27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Diamond Sports przestaje nadawać mecze Padres;  MLB przejąć przepływ

Diamond Sports przestaje nadawać mecze Padres; MLB przejąć przepływ

Diamond Sports Group nie będzie transmitować meczów San Diego Padres po wtorku, ponieważ firma medialna nie wywiązała się z opłaty za prawa do wtorkowego wieczoru. Oto, co musisz wiedzieć:

  • – czytamy w oświadczeniu firmy Diamond Sports sportowiec że „postanowił nie zapewniać San Diego RSN dodatkowych funduszy, które umożliwiłyby mu opłacenie praw San Diego Padres w okresie karencji”. Firma poinformowała, że ​​nadal transmituje mecze drużyn w ramach swoich kontraktów.
  • Bally Sports San Diego – San Diego RSN i nadawca meczów Padres – nie jest częścią zgłoszenia upadłości Diamond, ponieważ jest to wspólne przedsięwzięcie pomiędzy Padres i Diamond Sports. W związku z tym firma Diamond nie może spłacić jej w sądzie upadłościowym i nie ma żadnych zabezpieczeń prawa upadłościowego, które mogłyby przezwyciężyć brakującą płatność.
  • Nieodebrana płatność przez Diamond Sports oznacza, że ​​​​prawa medialne wracają do Padres, ponieważ MLB wyprodukowało grę zespołu w Miami w środę. Liga została powiadomiona we wtorek o godzinie 17:00 ET, że płatność nie nadejdzie, a MLB ma ludzi na miejscu, aby móc obsłużyć mecz, gdyby tak się stało.
  • MLB nie może zagwarantować, że Padres (lub jakakolwiek drużyna, która znajdzie się w podobnej sytuacji) zrekompensuje utracone pieniądze, ale liga i inne drużyny będą wspierać drużyny takie jak Padres, które nie otrzymują płatności, poinformowały źródła plany mówią. sportowiec.

Jak fani mogą oglądać mecze Padres w przyszłości?

MLB będzie transmitować gry Padres w aplikacji MLB TV za darmo do niedzieli. Następnie fani będą musieli płacić 19,99 USD miesięcznie lub 74,99 USD przez resztę sezonu. MLB ma również umowy z lokalnymi mediami ze Spectrum, Cox, Fubo, AT&T UVerse i innymi.

Spikerzy Padres są zatrudniani przez zespół, więc powinni pozostać tacy sami. Liga ogłosiła, że ​​​​główni spikerzy telewizyjni Padres, Don Orcelo, Mark Grant i Bob Scanlan, pozostaną na swoich rolach, podczas gdy zespół radiowy fanów 97,3 będzie również kontynuował, a Jesse Agler i Tony Gwynn Jr. nazywają mecze z budki.

Co wtedy?

Być może przypadkowo ta wiadomość pojawi się w przededniu środowej masowej rozprawy w sądzie upadłościowym, na której Diamond powie, że musi zapłacić cztery spready mniej niż cena umowna z powodu zmieniających się warunków ekonomicznych. I to prawdopodobnie nie przypadek, że prawnicy Diamonda prawie na pewno wykorzystaliby Padres jako dowód, że kontrakty RSN są bardzo bogate.

Diamond przestał płacić Texas Rangers, Cleveland Guardians, Minnesota Twins i Arizona Diamondbacks (sędzia upadłościowy w zeszłym miesiącu nakazał Diamondowi spłacenie połowy tego, co jest winien, dopóki nie będzie rządził). Środowe przesłuchanie będzie pojedynkiem o wartość drużyn baseballowych jako treści medialnych, a Diamond może potwierdzić swoje twierdzenie, że odcięcie kabla wykorzeniło stare modele ekonomiczne swoją decyzją o odejściu z jednej z najciekawszych drużyn w MLB . – Kaplana

Co to oznacza dla Padres, MLB

Nadawca Padres jest spółką joint venture z zespołem i Diamond Corporation i dlatego nie jest w stanie upadłości. W rezultacie Diament nie mógł sobie pozwolić na obniżenie opłat Padres i poleganie na automatycznym zawieszeniu, które ma zastosowanie do wszystkich umów podlegających bankructwu. Jedno ze źródeł, które doradzało niektórym wierzycielom, uważa, że ​​Diamond wysyła wiadomość do MLB z przeprowadzką, jakby drażnił się z nimi, ile stracili Padres. To źródło napisało: „Pytanie, które należy zadać, brzmi:„ Co robi MLB? To znaczy, po prostu kosztowały Padres kupę pieniędzy bez jasnego sposobu na zastąpienie.

„Spodziewałbym się, że MLB spróbuje uruchomić nowy RSN, ale nie można pojąć, że dostaną (gdziekolwiek) około 50-60 milionów dolarów rocznie (byli) otrzymując od Bally. To prawdopodobnie połowa tego i może nawet na poziomie sportowym”.

Jednak MLB kontroluje cyfrowe prawa Padres, co Diamond bezskutecznie negocjował przez ostatnie kilka lat. Teraz MLB może sprzedawać wszystkie platformy medialne Padres, co stanowi jeden mały krok w kierunku celu, jakim jest wieloplatformowa opcja oglądania lokalnie/krajowo. – Kaplana

Co oni mówią

„Chociaż DSG ma znaczną płynność i wypłaca prawa zespołom, ekonomia kontraktu Padres nie była dostosowana do realiów rynkowych” – powiedział Diamond Sports w oświadczeniu. „MLB zmusiło nas do konsekwentnej odmowy negocjowania praw do transmisji bezpośrednio do konsumenta (DTC) dla wszystkich drużyn w naszym portfolio, pomimo naszej propozycji zapłaty każdej drużynie w całości za te prawa. Nadal transmitujemy mecze dla drużyn pod naszym kontrakty”.

READ  Fabryka mówi „żadnych luźnych desek podłogowych” w Final Four, gdzie gwiazda UNC Armando Bacot został ranny

opowieść w tle

Komisarz Rob Manfred powiedział kilka razy tej wiosny, że MLB przygotowuje się na możliwość transmisji meczów i że liga ostatecznie sobie z tym poradzi.

„Naprawdę poważnie potraktowaliśmy te przygotowania” — powiedział Manfred w lutym.

„Wiemy, że możemy produkować gry, jeśli Ballys nie są emitowane. Wiemy, że możemy umieścić te gry obok MLB.tv cyfrowo. Jesteśmy w trakcie prób wprowadzenia ustaleń, które postawią nas w pozycji aby udostępnić te gry również w pakiecie kablowym. Z punktu widzenia fanów, chociaż żaden kanał nie może być Twoim tradycyjnym RSN, jeśli myślisz o tym z perspektywy dostępu, posiadanie gier dostępnych na rynku cyfrowo jest czymś, o co fani krzyczą na lata”. – wiertniczy

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Dennis Borough/Getty)