20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mauricio Pochettino i Chelsea: Dlaczego zacznie w lipcu i co go czeka na Stamford Bridge?

Mauricio Pochettino i Chelsea: Dlaczego zacznie w lipcu i co go czeka na Stamford Bridge?

Mauricio Pochettino został ostatecznie oficjalnie potwierdzony jako nowy menedżer Chelsea po podpisaniu wstępnego dwuletniego kontraktu, z opcją przedłużenia jego pobytu do czerwca 2026 roku.

Połączeni dyrektorzy lekkoatletyki Lawrence Stewart i Paul Winstanley powiedzieli w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek, że Argentyńczyk okazał się „niezwykłym kandydatem” podczas intensywnych poszukiwań stałego następcy Grahama Pottera, podczas gdy właściciel klubu opisał go jako „naukowca” . Trener z udokumentowanym dorobkiem.

Ale wiadomość, na którą wszyscy czekali, pozostawiła kilka kluczowych pytań bez odpowiedzi. Tutaj, sportowiec Spróbuje na nie odpowiedzieć.


w innym miejscu sportowiec Dzisiaj…


Dlaczego Pochettino nie zaczął pracować przed 1 lipca?

W wielu kręgach było zaskoczenie, gdy stało się jasne, że Pochettino oficjalnie nie przejmie swojej nowej roli przez kolejny miesiąc – szczególnie biorąc pod uwagę ogromną liczbę decyzji, które Chelsea musiałaby podjąć, aby zmniejszyć bardzo rozdęty skład pierwszej drużyny tego lata.

Termin wynika z ugody między Pochettino a byłym klubem Paris Saint-Germain, który zwolnił go z obowiązków zeszłego lata. Mistrz Ligue 1 uruchomił już wcześniej istniejącą opcję w jego kontrakcie, aby przedłużyć go do końca sezonu 2022-23, więc czekanie do 1 lipca jest prostsze pod względem warunków umownych dla wszystkich stron.

Chelsea planuje być bardzo aktywna na czerwcowym rynku transferowym i jest bliska wzmocnienia swojego rosnącego składu rekrutacyjnego, mianując byłego szefa operacji piłkarskich Stoke City, Andy’ego Cousinsa. On, podobnie jak Pochettino, ma rozpocząć nową pracę w lipcu.

Oczywiste jest, że chociaż Pochettino nie jest jeszcze oficjalnie u władzy, ani Stewart, ani Winstanley nie podejmą żadnych decyzji w pierwszym zespole bez jego udziału. Chelsea spodziewa się, że trzej mężczyźni będą ściśle ze sobą współpracować w nadchodzących miesiącach i latach.

Opinie Pochettino na temat wielu graczy nie zostały przekazane wielu graczom, zanim jego nominacja została potwierdzona w poniedziałek, ale prezes Atletico Madryt, Enrique Cerezo, zasugerował, że jego życzenia zaczynają się spełniać, kiedy ujawnił, że Chelsea powiedziała im, że jest wypożyczonym zawodnikiem Joao Felixem. Nie w planach nowego trenera.

O wiele więcej rozmów tego rodzaju odbędzie się w czerwcu, gdy gracze i ich przedstawiciele będą szukać wyjaśnień od Stewarta i Winstanleya w sprawie ich stanowiska.

Jest mało prawdopodobne, aby wypożyczenie Joao Felixa z Atletico Madryt stało się trwałe (Zdjęcie: Naomi Becker/Getty Images)

Gdzie jest teraz Pochettino?

W momencie ogłoszenia Chelsea Pochettino przebywał w Hiszpanii, chociaż regularnie podróżuje tam iz powrotem do Londynu.

READ  Wisconsin Badgers zwalnia Paula Cresta i wybiera Jima Leonarda na tymczasowego trenera

Kiedy usłyszymy, jak przemawia?

Własne słowa Pochettino były szczególnie nieobecne w oświadczeniu Chelsea ogłaszającym jego nominację. Biorąc jednak pod uwagę wspomniane kwestie kontraktowe, nie spodziewaj się, że zostanie ujawniony na konferencji prasowej lub udzieli wywiadu klubowym mediom przed 1 lipca.

Ta dekada wydaje się stosunkowo krótka. Dlaczego jest jakiś powód?

Umowa „dwa plus jeden” Pochettino wyraźnie kontrastuje z pięcioletnim kontraktem przekazanym Potterowi we wrześniu, ale jest to układ, który odpowiada obu stronom.

Perspektywa Chelsea jest łatwa do zrozumienia. Długość umowy o wartości 12 milionów funtów rocznie (14,9 miliona dolarów) przyznanej Potterowi – po wydaniu rekordowej opłaty w wysokości 21,5 miliona funtów (26,7 miliona dolarów), aby dać jemu i jego personelowi zaplecza w Brighton – stała się źródłem żalu za posiadanie klubu w ciągu siedmiu miesięcy, Byłoby bardziej kosztownym błędem, gdyby nie zgodził się na rozwiązanie umowy za kwotę niższą niż pełna wartość pozostałej części jego umowy.

Jest też fakt, że personel pomocniczy Pottera – z wyjątkiem trenera bramkarzy Bena Robertsa, który pracował w Chelsea – wciąż jest na urlopie ogrodniczym.

Potter i jego pierwszy trener zespołu, Bruno Saltour (Zdjęcie: Darren Walsh/Chelsea via Getty Images)

Nawet menedżerowie uprawnieni do prowadzenia długoterminowych projektów rzadko wytrzymują pięć lat w elitarnych klubach, a krótszy kontrakt Pochettino jest dowodem na to, że właściciele Chelsea nauczyli się na błędach.

Pochettino nie miałby problemu z zaakceptowaniem takiej umowy, ponieważ przejął już PSG na początkowym 18-miesięcznym kontrakcie z opcją na kolejny rok. Wszystkie strony postrzegają to jako początek relacji, która może wykraczać poza początkowy okres, a renegocjacja warunków nie będzie takim szokiem za mniej więcej rok, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Kiedy rozpocznie się okres przygotowawczy dla Chelsea?

Chelsea wciąż potrzebuje swojego nowego menedżera, aby podpisał drobnym drukiem plan podróży przed sezonem. Zawodnikom nie podano dokładnej daty ich zgłoszenia w Cobham, ale ponieważ klubowe tournée po Stanach Zjednoczonych oficjalnie rozpoczyna się towarzyskim meczem z Wrexham w Północnej Karolinie 19 lipca, jest bardzo prawdopodobne, że w pierwszym tygodniu tego miesiąca.

READ  Źródła podają, że Joe Flacco zgodził się z Coltsami w sprawie rocznego kontraktu

Dałoby to Pochettino wystarczająco dużo czasu, aby poznać swoich nowych graczy w Cobham przed zabraniem swojego zespołu przez Atlantyk.

Chociaż tego lata nie będzie żadnego ważnego międzynarodowego turnieju mężczyzn, niektórzy gracze mogą mieć trochę czasu, aby dołączyć do objazdowej drużyny Chelsea nieco później. Thiago Silva, Enzo Fernandez, Kai Havertz, Mychajło Modrić i Conor Gallagher zajmują czołowe miejsca na dużej liście tych, którzy mogą być w kadrach narodowych do połowy czerwca.

Karni Chukwuemica, Andre Santos, Cesare Casady i Gabriel Slonina zagrają w mistrzostwach świata do lat 20, które potrwają do 11 czerwca, podczas gdy Lewis Hall, Levi Colwell, Noni Madueki i Ian Matsen mogą pełnić obowiązki reprezentacyjne do 8 lipca, jeśli są tych, którzy pokonają dystans w nadchodzących Mistrzostwach Europy do lat 21.

Chelsea będzie w Stanach Zjednoczonych przez co najmniej dwa tygodnie, po meczach Wrexham w Premier League przeciwko Brighton, Newcastle i Fulham, zanim 2 sierpnia zagra z Borussią Dortmund w Chicago.

Głębiej

Jeśli właściciele i gracze Chelsea zgodzą się zobaczyć Pochettino, niebo jest granicą

Czy Pochettino porozmawia z Lampardem, odchodzącym trenerem tymczasowym?

Rozmowy ze Stewartem i Winstanleyem – z których ten ostatni był regularnym obserwatorem treningu pierwszego zespołu w Cobham – dadzą Pochettino wyobrażenie o tym, jak wyglądały jego ostatnie tygodnie na ziemi Chelsea, ale Lampard wyjaśnił to również po ostatniej niedzieli . Remis z Newcastle jest otwarty na przekazanie swojej opinii bezpośrednio nowemu menedżerowi.

