20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jeśli nie słyszysz wyraźnie dźwięków, wypróbuj to szybkie rozwiązanie

Jeśli nie słyszysz wyraźnie dźwięków, wypróbuj to szybkie rozwiązanie

Netflix jest nadal najpopularniejszą usługą przesyłania strumieniowego na świecie, ale pomimo swojej wszechobecności, usługa nadal boryka się z wieloma problemami technicznymi. Godny uwagi problem dotyczy jakości dźwięku filmów i programów telewizyjnych w aplikacji Netflix. Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że nie słyszysz wyraźnie głosów aktorów, może to być spowodowane problemem z serwisem Netflix, a nie z telewizorem.

W 2023 r. Radar technologiczny Opublikowałem pomocny przewodnik dla abonentów serwisu Netflix, którzy mają problemy z jakością dźwięku na swoich telewizorach. Jak wskazano wówczas w poście, Netflix dziwnie domyślnie ustawia dźwięk przestrzenny 5.1 dla niektórych użytkowników, nawet jeśli nie korzystają z systemu dźwięku przestrzennego.

Jeśli masz problemy ze słyszeniem treści z serwisu Netflix podczas oglądania na telewizorze bez głośnika lub fantazyjnego systemu dźwięku przestrzennego, może to być przyczyną problemu.

Nie jest jasne, jak powszechny jest ten problem ani dlaczego dokładnie występuje, ale na przestrzeni lat pojawiło się wiele postów w mediach społecznościowych, wątków na Reddicie i artykułów prasowych na ten temat. Na szczęście istnieje stosunkowo proste rozwiązanie, ale zła wiadomość jest taka, że ​​nie jest ono trwałe.

Oto, co możesz zrobić, aby wyłączyć dźwięk przestrzenny podczas przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix:

  1. Otwórz aplikację Netflix na swoim telewizorze.
  2. Zacznij odtwarzać dowolny film lub program.
  3. Natychmiast wstrzymaj odtwarzanie i za pomocą pilota przejdź do przycisku „Inne…” u dołu ekranu.
  4. Przewiń w dół do opcji „Audio” i wybierz „Angielski”. [Original]”

Kiedy podczas pisania tego artykułu otworzyłem Netflix na moim telewizorze Hisense, ze zdziwieniem zauważyłem, że moja aplikacja była domyślnie ustawiona na „angielską”. [Original] (5.1)” przy ładowaniu filmu. Mój telewizor ma wbudowane głośniki do telewizora z płaskim ekranem, ale nie mam nic innego podłączonego do telewizora, aby uzyskać dźwięk. Jednak domyślnym ustawieniem był system 5.1.

READ  NVIDIA GeForce RTX 4080 zostaje bestsellerem Newegga, RTX 4090 zajmuje trzecie miejsce

Nie możemy zagwarantować, że to coś zmieni, ale zdecydowanie warto spróbować.