13 maja, 2024

Drake wygrał koszykówkę mężczyzn, zajmując pierwsze miejsce w dolinie Missouri

Niedziela zakończyła się występem męskiej drużyny koszykówki Drake’a, której trener Darian DeVries miał nadzieję na utrzymanie się na szczycie rankingów konferencji Missouri Valley.

„O to właśnie chodzi w lutym, kiedy chcesz wystąpić w ważnych meczach” – powiedział DeVries po zwycięstwie 95-72 nad Murray State. „Dlatego koszykówka w college'u jest tak fajna”.

Kevin Overton i Tucker DeVries zdobyli odpowiednio 23 i 22 punkty, a Bulldogs odnieśli 19. zwycięstwo z rzędu w Knapp Center i poprawili ogólny bilans do 22-5 i 13-3 w Valley. To zapewniło im remis w tabeli z numerem 23 w stanie Indiana (22-5, 13-3), który tydzień temu miał przewagę dwóch meczów w tabeli.

„Wkopaliśmy się w małą dziurę” – powiedział Tucker DeVries. „Wiedzieliśmy, że nie kontrolujemy naszego przeznaczenia, jakim jest powrót do wyścigu w sezonie zasadniczym”.

Sobotnia porażka drużyny Sycamore z południowym Illinois 74:69 dała Drake'owi szansę na odrobienie strat.

W meczu przeciwko Murray State Bulldogs trafiali ze skutecznością 60,7% skuteczności, w tym 56,7% (17 z 30) z dystansu za trzy punkty.

Było to najwięcej trójek, jakie zawodnicy oddali w tym sezonie.

„Powodują wiele problemów” – powiedział trener Murray State Steve Prohm. „Ich umiejętność rozprowadzania piłki, ruch piłki i szybkość, z jaką grają ofensywnie. Ale wywierają też dużą presję na koszykówkę i przyspieszają ją.

Drake zaczął dominować nad Racers (11-16, 8-8), prowadząc 14-0 pod koniec pierwszej połowy.

Bulldogs prowadzili już 36-26, mimo że Tucker DeVries potrzebował trochę czasu na rozgrzewkę. Mierzący 180 cm junior strzelił gola dopiero po 8:46 pierwszej połowy, a drugi kosz trafił dopiero na 1:39 przed końcem pierwszej połowy.

„Uważam, że wykonali dobrą robotę, szczególnie odbijając piłkę od zasłon” – powiedział DeVries o obrońcach Murray State. – Wykonali dobrą robotę, zabezpieczając się i wysyłając dwóch zawodników przez większość czasu.

READ  Joel Embiid daje do zrozumienia, że ​​jest gotów opuścić Filadelfię, by zdobyć tytuł NBA

„Po prostu się tego trzymałem i pozwoliłem, aby gra sama przyszła do mnie”.

DeVries zdobył siedem punktów w ciągu 19 sekund, trafiając za trzy punkty i wykonując rzut karny, będąc jednocześnie faulowanym w obu próbach. Jego drugi rzut wolny podwyższył prowadzenie Bulldogs na 43-26.

„Oczywiście czują się komfortowo, kiedy wchodzą” – powiedział DeVries. „Dobra dynamika gry, zwłaszcza z kibicami gospodarzy. Można poczuć trochę tę energię”.

Trzy punkty i dwa rzuty wolne Overtona pomogły Drake'owi objąć prowadzenie 48-29 do przerwy. Nowy napastnik przed końcem pierwszej połowy miał na swoim koncie 12 punktów.

„Nasza energia i obrona pozwoliły kibicom zaangażować się w grę” – powiedział Overton. – Po prostu gramy ze sobą.

Aten Wright w pierwszej połowie zdobył trzy punkty za trzy punkty i zakończył mecz z 12 punktami. Overton i Wright łącznie zdobyli trzy punkty w drugiej połowie, co dało Bulldogs prowadzenie 68-44 na 12:36 przed końcem.

Drake zdobył 26 punktów przy stratach. Bulldogs również zdobyli 26 punktów przed meczem i utrzymywali przewagę 28-24 w zbiórkach, pomimo kłopotów z faulami Darnella Brodiego na początku meczu.

Brodie, który w siedmiu z ostatnich dziewięciu meczów zdobywał dwucyfrową liczbę punktów, zdobył dla Bulldogs pierwsze pięć punktów, ale nieco ponad 4 minuty po rozpoczęciu meczu został odgwizdany za drugi faul. Łącznie rozegrał 14 minut.

Zarówno Drake, jak i Indiana State pozostały po cztery mecze konferencyjne. Kolejni przeciwnicy Bulldogs mają ogólny bilans 59-49 i 31-33 w Dolinie. Kolejni przeciwnicy Sycamores to 42-66 i 19-45.

„Wiemy, że harmonogram konferencji jest napięty” – powiedział Tucker DeVries. „Moje pierwsze dwa lata zajęliśmy drugie miejsce, tylko jeden mecz do tyłu. Wiem, że nasza dbałość o szczegóły w każdym meczu, traktując każdy mecz indywidualnie, jest obecnie na bardzo wysokim poziomie.

READ  Bill Russell, ośrodek Celtics, który przekształcił profesjonalną koszykówkę, umiera w wieku 88