21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Binance krytykuje nieobliczalne zachowanie Samuela Bankmana-Frieda

Dyrektor generalny Binance krytykuje nieobliczalne zachowanie Samuela Bankmana-Frieda

Współzałożyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, udzielił kilku wywiadów, omawiając perspektywy dla kryptowalut po burzliwych dwóch tygodniach na rynku.

NurPhoto / Współtwórca / Getty Images

Dyrektor generalny największej internetowej giełdy kryptowalut, Binance, skrytykował byłego prezesa zbankrutowanej giełdy FTX i ekonomistę Nouriela Roubiniego.

Pojawiający się w czwartek na szczycie Milken Institute na Bliskim Wschodzie iw Afryce, Changpeng Zhao, znany jako „CZ”, został poproszony o odpowiedź na tweet Sama Bankmana-Frieda, w którym odniósł się do „rywalizującego partnera”, w dużej mierze uważanego za CZ , konkurencyjny szef giełdy Binance. .

„Kiedy tweetował o swoim partnerze sparingowym, jego domu w ogniu i tym wszystkim, co się działo, stracił koncentrację. Nie wiedziałem, że ten problem istnieje w FTX na długo przed sprzedażą tych tokenów FTT” – powiedział Dan Murphy z CNBC.

„W dniu, w którym to napisał na Twitterze, powinien był pracować nad innymi rzeczami. Nie powinien pisać tweetów”.

Zhao dodał również szczegóły dotyczące decyzji Binance Cofnij umowę aby uratować konkurencyjną giełdę FTX 9 listopada.

„Aby było absolutnie jasne [Bankman-Fried] Przyszedł do mnie. Kiedy do mnie przyszedł, wiedziałem, że jest zdesperowany. Możliwe więc, że grupa ludzi zaakceptowała umowę przed nami” – powiedział Zhao w czwartek.

„Nie zajęło nam dużo czasu odkrycie, że istnieją większe problemy [at FTX] niż mogliśmy sobie wyobrazić”.

Zapytany, czy uważa, że ​​były dyrektor generalny FTX był przestępcą, Zhao powiedział, że pozostawi tę ocenę innym osobom, ale powiedział: „[knew] Były kłamstwa i sprzeniewierzenie pieniędzy ludzi”, które opisał jako „oszustwo”.

CNBC skontaktowało się z FTX i Bankman-Fried, aby odpowiedzieć na komentarze, ale nie otrzymało jeszcze odpowiedzi.

READ  Nowa Zelandia wchodzi w techniczną recesję po tym, jak gospodarka skurczyła się o 0,1% w pierwszym kwartale
CEO Binance: Nie wiedziałem, że on i CEO FTX byli „partnerami sparingowymi”

Ekonomista Nouriel Roubini również przeszedł przez wywiad po tym, jak opisał Changpeng Zhao jako jedno z „Siedmiu C kryptowalut” – nieznaną listę, która zawierała również „ukrytych, skorumpowanych, oszustów, przestępców, oszustów, karnawałowych szczekaczy”.

Roubini opisał kryptowaluty i niektórych z ich głównych graczy jako „całkowicie skorumpowany ekosystem” podczas środowego wydarzenia Tygodnia Finansowego w Abu Dhabi.

Odpowiedź Zhao na krytykę była prosta: „Nie obchodzi nas to”, powiedział w czwartek CNBC.

„Z negatywną energią nie zajdzie daleko w życiu, a ci ludzie na ogół pozostaną biedni” – powiedział, zauważając, że Roubini był „bardzo niegrzeczny” i „nie znał lokalnych zwyczajów”.

Dyrektor generalny Binance odpowiada na komentarze Nouriela Roubiniego

Dyrektor generalny miał pracowity tydzień, wypowiadając się i powiedział w środę o kryptowalucie „będzie w porządku” Po tym, jak ogłosił plany funduszu naprawczego dla ludzi, którzy mieli trudności w branży.

„Chcemy, aby silni gracze w branży chronili dobrych graczy w branży, którzy mogą ucierpieć w krótkim okresie”, powiedział dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, również przemawiając z Abu Zabi.

Kryptowaluta znalazła się w centrum uwagi w tym tygodniu po konkurencyjnej platformie transakcyjnej FTX firmy Binance W piątek ogłosił bankructwo i cena bitcoiny Po raz pierwszy od 2020 roku spadł poniżej 17 000 USD.

Wydarzenia wzbudziły również obawy dotyczące tak zwanej „zarażenia kryptowalutami”. Może to doprowadzić do upadku innych dużych firm z branży, takich jak Crypto.com. CEO firmy Zaprzeczył zarzutom Powiedział, że platforma działa jak zwykle.

„Na krótką metę jest dużo bólu, ale w dłuższej perspektywie przyspiesza to nasze wysiłki, aby uczynić tę branżę zdrowszą” – powiedział Zhao w środę.