29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lions wyprzedzają Vikings i zdobywają pierwszy tytuł dywizji NFC od 30 lat

Lions wyprzedzają Vikings i zdobywają pierwszy tytuł dywizji NFC od 30 lat

W niedzielę Justin Jefferson pobiegł na 20 jardów w ciągu 3 sekund, po faulu Nicka Mullensa, który na 1:48 przed końcem zakończył się porażką Vikings z Lions. Na naradzie przed kolejną grą Jefferson powiedział Mullensowi: „Bez względu na to, co to jest, po prostu to wyrzuć”. Mullens zrobił to samo, co Kirk Cousins ​​rok temu w Buffalo, a Jefferson ukradł piłkę dwóm obrońcom Lions, zdobywając 28 jardów w trzeciej i 27-jardowej pozycji z taką samą łatwością, z jaką piątoklasista mógłby przerzucić piłkę po boisku pole od przedszkolaka.

Podał piłkę sędziemu, a Mullins w następnej akcji uderzył Brandona Powella za 26 punktów. Gdy Vikings przegrywali sześcioma punktami, a piłka znajdowała się 30 jardów od pola punktowego, Jefferson wykonał podwójny ruch na zabezpieczającym Lions Ifeatu Melifonwu i otworzył bramkę, gdzie wyglądało na to, że może złapać podanie i uczynić Mullensa czwartym innym QB rozpoczynającym grę Vikings wygrać w tym sezonie.

Czasami wydawało się, że w ciągu 56 dni, odkąd Cousins ​​zerwał prawe ścięgno Achillesa, Wikingowie mocno trzymali kierownicę samochodu z uciekającymi oponami, utrzymując ją na tyle prosto, aby uniknąć zjazdu do rowu. Trener Kevin O'Connell rozmawiał z Joshuą Dobbsem podczas jego pierwszych zdjęć w mundurze Wikingów. Asystent trenera QB Grant Udinsky pozostał na boisku po piątkowych treningach przez długie godziny z nowymi zawodnikami. W dniu, w którym Vikings wymienili Dobbsa na Mullinsa, koordynator obrony Brian Flores nakazał wyeliminowanie drużyny Raiders, która cztery dni później zdobyła 63 punkty.

Niedzielna porażka Vikings z Lions 30:24 zakończyła się podaniem Mullinsa obok Jeffersona, który na próżno próbował skrócić bramkę, gdy Melifono upadł po czwartym przechwyceniu Lions w tym dniu. Mecz ten zapewnił drużynie Lions tytuł pierwszej ligi od czasu zdobycia przez nią dawnego tytułu NFC Central w 1993 r., zakończył passę sześciu zwycięstw drużyny Vikings nad Detroit na stadionie US Bank Stadium i zapewnił, że sylwestrowy mecz przeciwko Packers będzie ich ostatnim w domu. ten rozdział. Skierowało ich także na ścieżkę, której jakoś udawało im się unikać tygodniami.

READ  Kibice Chicago Bulls wygwizdują Jerry'ego Krause podczas obchodów Ring of Honor

Aby dostać się do play-offów, musieliby znaleźć się w rankingach NFC w jednym meczu z Rams lub Seahawks, prawdopodobnie wygrywając dwa mecze z Green Bay i Detroit i przegrywając jeden z Los Angeles lub Seattle. Od czasu kontuzji Cousinsa ich bilans wynosi 3-4. Teraz Cousins ​​po raz pierwszy od niedzielnej operacji wrócił na boisko z kolegami z drużyny.

Dzięki temu Mullens stał się drugim rozgrywającym w historii Vikings, który w tym samym meczu rzucił na 400 jardów i cztery przechwyty, co przypomniało, jak szybko QB może się uspokoić.

„Naprawdę myślę, że to pokaże reszcie świata, jakim typem gracza jest Kirk” – powiedział Jefferson. „W ostatecznym rozrachunku to trudna rola. Wiesz, nie każdy jest stworzony do tej pracy. Trudno więc tam nie być”. [No.] 8 Tam, kapitanie, dowódco. Jest świetnym graczem. Nic nie zostało zabrane Nickowi. Nick jest także wybitnym graczem. Musimy po prostu budować na tej pewności, którą mamy. Musimy po prostu wyjść na boisko treningowe i upewnić się, że wybraliśmy odpowiedni moment, że piłka jest tam, gdzie powinna.

Vikings pozwolili Lions utrzymać się przy piłce przez 38:22, przebiegli 143 jardy i wspierał rozgrywającego Jareda Goffa, który wykonał 30 ze swoich 40 podań na 257 jardów i miał przyłożenie, po raz pierwszy w historii pokonując obronę trenowaną przez Floresa. jego kariera. Profesjonalne życie. Zespół Vikings stracił biegacza DJ Wonnuma, który został zdjęty z boiska z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego uda, oraz początkującego linebackera Mekhi Blackmona, który bezskutecznie próbował wrócić po kontuzji barku. Zespół Vikings zakończył mecz z Andrew Boothem Jr. i Jaylenem Williamsem na narożnikach, po tym jak lewy wślizg Blackmon i obrońca narożnika Akayleb Evans zostali wykluczeni z gry.

