6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rynki Azji i Pacyfiku handlują mniej;  Dane handlowe Chin w sierpniu nie spełniły oczekiwań

Rynki Azji i Pacyfiku handlują mniej; Dane handlowe Chin w sierpniu nie spełniły oczekiwań

Minister: Pakistan płaci cenę za kryzys klimatyczny wywołany przez inne kraje

Po części dzięki działaniom krajów rozwiniętych, Pakistan boryka się z najgorszymi konsekwencjami kryzysu klimatycznego, powiedział minister finansów Muftah Ismail, ponieważ kraj zmaga się z najgorszymi powodziami w swojej historii.

Ismail dołącza do chóru zwolenników z zalanego kraju, mówiąc, że pomimo niewielkiego śladu węglowego, odczuł skutki zmian klimatycznych.

„Pakistan jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych zmianami klimatycznymi. Mamy, wiecie, bardzo mały ślad węglowy i nie produkujemy dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów” – powiedział Ismail CNBC.znaki drogowe azja” w poniedziałek.

– Więc Lin Tan

Jen może przebić 150, 160 w „następnych dwóch miesiącach”, mówi Jesper Koll

Jen japoński może dalej się osłabiać, powiedział Jesper Cole, dyrektor Monex Group, w wywiadzie dla „Street Science Asia” w CNBC.

„Myślę, że wyprzedzanie w paraboli jest nadal na dobrej drodze, więc spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy 150, 160” – powiedział Cole, powołując się na deficyt handlowy i na rachunku obrotów bieżących kraju jako „silne” czynniki, które osłabi jen.

handel w Japonii Pogłębił się deficyt A oficjalne dane pokazały w zeszłym miesiącu, w lipcu ubiegłego roku, że wielkość importu przewyższyła eksport o rekordową wielkość.

– Jihee Lee, Charmaine Jacob

Goldman Sachs mówi, że „umiarkowane” regulacje pod przewodnictwem USA prawdopodobnie zwiększą nadwyżkę handlową Chin

Główny ekonomista Goldman Sachs, Hui Shan, powiedział w rozmowie z CNBC „Squawk Box Asia”, że „umiarkowana kontrola” przez rząd USA eksportu do Chin prawdopodobnie raczej pobudzi Chiny niż zaszkodzi rynkowi.

Wskazując na słabsze dane o imporcie jako siłę napędową utrzymującej się nadwyżki handlowej kraju, powiedziała, że ​​najnowsze regulacje ze Stanów Zjednoczonych wymagają Nvidia ograniczy sprzedaż chipów do Chin może zamiast tego działać jako katalizator.

„W pewnym sensie zachęci to Chiny do większej produkcji w kraju, więc strona produkcyjna, a zwłaszcza strona nadwyżki handlowej, może uzyskać impuls” – powiedziała.

READ  Akcje uderzają w strefę korekty, gdy Zachód ogłasza sankcje wobec Rosji

Dodała, że ​​chińscy urzędnicy „bagatelizowali” cel wzrostu PKB o 5,5% i nie próbowali już bronić chińskiego juana przed osiągnięciem 7.

„Siedem to tylko liczba, jeśli spojrzysz tylko na powierzchnię, nie brzmi to zbyt interesująco, ale myślę, że decydenci przekazują wiadomość, w której starają się być pragmatyczni” – powiedziała.

– Jie Lee

Barkin mówi, że ma tendencję do „szybszego poruszania się”: Financial Times

Prezes Fed Richmond, Thomas Barkin, powiedział w oświadczeniu Wywiad z Financial Times Ma tendencję do „poruszania się szybciej”, a nie wolniej.

„Na ogół mam tendencję do szybszego niż wolniejszego poruszania się, o ile nie zepsujesz czegoś przypadkowo po drodze”, powiedział gazecie, dodając, że decydenci prawdopodobnie będą nadal podnosić ceny, dopóki nie będą usatysfakcjonowani, że „inflacja jest pod kontrolą”.

„Celem jest to, że rzeczywiste stawki są dodatnie i zamierzam je utrzymać do czasu, gdy będziemy przekonani, że uśpimy inflację” – powiedział Financial Times.

Prawdopodobieństwo wzrostu o 75 punktów bazowych na wrześniowym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku wzrosło do 74,0% w środę rano czasu amerykańskiego, zgodnie z Narzędzie FedWatch firmy CME. FedWatch pokazał, że szansa na wzrost o 50 punktów bazowych wynosi obecnie 26%.

– Jie Lee

Jen japoński dalej słabnie, powoli zbliżając się do 145

Japoński jen osłabił się dalej do 144,35, najsłabiej od połowy 1998 r. – wraz z umocnieniem się indeksu dolara amerykańskiego, Osiągnięcie nowego szczytu przez 24 lata wobec japońskiej waluty.

Chiński juan na morzu również osłabił się do 6,99, nieznacznie zbliżając się do poziomu 7, po słabszych od oczekiwań danych handlowych.

Won południowokoreański również osłabł, przekraczając poziom 1380 po raz pierwszy od ponad 13 lat.

Nomura ponownie obniża prognozę PKB Chin

Nomura obniżyła całoroczną prognozę chińskiego PKB do 2,7%, kolejny spadek w porównaniu z poprzednimi szacunkami 2,8% z sierpnia.

