30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hollywood kończy umowę dotyczącą bezpieczeństwa COVID-19 – The Hollywood Reporter

Hollywood kończy umowę dotyczącą bezpieczeństwa COVID-19 – The Hollywood Reporter

Wytyczne COVID-19, które utrzymywały przez ostatnie trzy lata bezpieczeństwo form i załóg podczas produkcji w czasie pandemii, wygasną 12 maja.

Obecna wersja umowy, wynegocjowana przez związki branżowe oraz główne studia i nadawców reprezentowanych przez Sojusz Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP), będzie obowiązywać do 11 maja. Zostało to ogłoszone w czwartek, a federacje rozrywkowe potwierdziły wiadomości później w ciągu dnia. Hollywoodzki reporter Wspomniałem, że umowa prawdopodobnie wygaśnie już w czwartek.

„W ciągu ostatnich trzech lat pracownicy całej społeczności rozrywkowej korzystali z naszych silnych zabezpieczeń, które przewyższają praktyki wielu innych branż” – powiedziała w oświadczeniu koalicja związków, w tym Directors Guild of America i SAG-AFTRA. „Po zakończeniu stanu zagrożenia zdrowia publicznego i zakończeniu porozumienia w sprawie bezpieczeństwa COVID-19 poszczególni pracodawcy nadal ponoszą odpowiedzialność za zapewnienie bezpiecznych miejsc pracy swoim pracownikom, ale przed wdrożeniem któregokolwiek z protokołów bezpieczeństwa związanych z COVID-19 muszą uzyskać osobną umowę z odpowiednimi wspólnymi związkami zawodowymi . „

Nawet po wygaśnięciu umowy pracownicy produkcji filmowej i telewizyjnej nadal będą mogli korzystać z banku pięciu tymczasowych płatnych zwolnień chorobowych z powodu COVID-19 w okresie od 2 kwietnia do 31 grudnia, jeśli zachorują na COVID-19 lub wystąpi inny COVID-19 objęty ubezpieczeniem.

Wydaje się również, że decyzja zakończyła wszelkie mandaty dotyczące szczepionek dla nowych produktów rozpoczynających się po 12 maja. „Każda produkcja, która wdrożyła obowiązkową politykę szczepień dla pracowników w Regionie A przed 12 maja 2023 r., może nadal stosować tę obowiązkową politykę szczepień do pozostałej części produkcji (lub sezonu, w przypadku serii), powiedział AMPTP w swoim oświadczenie.

Jednak testy na obecność COVID-19 będą nadal przeprowadzane w wybranych przypadkach obejmujących sceny intymne, jak odnotowały związki we wspólnym oświadczeniu. Związki stwierdziły: „SAG-AFTRA i AMPTP osiągnęły porozumienie w sprawie schematu testowania wykonawców uczestniczących w intymnych scenach, aby zapewnić im bezpieczeństwo i dobre samopoczucie”. W momencie publikacji tej wiadomości nie podano żadnych dalszych szczegółów.

READ  Dla filipińskiej publiczności „Here Lies Love” dostarcza niepokojących emocji

Strony zauważają, że ostatni dzień obowiązywania umowy zbiegnie się z planowaną datą zakończenia przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych federalnego stanu zagrożenia zdrowia publicznego związanego z COVID-19.

AMPTP okresowo aktualizuje i rozszerza te protokoły bezpieczeństwa z American Directors Guild, SAG-AFTRA, IATSE, Teamsters i Core Crafts Associations od czasu pierwszego sporządzenia umowy we wrześniu 2020 r. Obecna wersja umowy wygasa 1 kwietnia , ale zamiast Przedłużenia lub zmiany umowy – co zainteresowane strony robiły kilkakrotnie w ciągu ostatnich kilku lat – strony postanowiły ją rozwiązać.