18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jak rozpoznać niebezpieczne podróbki okularów do zaćmienia słońca sprzedawane w USA, które mogą powodować „trwałą ślepotę”

Jak rozpoznać niebezpieczne podróbki okularów do zaćmienia słońca sprzedawane w USA, które mogą powodować „trwałą ślepotę”

Wiadomości z USA

Zaćmienie Słońca

Urzędnicy ostrzegają, że w Stanach Zjednoczonych sprzedawane są podrabiane okulary do zaćmienia słońca produkowane w Chinach, które mogą spowodować „tymczasowe uszkodzenie wzroku” lub „trwałą ślepotę”.

Amerykańskie Towarzystwo Astronomiczne oświadczyło niedawno, że ma dowody na to, że na rynek wkradły się niebezpieczne podróbki, co może oznaczać katastrofę dla niektórych z dziesiątków milionów ludzi planujących podróż w rejon całkowitego zaćmienia słońca, a także dla wielu innych, którzy to zrobią. wymknąć szczyt częściowego wydarzenia z regionu.

Podejrzane oprawki podszywają się pod legalne oprawki produkowane przez County Qiwei Craft Co. i można je szybko rozpoznać jako fałszywe, ponieważ nie są ciemniejsze od zwykłych okularów przeciwsłonecznych. AAS ostrzegał.

Podrabiane okulary przeciwsłoneczne również przenikają na rynek, do krajowych sprzedawców detalicznych i nie tylko
Organizacje będą dystrybuować pary prawdziwych ofert do wyczerpania zapasów. Tim Short/Florida Today/USA Today Network

Prawdziwe okulary przeciwsłoneczne powinny być „co najmniej 1000 razy ciemniejsze niż nawet najciemniejsze zwykłe okulary przeciwsłoneczne” – radzi Rick Feinberg, kierownik projektu grupy zadaniowej AAS Solar Eclipse.

Urzędnicy ostrzegli, że legalne okulary muszą mieć także certyfikat Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) na oprawce, chociaż mogą też być fałszywe.

Prawdziwe okulary nie powinny pozwalać użytkownikowi widzieć niczego w słoneczny dzień z wyjątkiem „być może odbicia słońca na błyszczącej powierzchni lub kałuży, która również powinna wydawać się bardzo przyćmiona”.

Jeśli okulary pomyślnie przejdą ten test, użytkownicy powinni patrzeć na słońce przez około sekundę i obserwować, czy jego twarz wydaje się „komfortowo jasna” – biała, niebieskawo-biała, żółta czy pomarańczowa, w zależności od użytego filtra.

W przypadku braku wyraźnego rozdania okulary przeciwsłoneczne będą musiały zostać przetestowane w laboratorium w celu sprawdzenia ich autentyczności, twierdzą urzędnicy, podając listę dostarczonych przedmiotów. Legalni sprzedawcy.

Prawdziwe okulary nie powinny pozwalać użytkownikowi widzieć niczego w słoneczny dzień z wyjątkiem „być może odbicia słońca na błyszczącej powierzchni lub kałuży, która również powinna wydawać się bardzo przyćmiona”. SARAH CLUBING/USA TODAY NETWORK-Wisconsin/USA TODAY NETWORK

Fienberg dowiedział się o problemie po tym, jak „mężczyzna, który kupił tysiące okularów zaćmienia od dystrybutora, który w pewnym momencie znajdował się na naszej liście”, skontaktował się z agencją i powiadomił ją, że został okradziony. Według magazynu Scientific American.

READ  SpaceX Falcon 9 Intelsat 40e (TEMPO)

AAS nie dysponował wiarygodnymi szacunkami dotyczącymi zakresu problemu i zauważył, że po testach skuteczność niektórych podrabianych okularów okazała się skuteczna.

„Bezpieczne monitory słoneczne blokują całą, z wyjątkiem niewielkiej części, promienie ultrafioletowe, widzialne i podczerwone (IR) słońca. Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne w tych częściach widma może spowodować poważne uszkodzenie oczu, od podwójnego tymczasowego widzenia do trwałej ślepoty.

Stan Nowy Jork oferuje bezpłatne okulary do zaćmienia słońca w bibliotekach miejskich i na trasach tranzytowych. kocham Nowy Jork

W środę tę kwestię poruszyła także prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James komunikat prasowy.

„Istnieje poważne ryzyko związane z nienoszeniem odpowiednich okularów podczas bezpośredniego patrzenia na zaćmienie słońca, dlatego każdy powinien postępować zgodnie z wytycznymi, aby mieć pewność, że jego okulary do zaćmienia słońca są legalne i bezpieczne w użyciu” – powiedział prokurator generalny stanowy.

Rzecznik biura Jamesa powiedział The Post, że nie otrzymał jeszcze żadnych skarg dotyczących podrobionych okularów, ale „wypatruje” wszelkich osób naruszających zasady.

Nowojorczycy mogą uniknąć oszustwa, kupując bezpłatne okulary w dowolnej bibliotece miasta Nowy Jork, na stacji kolejowej Moynihan lub na przystankach wzdłuż Thruway, która łączy się ze strefą całkowitego zaćmienia biegnącą w poniedziałek przez zachodni i daleką północ stanu Nowy Jork. popołudnie.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/04/03/us-news/watch-out-for-fake-eclipse-glasses/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania