21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Novak Djokovic uderzył się butelką w głowę podczas Italian Open

Novak Djokovic uderzył się butelką w głowę podczas Italian Open

Giampiero Sposito/Getty Images

Novak Djoković Po meczu pierwszej rundy Italian Open został uderzony butelką w głowę.

36-letnia tenisistka pojawiła się na trybunach po zwycięstwie nad francuską tenisistką Corentina Moteta 6:3, 6:1 w piątek, 10 maja. Nagranie udostępniono w mediach społecznościowych za pośrednictwem serwisu XDjokovic został uderzony w głowę, gdy podchodził do fanów, aby rozdawać autografy, przez co upadł z bólu na ziemię.

Ochrona wydarzenia, które odbyło się w Foro Italico w Rzymie we Włoszech, szybko ruszyła na pomoc Djokovicowi, po czym zawróciła go do budynku.

Po zdarzeniu organizatorzy turnieju wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że sportowiec „przeszedł odpowiednie leczenie i opuścił już Foro Italico, aby wrócić do hotelu” oraz zauważyli, że „jego stan nie budzi niepokoju”.

Rzecznik związku tenisowego powiedział: „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co się stało, i staramy się dowiedzieć, kim jest i zrozumieć dynamikę”. Aleksandra Catapano – powiedział w oświadczeniu skierowanym do każdego z nich Fox News. „Przyjechała policja i poprosiła o informacje, ale osoba, która to zrobiła, już wyszła. Sprawdzamy wszystkie nagrania wideo i kamery, aby sprawdzić, czy możemy dokładnie ustalić, co się stało.

Kilka godzin później opublikowano alternatywny punkt widzenia XOkazało się, że butelka wody przypadkowo spadła z Djokovica po tym, jak wysunęła się z plecaka fana.

Piątkowy mecz był pierwszym meczem Djokovica w turnieju, w którym zajmuje pierwsze miejsce. Jego następny mecz rozegra z rozstawionym z numerem 29 Alejandro Tabello W niedzielę 12 maja. Jeszcze w tym miesiącu podejmie próbę obrony tytułu podczas rozpoczynającego się 26 maja French Open.

To nie pierwszy przypadek przypadkowej kontuzji na jednym z kortów Djokovica. Podczas turnieju US Open we wrześniu 2020 roku zawodnik nieumyślnie uderzył piłką tenisową sędziego liniowego, po czym został zdyskwalifikowany w meczu czwartej rundy z Hiszpanią. Pabla Carreno Busty.

Djokovic był sfrustrowany podczas meczu, po przewadze 5:6 w pierwszym secie i najwyraźniej cierpiał na kontuzję barku. Podchodząc do linii bocznej w celu dokonania zmiany, wyjął piłkę z kieszeni i rzucił ją za siebie, uderzając kobietę.

READ  W artykule wstępnym BYU program telewizyjny udostępnia zabawny szkic jedzenia

Następnie sędzia turnieju podszedł do Djokovica Sorena Fremela I nadzorca Wielkiego Szlema Andreas Egli Który przemawiał na korcie przez ponad 5 minut, zanim ostatecznie podjął decyzję o wykluczeniu Djokovica z meczu i turnieju.

„Zgodnie z przepisami Wielkiego Szlema, po jego działaniach polegających na celowym, niebezpiecznym lub lekkomyślnym uderzeniu piłki w boisko lub uderzeniu piłki bez względu na konsekwencje, sędzia US Open Championship usunął Novaka Djokovica z turnieju” – stwierdził USTA w ówczesne oświadczenie dotyczące US Open 2020. „Z powodu niewywiązania się z zobowiązań Djokovic utraci wszystkie punkty rankingowe zdobyte podczas US Open i zostanie ukarany grzywną w wysokości nagrody pieniężnej, którą wygrał na turnieju, oprócz wszelkich kar nałożonych w związku z obraźliwe wydarzenie.”

Gwiazdy, które są żonami lub spotykają się z zawodowymi tenisistami w przeszłości i obecnie

Powiązany: Które gwiazdy wyszły za mąż lub umawiały się z zawodowymi tenisistami? przewodnik

Andy Roddick i Serena Williams to jedyne dwie gwiazdy tenisa, które trafiły na pierwsze strony gazet ze względu na swoje głośne romanse i relacje z gwiazdami, a także umiejętności sportowe. Roddick miał romans z Mandy Moore na początku XXI wieku, zanim znalazł Tego Jedynego w swojej żonie Brooklynie Deckerze. Jednak obie kobiety nadal mają siebie […]

Djokovic opowiedział później o tym incydencie na Instagramie, pisząc: „Ta cała sytuacja bardzo mnie zasmuciła i poczuła pustkę. Sprawdziłem stawki i dzięki Bogu, turniej powiedział mi, że z nią wszystko w porządku. Bardzo mi przykro, że spowodowałem jej taki stres. Bardzo niezamierzone. Źle.” „Nie ujawnię jej nazwiska ze względu na szacunek dla jej prywatności”.

Kontynuował: „Jeśli chodzi o eliminację, muszę wrócić do środka i popracować nad przezwyciężeniem rozczarowania i zamienić to wszystko w lekcję dla mojego wzrostu i rozwoju jako gracza i osoby. Przepraszam turniej @usopen i wszystkich związany z tym za moje zachowanie. Jestem bardzo wdzięczny mojemu zespołowi i rodzinie za to, że byli moim rockowym wsparciem, a także fanom za to, że tam byli. „Zawsze ze mną. Dziękuję i bardzo przepraszam”.

READ  Red Sox podpisze kontrakt z Adamem Duvallem