20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Decyzja właścicieli NFL o pokazaniu „Thursday Night Football” będzie miała negatywny wpływ na fanów

Decyzja właścicieli NFL o pokazaniu „Thursday Night Football” będzie miała negatywny wpływ na fanów

Eagan, Minnesota – W NFL Czwartkowa noc w końcu wymusiła elastyczne planowanie w swoim oknie nadawczym. Miejmy nadzieję, że liga nigdy nie będzie musiała z niego korzystać.

W poniedziałek 24 właścicieli głosowało za mechanizmem planowania, dzięki któremu liga będzie mogła wchodzić (lub wychodzić) z meczów „czwartkowej nocy”. Gry są ograniczone tylko do tygodni 13-17, a decyzja musi zostać podjęta nie później niż 28 dni przed rozpoczęciem gry.

To ciężki zestaw warunków, który stawia wysoko poprzeczkę, aby kiedykolwiek się to opłaciło. Liga przyznaje, że mógł to być zły pomysł, zauważając, że jest to „jednosezonowy eksperyment polegający na zmodyfikowaniu zasad planowania w celu elastycznego planowania w związku z pakietem czwartkowej wieczornej piłki nożnej”.

Liga desperacko chciała, żeby to przeszło podczas corocznych spotkań w marcu w Arizonie. Następnie liga musiała powiadomić drużyny z 15-dniowym wyprzedzeniem zamiast 28-dniowym. Powiedziano mi, że pokój był nieco podzielony co do decyzji, zanim współwłaściciel Giants, John Mara, wstał i nazwał ten pomysł „ofensywnym”.

On ma oczywiście rację. Nie rozmawiałem jeszcze z graczem NFL, który powiedziałby publicznie lub prywatnie, że lubi grać w czwartek wieczorem. NFLPA z pewnością tego nie popiera.

Ale potem NFL zachęciło fanów do kupowania biletów, gdy kilka tygodni temu wydano mocno opracowany harmonogram. Kibice wcześnie planują, a jeden z tych szczytowych meczów pod koniec sezonu będzie tym, który fani gospodarzy lub gości będą chcieli zatrzymać.

Podróż kosztuje. Podróże lotnicze są drogie. Koszt pokoju hotelowego wzrasta, gdy miasto jest gospodarzem meczu NFL. Mówienie fanom jednej z dwóch drużyn grających w pięciu rozgrywkach, na które mogą mieć wpływ, że ich plany mogą być nic nie warte za kilka miesięcy, wydaje się sprzeczne z modelem piłki nożnej opartym na lidze.

READ  Yankees oddają swój pierwszy projekt w 2023 roku Blue Jays

„Jesteśmy niesamowicie skoncentrowani na naszych fanach na stadionie i koncentrujemy się na naszych fanach oglądających z monitorów i telewizorów wszędzie indziej” – powiedział Hans Schroeder, dyrektor operacyjny NFL.

„Absolutnie nie chcę myśleć, że nie jesteśmy na to wrażliwi i zamierzamy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby komunikować się, jak robić to tak wyraźnie i jak najszybciej. Ale staramy się też balansować na druga strona tego, że umieszczamy właściwe gry we właściwych oknach. I to jest coś, nad czym zawsze będziemy się zastanawiać. Znacząco ”.

Chodzi o to, aby każda niezależna gra NFL była hitem. Ale od marcowych spotkań upierałem się, że ten flex prawdopodobnie nie byłby opcją, aby go odrzucić, gdyby Michaels nie narzekał publicznie tak bardzo na kiepski mecz, który sprawdzał.

Nikt nie chce cytryny w pośpiechu, ale to się zdarza. I zgadnij co? I tak wszyscy dzwonią w następnym tygodniu.

Pomiędzy testowaną a recenzowaną grą ponad 100 000 fanów miało wpływ na plany. To cztery drużyny, które sztab operacyjny piłki nożnej będzie musiał dostosować. Dwa stadiony i dwa miasta gospodarze muszą teraz zmienić swoje plany kadrowe, czy to franczyzy, hotel czy restauracja.

To nie jest niedzielny wieczór Flex, do którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Przesunięcie gry w górę lub w dół w niedzielę nie ma takiego negatywnego wpływu na całą operację naziemną, jak ma to miejsce w drodze z niedzieli na czwartek.

Ale determinacja, do której doszli liga i właściciele, polega na tym, że wszystkie wyżej wymienione osoby, których to dotyczy, w tych drużynach i miastach, są znacznie mniejsze niż liczba osób, które byłyby widoczne gdzieś na ekranie. I ta liczba jest ważna.

Właściciel Cowboys, Jerry Jones, powiedział w poniedziałek „bardzo, bardzo ważny punkt”, kiedy fanom wspomniano o irytacji. „Każdy właściciel w tym pokoju żyje i oddycha wrażliwością na tych fanów. Ale tylko 7% naszych fanów było na stadionie. Siedem. Procent. Masz więc wielu fanów – zdecydowaną większość fanów tam – i to jest dla nich dobre”.

READ  Real Madryt zaszokował Man City, bohatera Rodrygo i drużynę Guardioli w półfinale Ligi Mistrzów

Gry obecnie zaplanowane na czwartkowe wieczory w tygodniach od 13 do 17 to Seahawks w Cowboys, Patriots w Steelers, Chargers w Raiders, Saints w Rams i Jets w Browns.

To dość dobra lista, ułożona przez twórców harmonogramu NFL i podarowana nam wszystkim. Miejmy nadzieję, że NFL tego nie schrzani.