20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dodgers szybko przekonują się, że Shohei Ohtani uwielbia szczegóły

Dodgers szybko przekonują się, że Shohei Ohtani uwielbia szczegóły

PHOENIX — W 2019 roku, przed swoim pierwszym sezonem jako ekskluzywny pałkarz, Shohei Ohtani miał prośbę.

Przygotowując się do powrotu z operacji Tommy'ego Johna w maju, chciał odrobić pracę domową. Tak, debiutancki sezon Ohtaniego w Los Angeles Angels był przebłyskiem błyskotliwości, ale duża część ligi była dla niego nowa.

Wiosną Ohtani sprawdził więc harmonogram i zapytał ówczesnego dyrektora generalnego Billy'ego Epplera, czy mógłby uzyskać zdjęcia miotaczy drużyn, z którymi Anioły zmierzą się tego lata.

Wszystko. licencjat. Jeden.

Przejdźmy szybko do wiosny, a ciągłe pragnienie informacji Ohtaniego nie słabnie. Tej wiosny Dodgers widzą to na własne oczy każdego dnia.
„Wszystko, co robi, jest zamierzone, co jest niesamowite, ale nie zaskakujące” – powiedział główny trener Dave Roberts.

Fizyczne atrybuty Ohtaniego są cudem. Jego uderzająca prezencja ma swoją charyzmę, nawet w klubie z bogactwem kontraktów za duże pieniądze i wyróżnień. Przecież to jedna z nielicznych gwiazd tego sportu, której sława jest na tyle duża, że ​​można o nim mówić m.in. Zła piosenka o króliczku.

Jest jednak coś jeszcze, co wyróżniało go podczas jego pierwszej wiosny w nowym klubie. Członkowie drużyny i działacze klubu przekonują się, że w przypadku najnowszego Dodgera wszystko tkwi w szczegółach.

„Wszystko, co robi, jest zamierzone, czy to na siłowni, czy na boisku, czego nie można w pełni docenić, dopóki tego nie zobaczysz” – powiedział Andrew Friedman, prezes ds. operacji baseballowych Dodgers.

Ohtani jest obecnie dwukrotnym MVP i właścicielem najbogatszego kontraktu w sporcie. Po raz kolejny w 2024 roku po operacji łokcia będzie ograniczony do uderzania części swojej gry.

Ostatni pełny sezon Ohtaniego jako ekskluzywnego pałkarza był produktywny. Zadebiutował w maju, rzucając w 425 meczach i zdobywając 18 home runów. Był przy tym bardziej agresywny na ścieżkach bazowych i zajął siódme miejsce wśród wyznaczonych zawodników w ogólnej produkcji ofensywnej wRC+. Te 120 punktów pozostaje jednocześnie jego najgorszym wynikiem w całym sezonie. Dobre, ale nie tak wysokie, jakie mogą nadejść.

READ  Shohei Ohtani plasuje się na 36. miejscu lidera MLB w zwycięstwie Aniołów

Wiosną Ohtani ponownie zaczął aktywnie realizować swój harmonogram, a Dodgers szanują jego ocenę. Obejmuje to pozwolenie Ohtaniemu na wybór, kiedy czuje się gotowy do ataku. Dwukrotnie pojawił się w klubowym harmonogramie występów na żywo, zanim w zeszłym tygodniu po raz pierwszy stanął na scenie.

Dodgers spowolnili powrót do gry, który rozpoczyna się wtorkowym meczem Cactus League na Camelback Ranch. Ohtani nakreślił swój plan, aby wraz ze sztabem uderzającym klubu być gotowym na dzień otwarcia, zauważając Robertsowi, że będzie potrzebował około 50 uderzeń w ataku – podczas rzucania na żywo, poza maszyną lub podczas meczów – zanim ogłosi, że jest gotowy na 20 marca. W Seulu.


Shohei Ohtani robi furorę przed meczem Cactus League przeciwko Padres, który odbędzie się 23 lutego. (Masterpress/Getty Images)

Na początku tego miesiąca Ohtani wyjaśnił, że między innymi dlatego, że nie pierwszy raz przez to przechodzi.

Jeśli chodzi o Robertsa, to praca w toku.

„Trudno się po nim poruszać i cały czas się uczę” – powiedział Roberts. „Ponieważ kontekst jest wszystkim. A w przypadku gracza takiego jak Shohei czasami kontekst nie jest podkreślony. Zdałem sobie więc sprawę, że muszę bardzo uważać na słowa, aby nie były wyrwane z kontekstu, tylko w odniesieniu do niego i organizacji. Ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z graczem. „Mój świat. Mam na myśli, że jest tylko jeden Shuhei”.

Agent Ohtaniego, Nez Balilo, powiedział w zeszłym tygodniu, że nadal brakowało równowagi, która sprowadzała się do „dużego szacunku między obiema stronami”. Dodgers dali Ohtaniemu swobodę, a Ohtani opracował umowę (która zawierała zapisy dotyczące własności i biura), aby zapewnić, że tak pozostanie.

„To nie jest tak, że (Ohtani) występuje w swoim własnym programie” – kontynuował Balillo.

READ  Knicks i Jazz wezmą udział w rozmowach biznesowych Donovana Mitchella

Aniołowie obserwowali jego rozkwit, po części dlatego, że dali mu taką swobodę. Dodgersi również uczą się tego zawiłości.

Dodgers zauważyli różnice w rutynie Ohtaniego. Wykorzysta swoją pracę w klatce do pracy nad mechaniką i wykorzysta huśtawki na świeżym powietrzu (co jest rzadkie) jako test siły podczas pomiaru mięśni swojego gada za pomocą taśmy. Widzieli, jak dobrze się bawił w nowym krytym obiekcie do uderzania Dodgersów, zauważając, jak używa maszyny do rzucania Trajekt Arc (jednego z niewielu ulepszeń technologicznych, którymi Aniołowie chwalili się również podczas jego pobytu), aby uzyskać powtórzenia przed wypuszczeniem różnych miotaczy punkty i charakterystyka boiska.

„Bardzo celne” – powiedział trener uderzeń Aaron Betts. „Jest powód, dla którego robi wszystko”.

„Mierzy wszystko, co robi” – powiedział inny trener uderzeń Robert Van Scoyoc.

Na wszystko, co dotyczy Ohtani, należy teraz spojrzeć w szerszym kontekście: co to oznacza dla najbogatszej transakcji w historii sportu, co to oznacza dla aspiracji Dodgersów do tytułu i jak Dodgers zmienili tak wiele ze swojego normalnego zachowania, aby osiągnąć taki sukces możliwy szał wydatków.

Jednak jeśli chodzi o samego Ohtaniego, chodzi o drobnostki.

pogłębiać

Głębiej

Jak gracze Blue Jays śledzą „podróż” Shohei Ohtaniego – od burzliwych plotek po prawdę o samolocie

(Zdjęcie: Shohei Ohtani: Jane Kamen Onsia/USA Today)