19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Google wyszukuje hasło „bolą oczy” podczas zaćmienia słońca

Google wyszukuje hasło „bolą oczy” podczas zaćmienia słońca

Świat miał okazję na niego spojrzeć Całkowite zaćmienie słońca W rezultacie dzisiaj w Google obserwujemy gwałtowny wzrost liczby wyszukiwań frazy „bolą oczy”.

Podczas tegorocznego zaćmienia duża część Stanów Zjednoczonych wyszła na ulice, aby cieszyć się rzadkim widokiem cienia słońca stopniowo przesuwającego się po całym kraju. Nie musimy (miejmy nadzieję) mówić, że patrzenie bezpośrednio w słońce nie jest najlepszym pomysłem, ale nie powstrzymuje to tysięcy Amerykanów od robienia tego w okularach i, niestety, bez nich.

Ci, którzy spędzali dużo czasu na wpatrywaniu się w płonącą kulę ognia na niebie, szybko zaczęli korzystać z Internetu, aby znaleźć źródło nowego bólu oczu i… Google Trends Zauważono (jak zauważył redaktor SEO Wall Street Journal Shalom Goodman pod adresem x/twittera). W szczególności wyszukiwane hasła takie jak „bolą mnie oczy”, „bolą mnie oczy” i „dlaczego bolą mnie oczy” odnotowały gwałtowny wzrost około 11:00 czasu PT/14:00 czasu wschodniego. Jeśli nie nadążałeś za harmonogramem zaćmień słońca, jest to czas, w którym Księżyc zaczyna przechodzić między Ziemią a Słońcem. Pokrewne wyszukiwania wydają się osiągać szczyt o godzinie 12:00 czasu PT / 15:00 czasu wschodniego.

Zrzut ekranu przedstawiający ból oka w Trendach Google. Został odebrany przez IGN.

Inne najważniejsze wyniki wyszukiwania w USA to: „Czy mogę spojrzeć na słońce”, „Ból związany z zaćmieniem słońca” i „Zaćmienie słońca bez okularów”. Użytkownicy X/Twittera również żartowali na temat wpływu zaćmienia na ich wzrok, ponieważ wkrótce zaczęły pojawiać się także moje „oczy”.

Moje oczy idą do X. Odebrane przez IGN.
Moje oczy idą do X. Odebrane przez IGN.

Dane mapowe Trendów Google pokazują bardziej komediowe spojrzenie na zwyczaje Amerykanów związane z wyszukiwaniem. Na przykład w stanach takich jak Maine, Rhode Island, Pensylwania, Wirginia Zachodnia, Indiana, Arkansas i Teksas najczęściej szukano informacji o bólu związanym z oczami. Jak można się domyślić, obszary te znajdowały się na trasie zaćmienia.

READ  Rakieta w tajemniczy sposób rozbija się o powierzchnię księżyca. Świat wywiadu wojskowego nie ma pojęcia, kto go wysłał

Google Trends "Bolą mnie oczy" Wyszukiwania według stanu.  Został odebrany przez IGN.
TRENDY GOOGLE „Bolą mnie oczy” w wynikach wyszukiwania według stanu. Został odebrany przez IGN.

Mapa pokazuje ścieżkę całkowitego zaćmienia słońca w roku 2024. Źródło: NASA.
Mapa pokazuje ścieżkę całkowitego zaćmienia słońca w roku 2024. Źródło: NASA.

Całkowite zaćmienie Słońca w 2024 r. minęło i upłyną dziesięciolecia, zanim cień słońca rzuci się na Stany Zjednoczone. Należy spodziewać się większej liczby urazów oczu w Ameryce, gdy następne zaćmienie nastąpi 23 sierpnia 2044 r.

Źródło miniatury: Joel Koski/NASA poprzez Getty Images

Michael Cribb jest niezależnym współpracownikiem IGN. Zaczął pisać dla branży w 2017 roku i jest najbardziej znany ze swojej pracy w takich sklepach jak The Pitch, The Escapist, OnlySP i Gameranx.

Koniecznie śledź go na Twitterze @MikeCripe.