26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kontrakty terminowe Dow: zyski brzegowe Cisco i Nvidii;  Nasilenie głównego sygnału recesji

Kontrakty terminowe Dow: zyski brzegowe Cisco i Nvidii; Nasilenie głównego sygnału recesji

Kontrakty terminowe na Dow wzrosły z dnia na dzień, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, ze szczególnym uwzględnieniem zysków Nvidii i Cisco.
XRajd na giełdzie spadł w wyniku słabości targetowanie (TGT) zyski i wytyczne, jak również technologia mikronowa (mo) cięcia planów produkcji układów pamięci. Rynek obligacji stwarza większe ryzyko recesji, ponieważ rentowność 10-letnich obligacji skarbowych nadal spada, podczas gdy krótkoterminowe stopy procentowe pozostają wysokie.

Gigantyczny EV Tesli (TSLA) w dół, pokazując najsłabsze ostatnio wyniki wśród spółek o dużej kapitalizacji.

zyski

nvidia (NVDA), gigant litowy Sociedad Quimica y Minera de Chile (Metry kwadratowe) I systemy Cisco (CSCO) nagłówki wyników ze środowego wieczoru.

Akcje NVDA nieznacznie wzrosły w handlu nocnym, po rozbieżnych zyskach i prognozach.

Akcje CSCO wzrosły o 4% w przedłużonej akcji Cisco uzyskało najwyższą oglądalność w pierwszym kwartale fiskalnym i wytyczne dotyczące dochodów. Akcje Cisco spadły w środę o 1,1% i są notowane między liniami 50-dniowymi i 200-dniowymi. Tablica liderów giełdowych IBD Sieci Arista (Sieć) nieznacznie wzrosły w stosunku do zysków Cisco.

Zyski SQM są nadal należne dziś wieczorem. Akcje SQM spadły w środę o 2,6%, w tym tygodniu o ponad 10% w związku z obawami o ceny litu. W regionie znajduje się chilijski gigant litowo-nawozowy podstawa kubka z 115,82 Zakup punktowy. Może pracować na uchwycie.

Chiński gigant handlu elektronicznego Ali Baba (Babo) i amerykańskie sieci domów towarowych Messi (M) I proszek antymonowy (KSS) wczesny czwartek. Akcje BABA nieznacznie spadły w środę, ale po gwałtownym wzroście o 11% we wtorek. Akcje Macy’s i KSS spadły w środę w związku z wakacyjnym ostrzeżeniem Target.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones wzrosły w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,1%. Akcje CSCO są składnikiem Dow Jones, S&P 500 i Nasdaq, ale Nvidia ma większy wpływ na S&P 500 i Nasdaq.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 3 punkty bazowe do 3,72%.

Kontrakty terminowe na ropę spadły o 1%.

Według wielu mediów Republikanie odzyskali kontrolę nad Izbą Reprezentantów. Będzie to jednak niewielka większość, znacznie mniejsza niż oczekiwano przed dniem wyborów.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy stracił w czwartek impet, a małe i technologiczne firmy przewodziły spadkowi.

READ  Toyota ma więcej złych wiadomości dla właścicieli samochodów

Dow Jones Industrial Average spadł w środę o 0,1 proc Handel giełdowy. S&P500 stracił 0,8%. Nasdaq Composite spadł o 1,5%. Small Capital Russell 2000 spadł o 1,8%.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 1,5 procent do 85,59 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na gaz ziemny wzrosły o 2,8%.

Krzywa dochodowości Skarbu Państwa miga od ryzyka recesji

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 11 punktów bazowych do 3,69%, najniższego poziomu od początku października i spadła z 4,15% zaledwie tydzień temu. Benchmarkowa rentowność obligacji skarbowych jest obecnie poniżej obecnego przedziału stóp funduszy federalnych wynoszącego 3,75%-4%, przy czym oczekuje się, że Fed podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych do 4,25%-4,5% w przyszłym miesiącu.

Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych, która jest ściśle powiązana z polityką Fed, pozostała na niezmienionym poziomie 4,36%, podczas gdy trzymiesięczna stopa wyniosła 4,23%. Gwałtowne odwrócenie krzywej rentowności między 3-miesięcznymi i 10-letnimi obligacjami skarbowymi jest najwyższe od końca 2019 r. Wskazuje to na rosnące ryzyko recesji lub w najlepszym przypadku niewielki wzrost gospodarczy w 2023 r.

Prezes Fed Jerome Powell i niektórzy jego współpracownicy wskazywali, że recesja może być konieczna do opanowania inflacji, chociaż inni decydenci widzą dużą szansę na miękkie lądowanie.

Stale odwrócona krzywa dochodowości pojawia się w obliczu wciąż silnych rynków pracy i mocnego październikowego raportu o sprzedaży detalicznej.

Fundusze giełdowe

pomiędzy Najlepsze fundusze inwestycyjneInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt(spadek o 1,7%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities)pasować) stracił nieco ponad 1%. Fundusz ETF rozszerzonej technologii i oprogramowania iShares (IGV) stracił 2,1%, a wiele nazw oprogramowania w chmurze miało złą sesję. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadł o 3,6%, z udziałem Nvidii i kluczowymi komponentami Microna.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(spadek o nieco ponad 2% oraz Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury (ETF) w USA)kolebka) spadła o 0,5%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) koncesja 2,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 1,4%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(spadek o 2% i Financial Select SPDR ETF)XLF) spadła o 0,5%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) zakończyło się tuż przed osiągnięciem progu rentowności.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(spadek o 5,15% i ETF ARK Genomics)ARKG) 3,7%. Akcje Tesli pozostają głównym holdingiem za pośrednictwem ETF Ark Invest.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


zarobki Nvidii

Zyski Nvidii ominęły wyświetlenia w trzecim kwartale, ale przychody spadły mniej niż oczekiwano. Popyt na chipy do centrów danych utrzymywał się na wysokim poziomie. Przychody z gier spadły, ale nie w takim stopniu, jakiego się obawiano. Gigant chipów zmierzał do niewielkiego spadku sprzedaży w czwartym kwartale.

READ  Rajd rynkowy przełamuje poprzedni opór; Bolesna transmisja Tesli

Akcje Nvidii wzrosły o 2% w aktywnym obrocie w ciągu nocy. Akcje spadły w środę o 4,5% do 159,10. Ale akcje NVDA skoczyły, odkąd 13 października osiągnęły najniższy poziom na rynku bessy na poziomie 108,13, mając nadzieję na lepszy biznes w przyszłości. Chipowy gigant przesunął się powyżej 50-dniowej linii, ale nadal znajduje się poniżej 200-dniowej granicy.

Akcje Nvidii nie mają punktu zakupu w zasięgu wzroku. W idealnym przypadku kurs wzrośnie powyżej 200-dniowej linii i utworzy nową bazę.

Akcje Tesli

Akcje Tesli spadły w środę o 3,9 procent, do 186,92. Podczas gdy akcje TSLA znajdowały się powyżej dwuletniego minimum na poziomie 177,12, ustanowionego 9 listopada, napotykały opór na 10-dniowej średniej ruchomej. Gigant EV nie zamknął się powyżej swojej 21-dniowej linii od 21 września.

Jednak inne megakapsy miały problemy jabłko (AAPL), Microsoftu (MSFT) i podmiot nadrzędny Google Alfabet (Google) powyżej 50-dniowej średniej ruchomej, podczas gdy nawet rodzic na Facebooku Metaplatformy (meta) powyżej linii 21-dniowej.

Tymczasem inne akcje pojazdów elektrycznych wyglądają równie źle lub gorzej niż Tesla. Panowanie CEO Elona Muska na Twitterze może również wpłynąć na akcje TSLA na różne sposoby.