„Nie jestem pewien, czy musi to być publiczne, ale jeśli ktoś chce, żebym zostawił notatkę lub ze mną porozmawiał, może odebrać telefon w dowolnym momencie” – powiedział Lampard. „Oczywiście są rzeczy, które widzę, że wymagają poprawy, ale nowy trener zobaczy to na własne oczy i będzie miał okres przygotowawczy do pracy z drużyną”.

Lampard żegna się w niedzielę (Zdjęcie: Alex Davidson/Getty Images)

W co więc wchodzi Pochettino?

Krótko mówiąc bałagan.

Niemożliwy do opanowania rozmiar pierwszego zespołu Chelsea został dobrze udokumentowany, a Lampard przyznał po meczu z Newcastle, że tak wielu graczy rozważających swoją przyszłość na Stamford Bridge również zaszkodziło dynamice szatni przed ostatnią częścią sezonu 2022-23. .

„Myślę, że niektórzy byli tego świadomi od jakiegoś czasu i to była część problemu” – dodał. „Trudno jest rywalizować w tej lidze lub na tym poziomie, jeśli niektórzy gracze są w środku, a wielu z nich jest. To było coś.

READ  DeMar DeRozan „zrobił z niego osobistą zemstę”, aby przejąć kontrolę nad zespołami, które złożyły mu złe oferty kontraktowe

„Może to dobrze, że się skończyło”.

Niektórzy z tych graczy mogli już przejść, zanim Pochettino przybył do Cobham. Inni mogą nadal być pod chmurką niepewności, a nie dopuszczenie do tego, by te sytuacje narastały w grupie, będzie kluczowe, jeśli nowy szef Chelsea ma wprowadzić pozytywną energię, której chce, na boisku treningowym.

Innym dużym wyzwaniem będzie bardziej tradycyjny okres przygotowawczy.

Chelsea nie była wystarczająco sprawna w sezonie 2022-23, problem, na który Lampard wskazywał przez cały okres swojego dozorcy i punkt, do którego powrócił w swoich komentarzach po meczu z Newcastle, w którym nalegał: „Nie jesteśmy wystarczająco konkurencyjni fizycznie.

„Historia Pochettino mówi, że pracuje z klubami na tym poziomie. Następnie pozwól mu pracować z zawodnikami, aby spróbować stworzyć silną tożsamość w drużynie, która może wygrać więcej gier. Te rzeczy nie zawsze są rzeczami z dnia na dzień. Musimy być trochę ostrożnie z oczekiwaniami. Pracy jest dużo.” Co trzeba zrobić. To jest moje podsumowanie po sześciu tygodniach – podstawy, o których ciągle mówię.

„Standardy brzmią jak bardzo proste słowo, ale w tej chwili jest tak istotne dla tego klubu. Standardy zbiorowo spadły – mogę być z tym szczery, zwłaszcza że to ostatni mecz, i tak niektórych z nich mogę już nie widzieć. To muszą być standardy. Klub taki jak Chelsea maksymalnie, inaczej nie byłbyś w stanie rywalizować wystarczająco fizycznie. Albo nie byłbyś w stanie grać na wysokim poziomie lub z dużą szybkością, jak wymaga tego Premier League.

Sebastiano Pochettino, Tony Jimenez, Pochettino Senior, Jesus Perez i Miguel D’Agostino (Zdjęcie: John Perry/Getty Images)

Dobrą wiadomością dla fanów Chelsea jest to, że Pochettino zawsze skupiał się na kondycji fizycznej, a jego wsparcie ma wiele odpowiedniego doświadczenia; Wieloletni asystent Jesus Perez i syn głównego trenera, Sebastiano, są absolwentami nauk o sporcie i teraz skupią się na opracowaniu odpowiedniego programu przygotowującego do sezonu.

To może być najbardziej wymagający fizycznie klub Chelsea, jakiego doświadczył od czasu przejęcia władzy przez Antonio Conte. Biorąc pod uwagę charakter ich fizycznych zmagań w ciągu ostatniego roku, niewielu twierdziłoby, że nie było to wymagane.

Głębiej

Chelsea już wcześniej miała do czynienia z Pochettino, ale tym razem miało to sens dla obu stron

(Górne zdjęcie: Erwin Spek/Soccrates/Getty Images)