18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Posiłki w kosmosie za 500 milionów dolarów: najnowsze oferty najlepszego szefa kuchni

Posiłki w kosmosie za 500 milionów dolarów: najnowsze oferty najlepszego szefa kuchni

SpaceVIP nie jest pierwszą firmą oferującą możliwość zjedzenia posiłku w kosmosie.

Bogaci miłośnicy jedzenia i kosmosu wkrótce będą mogli delektować się wyśmienitymi potrawami w stratosferze. Przynajmniej jeśli są skłonni zapłacić za bilet prawie 500 000 dolarów. Niecałe 24 godziny od ogłoszenia lotu wiele osób już pyta, gdzie można się zapisać.

SpaceVIP, firma zajmująca się luksusowymi podróżami kosmicznymi, zatrudniła duńskiego szefa kuchni z restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin na zaawansowany technologicznie, sześciogodzinny lot balonem kosmicznym, którego debiut zaplanowano na przyszły rok.

Rasmus Munk przygotuje menu dla sześciu gości, którzy zostaną przetransportowani na wysokość 30 kilometrów nad poziomem morza. Tutaj będą jeść obiad, obserwując wschód słońca nad krzywizną Ziemi, a pokładowe Wi-Fi umożliwi im transmisję na żywo do znajomych w domu.

Najnowsze wiadomości w NDTV

Menu nie zostało jeszcze sfinalizowane, ale w wywiadzie dla Bloomberga 32-letni szef kuchni powiedział, że chce, aby dania były tak innowacyjne jak sam lot, a wśród pomysłów znalazły się potrawy inspirowane aerożelem i zapachy. Jest szefem kuchni duńskiej restauracji Alchemist, która znalazła się na piątym miejscu w przewodniku World's 50 Best Restaurants 2023.

Przeczytaj | Elon Musk buduje szpiegowską sieć satelitarną dla Intel: Report

Pomimo wysokiej ceny Munk powiedział, że chętnych na dziewiczy lot jest więcej, niż mieści się na statku kosmicznym.

„Zdajemy sobie sprawę, że jest to kosztowny dziewiczy rejs” – powiedział Monk, który sam dołączy do rejsu. „Ale ostatecznie jest to pierwszy rejs z takimi możliwościami kulinarnymi na pokładzie”. Powiedział, że plan jest taki, aby zorganizować więcej wycieczek, a później obniżyć cenę, aby więcej osób mogło cieszyć się tym doświadczeniem.

Najnowsze wiadomości w NDTV

„Dziesiątki kwalifikujących się uczestników wyraziło już ogromne zainteresowanie tym doświadczeniem, a mając tylko sześć dostępnych miejsc, spodziewamy się zabezpieczyć wszystkich pasażerów w ciągu najbliższych kilku tygodni” – powiedział Roman Chepurukha, założyciel SpaceVIP.

READ  Nowy wyciek potwierdza specyfikację Pixela 8 i Watch 2, w tym baterii

ObejrzaneNiesamowity statek kosmiczny powraca na Ziemię na chwilę przed „zagubieniem”

Jak stwierdzono w oświadczeniu, statek kosmiczny zbudowany przez Space Perspectives nie wymaga żadnego szkolenia ani specjalnego wyposażenia. Kapsuła ciśnieniowa zostanie uniesiona balonem kosmicznym – technologią opracowaną przez NASA, a nie rakietą. Loty testowe rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

SpaceVIP nie jest pierwszą firmą oferującą możliwość zjedzenia posiłku w kosmosie. W zeszłym roku francuska firma Zephalto ogłosiła, że ​​począwszy od 2025 r. chce zaoferować ludziom możliwość zjedzenia posiłku w balonie na skraju stratosfery za co najmniej 132 000 dolarów.