24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dziwny gadżet wellness za 30 dolarów, który zyskuje na popularności i zmienia życie

Dziwny gadżet wellness za 30 dolarów, który zyskuje na popularności i zmienia życie

zdrowie

Aby zachować zdrowie od stóp do głów, wypróbuj najnowszy trend fitness: separatory palców.

Noszenie zbyt ciasnych butów lub wysokich obcasów może powodować stłoczenie świń i z czasem prowadzić do bólu, problemów z równowagą i deformacji, takich jak haluksy i palce młotkowate.

Aby zaradzić takim problemom, gorącym rozwiązaniem okazały się separatory palców, które oddzielają poszczególne palce w celu ich przedłużenia.

Marka obuwia Naboso z siedzibą w Phoenix w Arizonie odnotowała 40% wzrost sprzedaży separatorów palców w latach 2022–2023, podczas gdy australijska marka Foot Collective odnotowała 175% wzrost sprzedaży separatorów palców w latach 2021–2023 w przypadku każdego Dziennik Wall Street.

Ciasne buty i wysokie obcasy mogą prowadzić do bólu stóp i deformacji, takich jak haluksy. myboys.me — Stock.adobe.com

Separatory palców są dostępne w kolorowych silikonowych, piankowych i materiałowych skarpetkach i choć nie są zbyt efektowne, będziesz w dobrym towarzystwie: Noszona przez modelkę Ashley Graham.

„Jeśli odczuwasz ból stóp podczas chodzenia lub stania, może to oznaczać, że prostowanie palców może pomóc złagodzić objawy” – powiedział podiatra dr Gregory Alvarez z Ankle & Foot Centers of America. gwar.

Stopa i palce działają jak swego rodzaju statyw dla ciała, wyjaśnia dr Dennis Cardone, specjalista medycyny sportowej na Uniwersytecie Nowojorskim w Langone Health. Kiedy palce u nóg są przeciążone, może to wpływać na zdolność danej osoby do utrzymywania równowagi, co może wpływać na zdolność danej osoby do utrzymywania równowagi Niektóre badania wykazały Może narazić osoby starsze na ryzyko upadku.

„Niektórzy ludzie mają stopy, które wyglądają śmiesznie” – powiedział gazecie. „Inni mogą odczuwać dyskomfort i ból”.

READ  Nowy duży błąd bezpieczeństwa w Google Chrome: musisz jak najszybciej zaktualizować przeglądarkę

Separatory piankowe stosowane podczas pedicure, aby zapobiec rozmazywaniu się lakieru do paznokci, są prawdopodobnie najczęstszą wersją separatorów, ale separatory zdrowotne stóp mogą „delikatnie oddzielić palce i utrzymać je w wygodnej pozycji, umożliwiając ruch ścięgnom i więzadłom kontrolującym ruch palców. ” „Rozciąganie” – wyjaśnił Alvarez.

Chociaż noszenie jakiejkolwiek formy separatorów palców może pomóc w utrzymaniu równowagi i złagodzić ból stóp, nie będą one leczyć przyczyny bólu, takiej jak haluksy. Jednak w porównaniu z alternatywą – zabiegiem chirurgicznym – przekładki są stosunkowo tanie, u niektórych sprzedawców internetowych kosztują mniej niż 30 dolarów.

Separatory palców są sprzedawane online u sprzedawców takich jak Amazon już za 10 dolarów za separatory tylko jednego palca, podczas gdy separatory dla wszystkich pięciu cyfr kosztują zwykle mniej niż 30 dolarów. MegaFlop – Stock.adobe.com

Susie Reinhart (52 l.) z Boulder w Kolorado wspomina, że ​​w czasie wakacji otrzymała od swojego osobistego trenera parę separatorów na palce.

„Natychmiast spojrzałam na swoje stopy i pomyślałam: «To dla mnie sygnał, że są brzydkie»” – powiedziała gazecie wykładowca eseju w college'u, który cierpi na uszkodzenie nerwów w stopach. „Poczułaś się, jakby ktoś dał ci miętę lub dezodorant”.

Jej trener wyjaśnił, że sprytny gadżet miał pomóc Reinhart zwiększyć siłę jej stóp. Choć po ich założeniu jej stopy nie stały się „ładniejsze”, przyznała, że ​​„stały się mocniejsze i poprawiła się moja równowaga”.

Tymczasem Skylar Lickle z Maui na Hawajach doznała w zeszłym roku kontuzji kolana i w grudniu dostała parę separatorów na palce, aby pomóc im wzmocnić palce, ponieważ słaba stopa może prowadzić do większej liczby kontuzji z powodu braku równowagi i słabej mobilności.

Do tego czasu profesjonalna surferka nie przejmowała się zbytnio swoimi palcami u nóg. Podczas surfowania „często używamy palców u nóg” – wyjaśniła. Powiedziała gazecie, że aby wrócić do rady, musi skupić się na nogach.

Silne stopy i palce u nóg są niezbędne do utrzymania równowagi. Eskimax – Stock.adobe.com

Eksperci zalecają noszenie wkładek codziennie przez maksymalnie 30 minut – jest to łatwe zadanie do wykonania, leżąc przed telewizorem lub przygotowując obiad w domu – chociaż możesz zacząć od 5 minut i stopniowo zwiększać intensywność, jeśli noszenie wkładek jest bolesne.

READ  Prywatne przeglądanie może nie chronić Cię tak bardzo, jak myślisz

Oczywiście, jak wszystko inne, leczenie to wymaga czasu, aby uzyskać rezultaty. Lickle, który również ćwiczył stopy, potrzebował trzech miesięcy, aby zauważyć poprawę na lądzie i morzu.

„Nie odrobisz straty po 10 godzinach noszenia obcisłych butów, siedząc na kanapie i zakładając ochraniacze na palce” – powiedziała gazecie Courtney Connelly, założycielka platformy edukacyjnej na temat zdrowia stóp Gate Happiness.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/03/16/lifestyle/the-bizarre-30-wellness-tool-thats-surging-in-popularity-and-transforming-peoples-lives/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign =lokalizacja%20przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania