20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Josh Hart – „Miła niespodzianka”, jeśli powrócą OG Anunoby i Julius Randle

Josh Hart – „Miła niespodzianka”, jeśli powrócą OG Anunoby i Julius Randle

NOWY JORK – Po tym, jak gwiazda Oklahoma City Thunder, Shai Gilgeous-Alexander, złamała serca New York Knicks skoczkiem na 1,8 sekundy przed końcem, dzięki czemu Thunder zwyciężyli 113-112 w Madison Square Garden w niedzielny wieczór, napastnik Josh Hart oddał kolejny strzał co wskazuje, że prawdopodobnie tego nie zrobi… OG Anunoby i Julius Randle powrócą w tym sezonie.

„Patrzę na to tak, jakby to był zespół, który będziemy mieć” – powiedział Hart zapytany, czy można coś wynieść z występu Nowego Jorku z trzema starterami – Anunobym (łokieć) i Randle (ramię). Mitchell Robinson (kostka) – Niedostępny. „Myślę, że tak właśnie musimy sobie poradzić: ci goście nie wrócą i oczywiście bylibyśmy mile zaskoczeni, gdyby to zrobili.

„Nie biorę udziału w tych rozmowach medycznych ani czymś podobnym, więc nie wiem, kto… kto… Ale musimy podchodzić bliżej każdego meczu i końca tego sezonu, żeby ci goście nie byli wrócą, a jeśli tak się stanie, będzie to miła niespodzianka.”

Zarówno Anunoby, jak i Randle początkowo opuścili skład po zwycięstwie Knicks nad Miami Heat 27 stycznia tutaj, na „najsłynniejszej arenie świata”. Anunoby zmagał się z dyskomfortem w łokciu, który ostatecznie wymagał zabiegu prawego łokcia (strzelanie), natomiast Randle odciął mu ramię po tym, jak napastnik Heat Jaime Jaquez Jr. zaatakował go.

Anunoby ostatecznie wrócił do składu na trzy mecze, po czym opuścił siedem ostatnich, w tym niedzielną porażkę z Oklahoma City, natomiast Randle – który w dalszym ciągu ciężko pracuje, ale nie zrobił jeszcze postępów po ćwiczeniach „kontrolowanego kontaktu” – nie wszedł na boisko. od tego czasu ponownie.

Przed meczem trener Knicks Tom Thibodeau został zapytany o status Anunoby'ego i Randle'a.

READ  Steve Curry, Draymond Green w Warriors vs.

Najpierw zapytano Thibodeau bezpośrednio, czy istnieją jakiekolwiek obawy, że Anunoby nie będzie mógł wrócić w tym sezonie.

„Po prostu mamy do czynienia z rzeczywistością” – powiedział Thibodeau.

„Przyjmujesz to dzień po dniu. Kiedy stanie się wystarczająco silne, wydostanie się z tego miejsca”.

Następnie, powiedziawszy, że Anunoby i Randle znajdują się mniej więcej w tym samym momencie rekonwalescencji, odniósł się do trwającej rehabilitacji Randle'a, która wydaje się ustabilizować w ciągu ostatnich kilku tygodni. To kontuzja, której Randle nie miał operacji i jest trudna do wyleczenia – zwłaszcza dla zawodnika, który gra równie fizycznie jak Randle.

„Po prostu rób to, co on, dzień w dzień” – powiedział Thibodeau o rehabilitacji Randle'a. „Nigdy nie wiadomo, kiedy się zmieni. W zasadzie takie podejście przyjmujemy.

„Rehabilitacja to tak naprawdę twoja gra, więc włóż w nią wszystko, co masz. W końcu ci się uda. Nie możesz się zniechęcać; po prostu nad tym pracuj. Inni ludzie mają pracę do wykonania”.

W niedzielny wieczór Knicks byli o krok od wygrania drugiego meczu z rzędu. Ale chociaż piątkowa porażka w San Antonio była niefortunna, ponieważ Spurs znaleźli się na samym dole tabeli NBA, to przegrana miała zupełnie inne powody: samookaleczenia Nowego Jorku, w tym pięć niecelnych rzutów wolnych w końcowych minutach.

Trzy z nich wykonał sam Brunson, który następnie na 4,1 sekundy przed końcem wykonał coś, co wyglądało na zwycięskie ustawienie – w wyniku tej akcji Brunson nie po raz pierwszy upadł na ziemię i wyciągnął ręce w poszukiwaniu sprawdzenia. Faul.

„Napisz, co widzisz” – powtarzał Thibodeau kilka razy w odpowiedzi na wielokrotne zapytania dotyczące ostatniego strzału Brunsona i tego, czy w trakcie akcji powinien zostać odgwizdany faul.

„Powiedział, że to nie był faul” – powiedział później Brunson zapytany, co mówią sędziowie na temat nie odgwizdania faulu. „W skrócie, tak właśnie powiedział”.

READ  Wolna agencja NFL: Philadelphia Eagles pozyskali kolejnego byłego giganta z Nowego Jorku

Porażka sprawiła, że ​​Knicks byli o pół meczu od Cleveland Cavaliers, zajmując trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej i jeden mecz za czwartym Orlando Magic.

Tymczasem Oklahoma City po niedzielnym zwycięstwie zapewniło sobie miejsce w play-offach po raz pierwszy od 2020 roku, a także wyprzedziło Denver Nuggets i Minnesota Timberwolves, aby zająć pierwsze miejsce w rankingach Konferencji Zachodniej.

„To dobre uczucie” – powiedział Gilgeous-Alexander o oficjalnych kwalifikacjach Thunder do play-offów po opuszczeniu dwóch poprzednich meczów z powodu problemów z quadem. „To nie jest dla mnie naprawdę łatwe. Ten zespół ma wielkie cele i wielkie aspiracje, co zdecydowanie było na naszej liście. I dobrze, że to robimy. Nie robisz tego”. Nie czuję potrzeby, aby to świętować.

„Tak naprawdę jeszcze nic nie zrobiliśmy. Musimy po prostu być coraz lepsi i zobaczyć, dokąd nas to zaprowadzi”.