30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Japońscy naukowcy odkryli w naszym Układzie Słonecznym „planetę podobną do Ziemi”.

Japońscy naukowcy odkryli w naszym Układzie Słonecznym „planetę podobną do Ziemi”.

dwa Japońscy astronomowie Znaleźli możliwe dowody na istnienie „planety podobnej do Ziemi” w naszym Układzie Słonecznym. Planeta znajduje się w Pasie Kuipera, czyli dysku otaczającym gwiazdę, składającym się z obiektów znajdujących się w zewnętrznej atmosferze. Układ Słoneczny, zaczynając bezpośrednio od orbity Neptuna. jak planety i materia na nich zawarta Pas Kuipera Krąży wokół słońca.
„Spodziewamy się istnienia planet podobnych do Ziemi” – stwierdzili japońscy badacze, dodając: „Jest możliwe, że ciało z prymitywnej planety mogłoby przetrwać w odległym Pasie Kuipera jako KBP, ponieważ wiele ciał istniało na początku Układu Słonecznego .” „.
W swoim artykule opublikowanym w Dziennik astronomicznyDuet – Patrick Sophia Likoka z Uniwersytetu Kindai w Osace i Takashi Ito z Japońskiego Narodowego Obserwatorium Astronomicznego w Tokio – powiedział, że nowa planeta, jeśli rzeczywiście istnieje, będzie 1,5 do 3 razy większa od Ziemi.
W ciągu ostatniej dekady liczne badania doprowadziły do ​​powstania teorii na temat możliwego istnienia planety w najdalszych krańcach Układu Słonecznego, która teoretycznie stała się znana jako „Planeta Dziewiąta”. W ramach tego nowego wysiłku naukowcy sugerują, że planeta może znajdować się znacznie bliżej – w Pasie Kuipera.
„Tam się spodziewamy Planeta podobna do Ziemi Zespół pisze, że w nowym artykule kilka obiektów transneptunowych znajdujących się na egzotycznych orbitach w zewnętrznym Układzie Słonecznym może służyć jako obserwowalne markery postulowanych zaburzeń planetarnych. Patrząc na sposób gromady TNO, zespół zasugerował również, że planeta może znajdować się w odległości od 200 do 500 jednostek astronomicznych (AU) od Słońca i być nachylona pod kątem około 30 stopni. Dla porównania, Pluton znajduje się 39 jednostek astronomicznych od Ziemi.
„Podsumowując, wyniki scenariusza dotyczącego planet z Pasa Kuipera potwierdzają istnienie nieodkrytej jeszcze planety w najbardziej oddalonym Układzie Słonecznym” – napisał zespół. „Bardziej szczegółowa wiedza na temat struktury orbity w odległym Pasie Kuipera mogłaby ujawnić lub wykluczyć obecność jakiejkolwiek hipotetycznej planety w zewnętrznym Układzie Słonecznym” – powiedziała.