26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bloom: Podejście Angels do Shuhei Ohtani nie jest „oczywiste”

Bloom: Podejście Angels do Shuhei Ohtani nie jest „oczywiste”

Anaheim, Kalifornia — Kiedy na początku listopada rozpoczęły się spotkania General Motors, spekulacje szalały. Czy Aniołowie wymienią Shuhei Ohtani poza sezonem? Jakie drużyny będą licytować? Ile chcesz aniołów?

Jeden nawyk unikania absolutów, Angels GM Perry Minasian zerwał ze scenariuszem. Przedstawił nadzieje i marzenia pozostałych 29 drużyn i ich fanów. Shohei Ohtani nie zostanie wymieniony.

Szybko do wtorkowego popołudnia. Minassian, który prowadził jedną ze swoich regularnych sesji prasowych, został zapytany, czy wydałby to samo oświadczenie o terminie handlu. Chociaż Minassian był znacznie mniej potężny, mocno zasugerował, że Ohtani nie zostanie wymieniony.

„Myślę, że każdy, kto obserwował naszą grę i miejsce, w którym jesteśmy w tabeli… Myślę, że nie trzeba wyjaśniać, gdzie jesteśmy” – powiedział Minassian.

Od wtorkowego popołudnia, Angels mają bilans 41-33, 1,5 gry przegrywają z Astros o drugie miejsce i 4 1/2 gry o pierwsze miejsce z Rangersami. Zajęli dopiero drugie miejsce w drabince z dzikimi kartami i półtora meczu przed czwartą drużyną w tabeli z dzikimi kartami.

Ale ponieważ przed upływem terminu pozostały 34 gry, następne pytanie było oczywiste. Czy wymiana Ahtani nie jest na stole? A może następne 5-6 tygodni będzie miało znaczenie?

– Nie musisz wyjaśniać, w czym jesteśmy – powiedział krótko Minassian.

Z jakiegoś powodu Minassian nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. Ale jego odpowiedź mocno wskazuje na jego sposób myślenia. I prawdopodobnie będzie to jego szef, Arte Moreno.

Obawy dotyczą bezpieczeństwa tej strategii. Anioły są w konkurencyjnej pozycji. Nawet po wtorkowej porażce, Aniołowie nadal mieli remis w drugiej/trzeciej dzikiej karcie, pół gry nad Houston. Rangersom pozostały 4 1/2 gry z 33 meczami do rozegrania przed terminem.

To prawdopodobnie najbardziej konkurencyjne Anioły od 2015 roku. Minassian zasługuje na ogromne uznanie za solidne posunięcia i zbudowanie zespołu, który ma szansę wejść do playoffów.

READ  Córka Alexa Smitha, Sloan, dochodzi do siebie po guzie mózgu

Ale Minassian musi również działać odpowiedzialnie w związku ze zbliżającym się terminem handlu. Anioły mają ciężki lipcowy harmonogram, zmierzą się z zajmującymi pierwsze miejsce Diamondbacks, Dodgers i Padres na wyjeździe oraz Astros i Yankees, a także cztery mecze w Toronto i Atlancie przed terminem.

Drużyna gra bez wielu początkowych rzutów. Shortstop Zach Nieto (kursywa) odpada na czas nieokreślony. Wygląda na to, że Gio Orchilla (złamanie miednicy) przegapi resztę sezonu. Ręka Anthony’ego Rendona może być krótkotrwałą kontuzją, ale nikt nie wie na pewno.

Sprawa jest prosta. Jeśli chodzi o sprawy Aniołów, jest mnóstwo czasu między teraz a ostatecznym terminem wymiany, aby utrzymać ten zespół. Nieco ponad dwa tygodnie temu Anioły wypadły z gry 5 1/2. Wiele może się wydarzyć szybko, a anioły muszą w jakiś sposób ocenić, gdzie się znajdują, kiedy nadejdzie czas.

