25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Firma private equity Thoma Bravo przejmie NextGen Healthcare

Firma private equity Thoma Bravo przejmie NextGen Healthcare

6 września (Reuters) – Firma private equity Thoma Bravo zgodziła się w środę przejąć spółkę NextGen Healthcare (NXGN.O) zajmującą się oprogramowaniem dla opieki zdrowotnej w ramach transakcji o wartości 1,8 miliarda dolarów, obejmującej dług.

Thoma Bravo zgodziła się zapłacić 23,95 dolara za akcję NextGen, co odzwierciedla premię na poziomie około 46% od czasu, gdy 23 sierpnia agencja Reuters poinformowała, że ​​spółka bada opcje, w tym potencjalną sprzedaż. Akcje NextGen zwyżkowały o prawie 15% przy cenie 23,54 dolarów w popołudniowym handlu.

Transakcja następuje w czasie, gdy sponsorzy private equity podwajają swoje inwestycje w technologie opieki zdrowotnej, które tradycyjnie okazywały się odporne na dekoniunkturę gospodarczą.

W lipcu firma private equity TPG (TPG.O) zgodziła się nabyć platformę informatyczną Nextech dla sektora opieki zdrowotnej za 1,4 miliarda dolarów.

Według Refinitiv wartość transakcji związanych z opieką zdrowotną w pierwszej połowie 2023 r. na całym świecie wyniosła 187,8 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 43% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W ostatnich latach Thoma Bravo zainwestowała w innych dostawców oprogramowania dla służby zdrowia, takich jak Bluesight i Logex.

Platforma technologiczna NextGen pomaga podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną w procesach od digitalizacji dokumentacji zdrowotnej pacjentów po zarządzanie finansami. Prawie 90% przychodów firmy wynoszących 653,2 mln dolarów w roku finansowym 2023 miało charakter powtarzalny.

Akcje NextGen spadły o 9% od początku roku przed wiadomością, że firma rozważa sprzedaż, ponieważ niektórzy jej klienci obcięli wydatki na IT, a firma stanęła w obliczu konsekwencji dochodzenia federalnego. Wyniki akcji porównuje się z 32% wzrostem indeksu Nasdaq Composite Index.

Rada dyrektorów NextGen zatwierdziła transakcję, która ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale.

NextGen wyznaczyła firmę Morgan Stanley (MS.N) na swojego doradcę finansowego, natomiast Latham & Watkins LLP pełni funkcję doradcy prawnego firmy. Doradcą Tomy Bravo były firmy William Blair & Company i Goodwin Procter LLP.

READ  Lewicowe firmy inwestycyjne niszczą amerykańskie firmy, Bud Lite

(Reportaż: Bhanvi Satya i Christy Santhosh z Bengaluru; przygotowanie: Mohammed dla biuletynu arabskiego) Redakcja: Dania Ann Topel, Shweta Agarwal i Leslie Adler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskaj prawa licencyjneotwiera nową kartę