25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

NASA chce polecieć na Marsa rakietą o napędzie atomowym

NASA chce polecieć na Marsa rakietą o napędzie atomowym

NASA Zaangażowany w uzyskanie człowieczeństwa Aż do Czerwonej Planetyi uważa, że ​​najlepszym sposobem na to jest rakieta o napędzie atomowym.

W ten sposób mam nową odpowiedź na to, czego chcę Malowanie na boku z lat 70 samochód transportowy.

Wydaje się Spaceruj po powierzchni Marsa po prostu niewystarczająco dobre; Musimy spędzić trochę czasu z małym czerwonym człowiekiem. NASA ogłosiła, że ​​w styczniu będzie współpracować z Agencją Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony w celu opracowania pocisku o napędzie nuklearnym, który porusza się trzy razy szybciej niż konwencjonalne pociski na paliwo ciekłe.

Wiadomości NBC Sprawdź projekt, aby dowiedzieć się, jak to zrobić NASA I plan DARPA wykorzystania energii jądrowej do napędzania tych pocisków:

Program nazywał się DRACO, co oznacza Demonstration Rocket for Agile Cislunar Operations.

System wykorzystuje wysokie ciepło z reaktora rozszczepialnego do przekształcania ciekłego paliwa w gaz, który jest następnie kierowany przez dyszę w celu napędzania statku kosmicznego.

Ten rodzaj paliwa może wytworzyć większy ciąg i jest co najmniej trzy razy wydajniejszy niż rakiety chemiczne, Według NASA. Oznacza to, że na pokładzie trzeba przewozić mniej paliwa, zwalniając miejsce na transport większej ilości sprzętu, eksperymentów naukowych lub innych ładunków na powierzchnię Marsa.

„To może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie myślą o tym, co jest możliwe w kosmosie – co możesz zabrać, jak szybko możesz się tam dostać” – powiedziała Stephanie Tompkins, dyrektor DARPA. „Masz większą elastyczność, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz i kiedy chcesz”.

Naukowiec nadal opisuje tę technologię jako bezpieczną, ponieważ będzie wykorzystywać nisko wzbogacony uran zamiast wysoko wzbogaconego uranu do celów wojskowych. Które… jasne. Dlaczego nie. Nisko wzbogacony uran jest tym, co trafia do reaktorów jądrowych, a żaden z nich go nie ma Zawsze niebezpieczne dla zdrowia ludzkiegoPrawidłowy?

READ  Czy fizyka super-umysłu małpy wszechświata?

Użycie tego typu rakiety skróciłoby czas podróży na Czerwoną Planetę z ośmiu miesięcy do zaledwie dwóch i pół miesiąca, narażając astronautów na znacznie mniejsze ryzyko i promieniowanie kosmiczne. Dałoby im to również więcej czasu na skupienie się na pracy typu boot na Marsie i pozwoliłoby astronautom zabrać ze sobą więcej rzeczy, ponieważ nie musieliby ciągnąć tony paliwa.

Europejska Agencja Kosmiczna Stawia również na energię jądrową, aby zaspokoić swoje ambicje do badań głębokiego kosmosu. Energia jądrowa nie jest naszą jedyną opcją podróży w głąb Układu Słonecznego; NASA również nim manipuluje Obrotowy silnik rakietowy detonacyjnyLub RDRE.

Test silnika rakietowego z wirującą detonacją w Marshall Space Flight Center