27 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Johnson ogłosił, że w przyszłym tygodniu Izba Reprezentantów będzie głosować nad „czystą, niezależną” ustawą o pomocy dla Izraela

Johnson ogłosił, że w przyszłym tygodniu Izba Reprezentantów będzie głosować nad „czystą, niezależną” ustawą o pomocy dla Izraela

Spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson (R-LA) ogłosił w sobotę, że w przyszłym tygodniu Izba będzie głosować nad „czystą, niezależną” ustawą pomocową dla Izraela, co będzie stanowić odchylenie od konwencji GOP po zatwierdzeniu przez nią w zeszłym roku pakietu pomocowego dla Tel Awiwu, który obejmował również cięcia W pomocy finansowej. Finansowanie ZUS.

the Izraelski banknot wart 17,6 miliarda dolarów Ustawodawcy Senatu przygotowują się do głosowania w przyszłym tygodniu nad addendum dotyczącym bezpieczeństwa narodowego, które obejmuje izraelską pomoc i politykę bezpieczeństwa granic, czemu sprzeciwili się prawodawcy Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów.

„Biorąc pod uwagę fakt, że Senat nie wprowadził w odpowiednim czasie odpowiednich przepisów, oraz fatalne okoliczności, w jakich znajduje się obecnie Izrael, Izba Reprezentantów będzie nadal przewodzić” – napisał Johnson w sobotnim liście do kolegów. „W przyszłym tygodniu omówimy i uzgodnimy czysty, niezależny pakiet dodatkowy dla Izraela”.

Wiadomość Johnsona pojawia się trzy miesiące po zatwierdzeniu przez Izbę pakietu pomocowego dla Izraela o wartości 14,3 miliarda dolarów, który obejmował taką samą kwotę cięć w finansowaniu IRS, jak została zatwierdzona w ramach ogromnej ustawy o wydatkach Demokratów, nazwanej ustawą REDUKCYJNĄ. Środek ten nastąpił w odpowiedzi na atak Hamasu na Izrael 7 października.

Ustawodawstwo zostało zatwierdzone w Izbie większością 226 do 196 głosów linii partyjnej, ale nie trafiło do Senatu, gdzie przywódca większości Chuck Schumer (D-NY) skrytykował je jako „wadliwą propozycję”.

Republikanie pochwalili uwzględnienie cięć IRS, argumentując, że pomogą one kontrolować wydatki związane z deficytem. Jednak Biuro Budżetowe Kongresu oszacowało, że cięcia dodadzą miliardy dolarów do długu federalnego. Tymczasem Demokraci sprzeciwili się strategii GOP, wskazując, że finansowanie kryzysowe zazwyczaj nie obejmuje reparacji.

„Niestety Demokraci odmówili rozważenia tej rekompensaty jako wsparcia dla Izraela” – powiedział w sobotę Johnson o pierwotnym izraelskim projekcie ustawy pomocowej.

READ  Wyłącznie: Katar zabiega o porozumienie między Izraelem a Hamasem w sprawie uwolnienia 50 zakładników i rozejm na 3 dni

Drugie posunięcie Izby mające na celu wysłanie pomocy do Tel Awiwu następuje w momencie, gdy Senat przygotowuje się do podjęcia działań w sprawie długo oczekiwanego załącznika dotyczącego bezpieczeństwa narodowego, który obejmuje pomoc dla Izraela, Ukrainy i ich sojuszników w regionie Indo-Pacyfiku, a także politykę bezpieczeństwa granic, która ma był głównym tematem. Od miesięcy intensywnych negocjacji.

Republikanie zażądali, aby wszelka pomoc dla Ukrainy była połączona z polityką bezpieczeństwa granic po tym, jak Biały Dom ujawnił dodatkowy wniosek o wartości prawie 100 miliardów dolarów, który obejmuje finansowanie Izraela, Ukrainy i ich sojuszników w regionie Indo-Pacyfiku i na granicach.

Schumer ogłosił w piątek, że tekst addendum zostanie opublikowany do końca weekendu i powiedział, że pierwsze głosowanie proceduralne może odbyć się w środę.

Republikanie w Izbie Reprezentantów sprzeciwili się jednak zbliżającemu się porozumieniu, a Johnson powiedział już swoim kolegom, że jeśli warunki porozumienia będą zgodne z plotkami, będzie ono martwe, gdy dotrze do Izby.

W sobotę ponownie podniósł to stanowisko.

„Chociaż wydaje się, że Senat jest gotowy w końcu opublikować tekst pakietu dodatkowego po miesiącach negocjacji za zamkniętymi drzwiami, jego przywódcy zdają sobie sprawę, że nie angażując Izby w negocjacje, wyeliminowali możliwość szybkiego rozważenia jakiegokolwiek ustawodawstwa”. on napisał. Dodał: „Jak konsekwentnie powtarzałem przez ostatnie trzy miesiące, Izba Reprezentantów będzie musiała wykazać się swoją wolą w tych kwestiach i należy zająć się naszymi priorytetami”.

Nie jest jasne, czy Schumer przedstawi w Izbie projekt ustawy dotyczący wyłącznie Izraela, jeśli Izba go zatwierdzi – zwłaszcza że Senat zmierza w kierunku głosowania nad pakietem bezpieczeństwa narodowego. Przewodniczący Senatu starał się zachować treść załącznika w całości.

Johnson wezwał Senat do debaty nad ustawą w sobotę.

„Podczas debaty w Izbie i w wielu późniejszych oświadczeniach Demokraci jasno dali do zrozumienia, że ​​ich głównym celem w przypadku pierwotnego projektu ustawy Izby były naprawy” – napisał spiker Izby. Dodał: „Senat nie będzie już miał wymówek, niezależnie od tego, jak bardzo błędne, przeciwko szybkiemu przekazaniu tego ważnego wsparcia dla naszego sojusznika”.

READ  Pierwsza Dama Jill Biden odwiedza Ukrainę w rzadkiej wycieczce do strefy wojennej

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.