Obejmuje to dwukierunkowego słonia w pokoju: Ohtani, prawdopodobnie największego bejsbolistę, jaki kiedykolwiek nosił mundur. Żaden zespół nie chce być tym, którego wymieniają. Sama myśl o zrobieniu tego jest tak bolesna. A rozsądni ludzie mogliby twierdzić, że obróci się to przeciwko niemu niezależnie od rozkazu z 1 sierpnia.

Ale z chłodnej, pozbawionej emocji perspektywy – perspektywy, którą powinien mieć każdy dobry GM – kolejne kroki powinny wymagać starannego rozważenia.

Aniołowie powinni zatrzymać Ohtani tylko wtedy, gdy są solidnie w play-off mix lub jeśli właściciel jest naprawdę zaangażowany w uczynienie Ohtaniego konkurencyjną propozycją w wolnej agencji. Naprawdę chętny do wdania się w wojnę licytacyjną z właścicielami, którzy zwykle wydają dużo na płace. I naprawdę myślę, że mają szansę go zatrzymać, niezależnie od tego, czy dotrwają do post-sezonu.

A jeśli wszystkie te rzeczy są na stole, czy Moreno jest skłonny przekroczyć próg podatku od luksusu, aby utrzymać konkurencyjną listę kosztem Rendona i Mike’a Trouta, którzy razem zarabiają ponad 73 miliony dolarów? Powiedział, że tak, ale czyny mówią głośniej niż słowa. Zawsze działa poniżej tego limitu.

READ  Ashleigh Barty odchodzi na emeryturę jako dominująca siła w tenisie kobiet

Ponieważ na koniec dnia Aniołowie są drużyną baseballową w zwycięskim biznesie. Motywacją nie może być sponsoring lub sprzedaż dodatkowych koszulek. Musisz zacząć i zakończyć zwycięstwem. Ohtani oczywiście pomaga ci wygrać. Ale tylko wtedy, gdy masz szansę ponownie go pozyskać i zbudować wokół niego.

Pozwolenie mu odejść prawie za darmo, bez występu w fazie play-off, to najgorszy scenariusz. Nie oznacza to, że Aniołowie powinni handlować Otani. Wręcz przeciwnie. To ekscytujący czas dla fanów Aniołów. Istnieje uzasadniona nadzieja, że ​​po raz pierwszy od dłuższego czasu zagra prawdziwy konkurencyjny baseball. Dopóki tak się dzieje, rób wszystko, aby wygrać więcej.

Ale Anioły muszą być również elastyczne i realistyczne w ciągu następnych 33 meczów.

Minassian wydaje się zgadzać z tym w pewnym kontekście. W osobnej odpowiedzi potwierdzam, że do terminu jest dużo czasu. Powiedział: „Musimy nadal dobrze grać”. Wszystko, co powiedział o terminie poza odpowiedzią na temat Ohtaniego, było tym, czego można oczekiwać od każdego GM w połowie czerwca.

„Jeśli chodzi o planowanie, zgadnij co? Plany się zmieniają”, powiedział Minassian. „Musisz być w stanie dostroić się i zrozumieć krajobraz. Dla mnie to po prostu sposób na poprawę”.

W pewnym sensie ta odpowiedź jest sprzeczna z tym, co powiedział w odpowiedzi na zatrzymanie Ohtaniego niezależnie od tego. Z jednej strony zachowają otwarty umysł. Z drugiej strony wszystko, co nie obejmuje Otani.

Anioły potrzebują ciągłej oceny. Jeśli agresywnie mieszają, powinni dodać. Jeśli nie, powinni sprzedawać w imię budowania trwałego zwycięzcy na nadchodzące lata. W takim sezonie nie powinno być przerwy. Ten sezon wymaga kontynuacji tego, co Minassian robił przez cały czas. Odważna i zdecydowana akcja. Czy to oznacza kupno, czy sprzedaż.

Oświadczenie, że jakakolwiek część ich strategii terminowej jest „oczywista” w połowie czerwca, nie do końca pasuje do tego schematu.

READ  Kim Mulkey z LSU nie ma zamiaru czytać aktualnego profilu swojej kariery w „Washington Post”.

(Fot. Shuhei Ohtani: Jay Biggerstaff/USA Today)