14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Hansi Flick jest typowany, aby „przywrócić magię” Pepowi Guardioli w Barcelonie

Hansi Flick jest typowany, aby „przywrócić magię” Pepowi Guardioli w Barcelonie

Niemiecka legenda Lothar Matthaus podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przeprowadzki Hansiego Flicka do Barcelony i doradził byłemu trenerowi Bayernu, aby odniósł sukces.

Oczekuje się, że Flick zostanie ogłoszony nowym trenerem klubu w przyszłym tygodniu, po odejściu Xaviego.

Matheus uważa, że ​​Flick świetnie pasuje do Katalończyków i dobrze sobie poradzi na Camp Nou.

„Jestem bardzo szczęśliwy z powodu Hansiego. Od dłuższego czasu jest w kontakcie z FC Barceloną, a klub przygotował dla niego odpowiednie czujniki. Hansi był cierpliwy i teraz może przejść do klubu światowej klasy”.

„Styl Hansiego pasuje do Barcelony. Chce, aby jego drużyny grały ofensywnie i atrakcyjnie. Dzięki Ter Stegenowi, Gundoganowi i Lewandowskiemu od razu ma trzy osoby, z którymi może się porozumieć, a to jest ważne. Uczynił Ilkaya Gundogana kapitanem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, co mówi o ich związku.” Prywatne.

Być może Flick będzie musiał pracować w Barcelonie z powodu ograniczeń finansowych, ale Matthews uważa, że ​​nie stanowi to problemu i może nadal budować wyjątkowy zespół.

„Barcelona ma bardzo utalentowanych zawodników i pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej zawsze znajduje sposób na transfery. „Ponadto w klubie jest wiele perełek, które Hansi, znany jako promotor talentów, będzie dopracowywał” – dodał.

„Barcelona była ucieleśnieniem świetnych występów, a wspaniały futbol pod wodzą Pepa Guardioli może przywrócić tę magię.

Uważa się, że Flick od dawna chciał kierować Barceloną i wreszcie dostanie swoją szansę w przyszłym sezonie, kiedy powróci do menadżera po raz pierwszy od czasu opuszczenia stanowiska trenera Niemiec.

READ  Jadon Sancho i Erik ten Hag nie zgadzają się w sprawie zaniedbania Manchesteru United