26 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bill Ackman mówi, że akcje będą wkrótce „kupowane”, gdy Fed „robi to, co musi”, aby walczyć z inflacją

Bill Ackman mówi, że akcje będą wkrótce „kupowane”, gdy Fed „robi to, co musi”, aby walczyć z inflacją

„Kiedy ludzie zrozumieją, że Fed nie musi dalej podnosić stóp i wkrótce je obniży… będzie to sygnał kupna dla rynków”.


– Bill Ackman

Bill Ackman, założyciel Billionaire Pershing Square Capital Management, podzielił się kilkoma komentarzami na temat rynków i gospodarki USA podczas krótkiego wywiadu dla CNBC „Squawk Box” we wtorek rano.

po, po Krytykuje Fed Ponieważ nie działał wystarczająco agresywnie w maju, Ackman jest wyraźnie zadowolony, że prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, podwaja plan utrzymania wyższych stóp procentowych na dłużej.

„Myślę, że powiedzieli, że zrobią to, co muszą zrobić, czyli podnieść ceny i utrzymać je przez długi czas”, powiedział Ackman we wtorek. Inflacja była naszym największym zmartwieniem, dlatego chcieliśmy, aby Fed podniósł stopy procentowe.

Zapytany, gdzie widzi inflację za 12 miesięcy, Ackman odpowiedział, że spodziewa się, że presja cenowa spadnie „dużo”, spadając do 4%, jeśli nie 3,5%, ze szczytowego poziomu 9,1% w czerwcu. To najwyższy poziom odnotowany od 41 lat.

„Myślę, że inflacja spada” – powiedział. „Myślę, że ludzie oczekują, że Fed się wycofa”.

Gdy inwestorzy zdadzą sobie sprawę, że Fed jest zwycięzcą w walce z inflacją, Ackman spodziewa się odbicia na giełdzie. „Kiedy ludzie zrozumieją, że Fed nie musi dalej podnosić stóp i wkrótce je obniży… będzie to sygnał kupna dla rynków”.

Odzwierciedla to oczekiwanie „miękkiego lądowania” w USA wyrażone przez Goldman Sachs GS,
-1,31%
Ekonomista Jan Hatzius, który dużo pisał na ten temat.

nie przegap: Główny ekonomista Goldman Sachs twierdzi, że Stany Zjednoczone są na dobrej drodze do płynnego lądowania

Akcje amerykańskie potknęły się w tym roku, podobnie jak obligacje, W tym, co pod pewnymi miarami było jednym z najgorszych lat dla rynków od dziesięcioleci. Indeks S&P 500 SPX,
-0,02%
Jak dotąd spadła o 17,5% w tym roku. Akcje spadły wkrótce po otwarciu we wtorek, ponieważ kryzys energetyczny w Europie i oczekiwania na dalsze podwyżki stóp procentowych przez bank centralny nadal ograniczały apetyt inwestorów na bardziej ryzykowne aktywa.

READ  Wall Street waha się, aby zamknąć się w górę, gdy zbliża się podwyżka stóp Fed

Jeśli chodzi o portfolio Pershing Square, Ackman powiedział, że od początku roku niewiele się zmieniło — poza portfolio firmy. Krótkotrwała pozycja na Netflix Korporacja NFLX,
-3,27%.

Potwierdzają to najnowsze zgłoszenia SEC w Pershing Square. Na koniec czerwca portfolio firmy składało się z skoncentrowanych zakładów na Lowes Inc. NISKI,
-0,79%A
Meksykański grill Chipotle CMG,
+ 0,73%A
Hilton Worldwide Holdings HLT,
-0,91%A
Howard Hughes Corp. HHC,
-1,86%
i Canadian Pacific Railway CP,
+ 0,67%.