19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Elijah Topuria dominuje nad Joshem Emmettem w wygranej Superstars

Elijah Topuria dominuje nad Joshem Emmettem w wygranej Superstars

Marka RaimondiegoPisarz personelu ESPN24 czerwca 2023, 18:30 czasu wschodniego3 minuty na przeczytanie

UFC ma jedną ze swoich czołowych międzynarodowych supergwiazd – pierwszą z Hiszpanii.

Z hiszpańską legendą piłki nożnej, Sergio Ramosem, dopingującym go ze swojej klatki, niepokonany Elijah Topuria zdominował Josha Emmetta i odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze MMA w głównym turnieju na gali UFC w Jacksonville w sobotę. Topuria zakrwawiła Emmetta za ostrym boksem na drodze do jednostronnej jednogłośnej decyzji (50-44, 50-42, 49-45). Karta wyników 50-42 jest jedną z najbardziej skrzywionych kart wyników w historii MMA.

ESPN umieścił Emmetta na 7. miejscu i Topurię na 10. miejscu na świecie w wadze piórkowej. Dzięki niesamowicie imponującej wygranej Topuria zamknął się w rozmowie tytułowej. Aleksander Volkanovski będzie dążył do zunifikowania swoich tytułów UFC wagi piórkowej przeciwko tymczasowemu mistrzowi Yairowi Rodriguezowi na UFC 290 8 lipca w Las Vegas.

„Bez wątpienia jestem następnym facetem”, powiedział Topuria w wywiadzie po walce. „…Chcę, żeby Alex bronił tego pasa [against Rodriguez] I pokazał jemu i całemu światu, że jest jego [reign] Skończysz i zaczniesz moją pracę”.

Topuria pięknie pracował za jego dźgnięciem i wyprowadzał duże kombinacje przez całą walkę, w tym powalając Emmetta kombinacją w drugiej rundzie. Do czwartego lewe oko Emmetta było już prawie spuchnięte i mocno krwawił z kilku ran szarpanych na twarzy. Topuria dwukrotnie powaliła Emmetta w czwartej rundzie ciosami i prawie go wykończyła. Ale Emmett przeżył i wyszedł mocno kołysząc się w piątej turze. Topuria, która również pokazała dobre kopnięcia nogami, pokonała Emmetta i pokonała Burzę.

„Po raz kolejny pokazałem, że nikt nie może dorównać mojemu poziomowi umiejętności w klatce” – powiedział Topuria.

Sędzia Chris Lee uczynił Topurię 50-42, dając mu 10-8 w trzeciej rundzie, a Nadirowi 10-7 w czwartej. Sędzia Sal D’Amato dał Topurii czwartą rundę 10-8. Eric Colón był jedynym sędzią, który dał Emmettowi pierwszą rundę.

READ  Stephen Curry osiąga 16 sekund, aby wygrać nagrodę dla najlepszego gracza roku; LeBron James zwycięzca gry paznokci

Według ESPN Stats & Information Research w historii UFC były tylko trzy inne karty wyników 50-42: zwycięstwo Maxa Hollowaya nad Calvinem Kattarem w 2021 roku; zwycięstwo Richa Franklina nad Davidem Loiseau w 2006 roku; Def Men pokonuje Gila Castillo w 2001 roku.

Topuria pokonała Emmetta 152-87 w wielkich hitach. Według ESPN Stats & Information zdobył powalenia w trzech prostych walkach i czterech z ostatnich pięciu walk. To było pierwsze główne wydarzenie Topurii w UFC.

Topuria jest bardzo wyszukana dzięki zróżnicowanemu pochodzeniu. Urodził się w Niemczech, ale jako dziecko wrócił do ojczyzny swoich rodziców w Republice Gruzji, gdzie uczył się zapasów grecko-rzymskich na wysokim poziomie. Kiedy Topuria miał piętnaście lat, jego rodzina przeniosła się do Alicante, okazałego miasta na południowo-wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Tam zaczął trenować w Climent Club, pierwszej akademii MMA w mieście.

Topuria nadal istniała poza Klubem Klienta i miała w swoim kącie trenerów z sali gimnastycznej. Zrobił też część swojego obozu treningowego w Kill Cliff FC na Florydzie.

UFC nigdy nie miało głównej gwiazdy w Hiszpanii i nigdy nie miało tam karty. Topuria powiedział ESPN w zeszłym tygodniu, że prezydent UFC Dana White powiedział mu, że jeśli dostanie się do pierwszej piątki w wadze piórkowej, UFC zorganizuje galę w tym kraju. Topuria zdobyła już ogromną rzeszę fanów w Hiszpanii, a La Liga, najbardziej prestiżowa hiszpańska liga piłkarska, która współpracuje z UFC, w pełni wspiera ją swoją siłą marketingową.

Topuria (14-0) ma bilans 6-0 w UFC i wygrał swoje poprzednie cztery walki przez linię mety przed sobotą. „El Matador” odniósł oszałamiające zwycięstwo nad innym debiutantem Brycem Mitchellem na UFC 282 w grudniu. 26-letnia Topuria wydaje się być jedną z najbardziej obiecujących młodych zawodniczek w składzie UFC.

Emmett (18-4) przegrywał z Rodriguezem w walce o tymczasowy tytuł na UFC 284 w lutym. Produkt Alpha Male z Kalifornii miał passę pięciu zwycięstw przed porażką Rodrigueza. 38-letni Emmett został znokautowany tylko raz w swojej 12-letniej karierze w MMA.

READ  Miles Sanders: Czujemy się nie do powstrzymania, jak drużyna All-Star

„Spodziewałem się, że znokautuję go w pierwszej rundzie, ale facet jest naprawdę silny” – powiedział Topuria.