Nowa prognoza opiera się na analizie Nomury, która wykazała, że ​​kontrola Covida ma wpływ na 12% chińskiego PKB w ujęciu ważonym, w porównaniu z 5,3% w zeszłym tygodniu.

READ  Dolar osiąga szczyt od 20 lat, ale pozostaje pod kontrolą w euro, mając na uwadze ceny

Kilka miast, w tym centrum technologiczne Shenzhen, zaostrzyło kontrole Covid w ciągu ostatnich kilku tygodni po zgłoszeniu nowych lokalnych infekcji. Chengdu nakazał również ludziom pozostać w domu, podczas gdy władze przeprowadzają masowe testy wirusów.

Przeczytać Pełna historia jest tutaj.

„Ewelyn Cheng”

Sierpniowy eksport Chin nie spełnił oczekiwań. Zarejestrował nadwyżkę handlową nad słabym importem

Chiny Eksport wzrósł w sierpniu o 7,1% Według oficjalnych danych, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, brakowało szacunkowych danych na poziomie 12,8% po wzroście o 18% w lipcu.

Import wzrósł o 0,3%, mniej niż oczekiwano 1,1% wzrostu w sondażu Reuters i 2,3% wzrostu w lipcu.

Kraj odnotował nadwyżkę handlową w wysokości 79,39 mld USD w sierpniu, napędzaną słabymi danymi o imporcie, po tym, jak odnotował rekordową nadwyżkę handlową w wysokości 101,26 mld USD w lipcu.

Ji Lee

Ceny ropy spadają w obliczu oczekiwań wyższych stóp procentowych i niższego wzrostu popytu

ceny oleju Krople Środa po kolejnych restrykcjach Covida w Chinach i oczekiwaniach na dalsze podwyżki stóp procentowych na świecie.

The Zachodni Teksas Średniozaawansowany USA Podczas gdy kontrakty terminowe spadły o 1,45% do poziomu 85,62 USD za baryłkę Brent surowy Kontrakty futures spadły o 1,14% do 91,77 USD za baryłkę, rezygnując z wcześniejszych wzrostów po ostatnim posiedzeniu OPEC+ i decyzji o ograniczeniu produkcji.

Prognozy Reutera przewidują, że WTI przedłuży trend spadkowy do 83,17 USD za baryłkę.

– Lee Ying Shan

CNBC Pro: Napięcia między Rosją a Europą mogą wywołać „bulwersujący szok” na rynkach ropy

Według analityka, zapasy ropy i gazu mają zyskać na sile w związku z rosnącymi napięciami wokół dostaw rosyjskiego gazu do Europy.

Kenny Polkari, główny strateg rynkowy w SlateStone Wealth, powiedział CNBC „Street Signs Asia”, że inwestorzy powinni skupić się na wielkich amerykańskich firmach energetycznych, które są również dobrymi czynnikami wpływającymi na zyski.

READ  1,4 biliona dolarów uderza w branżę kryptograficzną na Światowym Forum Ekonomicznym

Jedna z wymienionych przez niego akcji wzrosła w tym roku o 125% i mówi, że jest „więcej miejsca do prowadzenia”.

Profesjonalni subskrybenci mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weezin Tan

Gospodarka Australii rośnie o 0,9% w drugim kwartale

Oficjalne dane pokazały, że realny PKB Australii wzrósł w drugim kwartale o 0,9% po wzroście o 0,7% w poprzednim okresie.

The Australijskie Biuro Statystyczne powiedziało Kontynuację wzrostu wspierał pierwszy pełny kwartał ponownego otwarcia granic.

Dane pokazały również, że australijska gospodarka wzrosła o 3,6% w ciągu ostatniego roku. ABS powiedział, że silny popyt krajowy, a także zwiększone podróże wspierają ogólny wzrost.

– Jie Lee

CNBC Pro: Te akcje chipów przekonująco przewyższyły w tym roku swoich konkurentów – a analitycy uważają, że mogą wzrosnąć

Po latach silnych zwrotów na rynku, akcje półprzewodników zostały w tym roku mocno wyprzedane. Ale jedna akcja wyszła stosunkowo bez szwanku z rynkowej rzezi. Nie tylko wyprzedził swoich konkurentów, ale pokonał indeks S&P 500 o milę po przekątnej.

Analitycy uważają, że akcje mogą nadal rosnąć.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych są najwyższe od połowy czerwca

Sprzedaż obligacji spowodowała wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych do najwyższych poziomów od połowy czerwca, ponieważ inwestorzy rozważają, co dobre dane gospodarcze oznaczają dla przyszłych podwyżek stóp procentowych dla Rezerwy Federalnej.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrosła o 3,353%, najwięcej od 16 czerwca, kiedy rentowność wyniosła 3,495%. Wydajność jest przeciwna do ceny.

Rentowność 30-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wyniosła 3,484%, a 5-letnich amerykańskich obligacji skarbowych 3,334%, co jest najwyższym poziomem od połowy czerwca.

Dwuletnia rentowność również wzrosła do dziennego maksimum 3,535%, ale jest to najwyższa rentowność obligacji od piątku.

– Carmen Renick