Byli zaangażowani w dwie wezwania w drugiej kwarcie – rzut karny za brutalne podejście do Patricka Jonesa w drugiej i 21. sekundzie oraz fumble Goffa, które po ocenie uznano za niekompletne podanie po tym, jak Camryn Bynum oddał piłkę z 82 jardów. przyłożenie, co doprowadziło do 10-punktowego wahania.

READ  2022 NBA Draft Lottery: wyniki na żywo, tabele draftu, czas rozpoczęcia, wiadomości, kursy prowadzone przez Rockets, Magic, Pistons

„Chciałbym usłyszeć, że to oficjalne orzeczenie i może mógłbym rzucić flagę i podjąć wyzwanie” – powiedział O'Connell. „Opinie, które miałem, niekoniecznie postrzegały to w ten sam sposób. Mam na myśli dynamikę w najczystszej formie, kiedy obrona może wygenerować stratę i zdobyć dzięki temu siedem punktów. Gra ma ogromny impet”.

Straty Vikings były głównym tematem ich ósmej porażki, podobnie jak w przypadku wielu z pierwszych siedmiu porażek.

W ataku Mullens został 16. rozgrywającym w historii NFL i pierwszym od czasu Jameisa Winstona w 2019 roku, który w tym samym meczu rzucił na 400 jardów i cztery przechwyty. Był dopiero drugim rozgrywającym Vikings, który zdobył wątpliwy dublet, po tym, jak Warren Moon zrobił to w przegranej 31-21 z Jets w listopadzie 1994 roku.

„Dużo umieszczania piłki [issues]. Uważam, że jestem bardzo dokładnym pomocnikiem. „Oddałem dzisiaj wiele dobrych rzutów” – powiedział Mullins. „Decyzje i dokładność. Zawsze musisz być elitarny. Wykonałem dobrą robotę, tworząc zagrania i poruszając atakiem, a razem ciężko pracowaliśmy, aby przenieść atak. Ale musisz unikać tych błędów”.

Nowicjusz Brian Branch rzucił Jordana Addisona przy Lions' 20 przy pierwszym przechwycie tego dnia, a zabezpieczający Kirby Joseph odebrał podanie rzucone przez Mullinsa w pobliżu pomocy, gdy celował w Addison pod koniec drugiej kwarty.

O'Connell powiedział, że Wikingowie zastosowali tę samą koncepcję trzypoziomowej trasy w meczu, w którym Mullins uderzył Jeffersona w ostatniej jeździe. Jednak pod koniec drugiej kwarty Mullensowi zabrakło miejsca na udane dośrodkowanie, gdy nie udało mu się zbliżyć piłki do linii bocznej drużyny Vikings. Addison doznał kontuzji kostki, gdy zderzył się z kolegą z drużyny podczas powrotu Josepha z przechwytu.

„Próbujemy po prostu wykorzystać głębię obrońcy i wykorzystać dostępną murawę, aby trzymać go z daleka od obrońcy” – powiedział O'Connell. „[Joseph] Był w stanie wrócić i udaremnić powrót Jordana do piłki nożnej. „Zazwyczaj, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, oznacza to, że prawdopodobnie mogliśmy odebrać piłkę obrońcy”.

READ  Fantasy Waiver Tydzień 6: 5, aby dodać, upuścić, kupić tanio, sprzedać drogo | Wiadomości, rankingi i prognozy dotyczące fantasy football

Strata doprowadziła do przyziemienia Lions i na niecałe dwie minuty przed końcem pierwszej połowy było 17-7 dla Detroit. Zespół Vikings strzelił gola przed przerwą, po tym jak Jefferson złapał podanie z 20 jardów rzucone przez Mullinsa po tym, jak wbił się w siatkę, i objął prowadzenie po znakomicie zaprojektowanej akcji, gdy Mullins znalazł KJ Osborne'a w tylnym rogu pola punktowego. Wynik z sześciu jardów po przerwie.

Następnie, po tym, jak Lions objęli dziewięciopunktowe prowadzenie po dwóch bolesnych podbojach, które łącznie trwały 14:12 drugiej połowy, Vikings po 75-metrowym podjeździe zdobyli sześć punktów przewagi i kopnęli Grega Josepha. gol z pola. Przeżyli faul w obronie Williamsa, który według jego kolegów z drużyny nie powinien był zostać wezwany, i zostali nakłonieni do zatrzymania się przez zmęczoną obronę, w wyniku której stracili Wonnuma i Blackmona.

Dzięki temu mogli odnieść zwycięstwo, którego potrzebowali, aby odpowiedzieć Seahawks i ponownie przejąć kontrolę nad swoją przyszłością.

Zamiast tego Jefferson ukląkł na murawie stadionu U.S. Bank i przygnębiony łapał oddech po ostatnim podaniu, które oficjalnie skierowało drużynę Vikings do narożnika.

„Wiedzieliśmy, że to trudny okres. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo” – powiedział. „Ten zespół to świetny zespół. Nie jest słaby. Nie bez powodu dzierży tytuł mistrza ligi. Musimy się tego trzymać i zdać sobie sprawę, co musimy naprawić”.