolebka) wzrosła o 0,2%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) Tonący 0,9% i Financial Select SPDR ETF (XLF) spadła o 0,2%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) wzrosła o 0,1%

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) w dół o 1,2% i ETF ARK Genomics (ARKG) 1,8%.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz

READ  Czarny Piątek nie jest już tym, czym był kiedyś

wysokie RS

Akcje Enphase wzrosły o 4,9% w wolumenie powyżej średniej, odbijając się od 21-dniowej średniej kroczącej i przełamując spadki w krótkiej konsolidacji. Inwestorzy mogą tu kupić akcje ENPH. Jest to najwyższy zapas w zestawie fotowoltaicznym nr 1, z Techniki matrycowe (rozumiem), słońce (Istnienie) oraz Invesco Solar ETF (dębnik) Wśród tych, którzy mieszkali. Jednak każde ożywienie na rynku może szybko się odwrócić.

Akcje ENPH mogą mieć przedłużenie płaska podstawa Na wykresie tygodniowym po tym tygodniu.

Akcje ULTA wzrosły o 1,1% do 427,82, osiągając poziom powyżej 417,08 Podwójne dno zakup punktowy. Akcje sklepów kosmetycznych z trudem zamknęły się powyżej poprzedniego poziomu zakupów 429,58. Akcje ULTA zostały ograniczone przez ostatni rok.

Akcje Cigna spadły o 0,5% do 285,25, znajdując wsparcie wokół 21-dniowej średniej kroczącej i powyżej 10-tygodniowej linii. Zasób CI mieści się w przedziale 273,67 kup punkt Po raz pierwszy został wyczyszczony na początku lipca. Akcje towarzystwa ubezpieczeń zdrowotnych są nieco wyższe od alternatywnego wpisu na poziomie 282,43. Zapasy Cigna mogą pracować na pliku Trzy ciasne tygodnie Styl, podczas gdy tradycyjna baza może zająć dodatkowe dwa tygodnie.

Zapasy gospodarki odpadami wzrosły o 0,4% do 169,12. Akcje były tego dnia na poziomie 170,28, co dokładnie odpowiada skonsolidowanemu punktowi kupna, który nadal obowiązuje, według RynekKowalski. Natrafia również na opór przy 21-dniowej średniej kroczącej i krótki trend spadkowy. Akcje WM odnotowały w zeszłym tygodniu trzy spadki wolumenu powyżej średniej.

Akcje Waste Connections przełamały trend spadkowy we wtorek, zapewniając wczesne wejście. Jednak akcje zamknęły się o 0,5% wyżej na poziomie 141,30, dobrze sytuowanym w ciągu dnia szczytach. W magazynie WCN znajduje się 144,56 kubków z uchwytem w punkcie zakupu. Inne stada z wysoko ocenianej grupy kontroli zanieczyszczeń mają się dobrze.

Analiza wzrostu rynku

Nasdaq spadł teraz na siedem kolejnych sesji. To samo dotyczy indeksu Russell 2000. Dow Jones i S&P 500 mają tylko jeden dzień w tym rozszerzeniu. Wszyscy zaczynają tracić z oczu 50-dniowe średnie kroczące.

Można powiedzieć, że rynek z powodu odbicia. Ale to nie będzie miało sensu.

Główne indeksy, które przywrócą swoje 50-dniowe i 21-dniowe serie, będą tylko pierwszym krokiem. Prawdziwą przeszkodą będzie 200-dniowa średnia krocząca.

READ  Akcje europejskie wzrosły, ponieważ inwestorzy widzą sygnały, że Rezerwa Federalna może spowolnić podwyżki stóp procentowych

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych ponownie skoczyła, zbliżając się do długoterminowych maksimów i od początku sierpnia pędziła wyżej. Akcji trudno jest wytrzymać wyższe rentowności obligacji skarbowych, zwłaszcza gdy powoduje to również wzrost kursu dolara.

Do liderów należą zapasy energii słonecznej i kontrola zanieczyszczeń. Stosunkowo dobrze radzą sobie ubezpieczyciele zdrowotni, akcje spółek energetycznych i biotechnologia.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy powinni mieć minimalną ekspozycję i nie starać się dodawać zbyt dużej ekspozycji, jeśli w ogóle. Jeśli nie wycofałeś się zbytnio w ciągu ostatnich dwóch tygodni, możesz chcieć osiągnąć zyski lub ograniczyć straty.

Pozostawanie na uboczu, dopóki nie pojawią się prawdziwe oznaki siły rynku, może oznaczać utratę niektórych okazji do zakupu, z których niektóre mogą się dobrze sprawdzić. Ale gdyby rynek naprawdę miał nogi, byłoby mnóstwo okazji do zarabiania pieniędzy. Jeśli rynek odbija się w górę i w dół lub sprzedaje, kluczowe będzie utrzymanie wysokiego poziomu gotówki.

Jeśli nie możesz się oprzeć i zająć pozycji, powiedzmy, w akcjach ENPH lub Waste Communications, bądź świadomy zwiększonego ryzyka, ponieważ walki rynkowe i główne indeksy napotykają wiele obszarów oporu.

Warto rzucić okiem na Enphase Energy i inne nazwy słoneczne. Jak również akcje o silnej względnej sile na dużą skalę. W tym miejscu prawdopodobnie pojawi się kolejna runda potencjalnych liderów. Zbuduj więc swoje listy obserwacyjne z wysokimi akcjami RS.

Ale na trudnym rynku względni zwycięzcy mogą być absolutnymi przegranymi.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?