Musk zeznawał w środę w pozwie dotyczącym opcji na akcje Tesli z 2018 r., reprezentujących około 50 miliardów dolarów jego fortuny. Zasugerował, że nie pozostanie szefem Twittera na stałe.


Tesla vs. BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Analiza rajdu rynkowego

Można powiedzieć, że wzrost na giełdzie był spowodowany pauzą lub spadkiem i tak właśnie stało się w środę.

Dow Jones utrzymał się wygodnie powyżej swojej 200-dniowej linii, zatrzymując się poniżej krótkoterminowych maksimów w sierpniu. S&P 500 wygląda całkiem normalnie, z niewielkim spadkiem, niedaleko linii 200-dniowej.

NASDAQ nadal znajduje się wyraźnie powyżej 50-dniowej linii, ale w krótkim okresie powrócił poniżej swoich październikowych maksimów. Indeks Russell 2000 spadł poniżej 200-dniowej linii i obniżył poniedziałkowe minimum.

Tymczasem kilka akcji, które w ciągu ostatnich kilku sesji dawały sygnały kupna, w środę spadło. Wyniki wzrostu znacznie się pogorszyły, podczas gdy nazwy spółek defensywnych odbiły, a akcje spółek defensywnych wzrostów utrzymały się, chociaż wielu sprzedawców detalicznych natknęło się na zyski Target.

READ  McDonald's i Chipotle przygotowują się do bitew pracowników fast foodów w 2024 roku

Jeśli w najbliższym czasie rynek pójdzie w górę, środowa akcja szybko pójdzie w zapomnienie. Ale jeśli Nasdaq spadnie poniżej 50 dni, a blue chipy znajdą się pod większą presją, będzie to niepokojące.

Podczas gdy rynki słusznie skupiły się na polityce Fed, istnieją inne obawy. Jednak skumulowany efekt podwyżek stóp procentowych przez Fed w tym roku odbija się na gospodarce. Efekt będzie utrzymywał się przez kilka miesięcy po ostatecznym zakończeniu podwyżek.

Odwrócona krzywa rentowności odzwierciedla rosnące ryzyko recesji.

Jak dotąd połączenie wysokiej inflacji i słabego popytu zbiera swoje żniwo. Pokazały to docelowe zarobki, pomimo konkurencji Walmart (wmt) wyniki i mocne wskazówki. Inflacja może powoli zanikać w przyszłym roku, ale to nie znaczy, że perspektywy dla zysków spółek i cen akcji są optymistyczne.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Środowa akcja daje powód, dla którego inwestorzy powinni być ostrożni z szybko rosnącą ekspozycją. Kupowanie kilku nowych pozycji jednego dnia może przynieść odwrotny skutek, jeśli rynek spadnie, tak jak miało to miejsce w środę. Najlepiej dodawać ekspozycję stopniowo, zakładając, że rynek idzie w górę, a Twoje pozycje rosną.

Rajd giełdowy jest nadal w dobrej formie, ale podlega dużej zmienności, rotacji sektorów i niespodzianek w wynikach. Nadal nie jest jasne, które akcje i sektory będą wiodące. Więc nie koncentruj się zbytnio na konkretnym sektorze lub temacie.

Ale będziesz chciał regularnie aktualizować swoje listy obserwowanych i rzucać szeroką sieć.

Wczesne wpisy są nadal ważne. Tradycyjne punkty kupna, zwłaszcza jeśli znajdują się znacznie powyżej 50-dniowej linii, nie sprawdziły się tak dobrze.

Inwestorzy mogą nadal chcieć realizować częściowe zyski, gdy uzyskają szybkie zyski na akcjach. Może to dać ci pewność, że utrzymasz pozostały udział na dłużej i ochroni twój portfel przed akcjami w tę iz powrotem.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Średnia z 200 dni: ostatnia linia wsparcia?