6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dlaczego koncerty współzałożyciela Pink Floyd, Rogera Watersa, zostały odwołane w Polsce?

W kwietniu miał wystąpić w Krakowie w ramach swojej międzynarodowej trasy koncertowej. AP

Roger Waters nie ma „wielkich nadziei”. Koncerty współzałożyciela Pink Floyd w Polsce zostały odwołane z powodu jego komentarzy na temat wojny na Ukrainie. Live Nation Poland, oficjalny promotor koncertu, potwierdził odwołanie, ale według oświadczenia nie podał powodu. BBC.

Jednak niektóre doniesienia medialne sugerowały, że koncerty zostały odwołane przez kierownictwo Rogera Watersa. „Menedżer Roger Waters zdecydował się odejść bez podania przyczyny” – powiedział Łukasz Pidko z Taran Areny w Krakowie w komentarzach donoszonych przez polskie media. Powiązana prasa.

W niedzielę Waters zaprzeczyła, jakoby ona lub jej management odwołali kwietniowy koncert w polskim Krakowie w ramach jej międzynarodowej trasy koncertowej.

Dlaczego programy zostały przerwane?

Kłopoty zaczęły się, gdy Roger Waters opublikował list otwarty do Ukrainy Pierwsza dama to Olena Zelenska na swojej stronie internetowej 5 września.

W liście zaadresowanym bezpośrednio do Oleny „BBC Cytowano Pana słowa: „Jeśli poparcie dla Ukrainy będzie silne, kryzys będzie krótki”. Hmm? Myślę, że to zależy od tego, co rozumiesz przez „wsparcie dla Ukrainy”? „Jeżeli myślisz, że przez „poparcie dla Ukrainy” Zachód nadal zbroi siły kijowskiego rządu, obawiam się, że się niestety mylisz”.

On również oskarżył Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Niewywiązanie się z kampanii wyborczej zapowiadających pokój i „radykalny nacjonalizm” w regionie Donbasu skłania go do zakończenia wojny.
„Można spekulować, że polityka wyborcza pani męża nie była zgodna z niektórymi frakcjami politycznymi w Kijowie i że frakcje zmusiły pani męża do całkowitej zmiany kursu, ignorując mandat ludzi” – dodał.

W odpowiedzi na Waters Olena Zelenska napisała na Twitterze, że to Rosja najechała Ukrainę i teraz niszczy jej miasta i zabija tysiące cywilów. Powiedziała: „Roger Waters, powinieneś poprosić prezydenta innego kraju o pokój”.

READ  Dubliński nastolatek Jacques Paczyński dołącza do sygnalistów polskich wyżyn z Bray Wanderers

Dlaczego Polska jest zła?

Polska stoi przy Ukrainie w tym krytycznym czasie. Według Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców 1,4 mln Ukraińców zarejestrowało się do tymczasowej ochrony w sąsiedniej Polsce.

Według BBCW liście otwartym Łukasz Wanduch, radny miasta Krakowa, wezwał do bojkotu koncertów Watersa.

Radny VanDuch napisał: „Roger Waters, zagorzały zwolennik Putina, chce grać w Taran Arena w Krakowie. W środę mamy posiedzenie Rady Miasta Krakowa i będę rozmawiał z prezydentem i radnymi, aby temu zapobiec. Takie wydarzenie byłoby hańbą dla naszego miasta. Niech śpiewa w Moskwie.

Radni miejscy przygotowali projekt uchwały o ogłoszeniu Rogera Watersa „persona non grata”.

Jak zareagował Roger Waters?

Kompozytor jest zirytowany odwołaniami.

Waters napisał na Facebooku: „Prawdą jest, że radny miasta Krakowa, pan Łukasz Wanduch, zagroził, że zorganizuje spotkanie z prośbą do rady o ogłoszenie mnie 'persona non grata’ ze względu na publiczny wysiłek zachęcania wszystkich zaangażowanych w katastrofy. Wojna na UkrainieW szczególności rządy USA i Rosji powinny działać na rzecz wynegocjowanego pokoju, a nie eskalować sprawy w kierunku gorzkiego końca wojny nuklearnej i końca wszelkiego życia na tej planecie.

Jeśli Wanduch osiągnie swój cel, powiedział, będzie to „smutna strata dla mnie i mieszkańców Krakowa”. „Jego ostra cenzura mojej pracy pozbawia ich możliwości podjęcia własnych decyzji” – dodał.

Według raportu ReutersŁukasz Wantuch powiedział, że był w niedzielę na Ukrainie i później skomentuje oświadczenie Watersa.

Jakie są inne kontrowersje związane z Watersem?

W przeszłości Waters miał kłopoty ze swoimi komentarzami. Według raportu Czasy IzraelaPodczas sierpniowego koncertu w Nowym Jorku, protestujący przed Madison Square Garden nazwali muzyka „semitą” za popieranie bojkotu, dezinwestycji i sankcji przeciwko Izraelowi.

W 2019 roku skrytykował koncert w stylu Live Aid w kolumbijskim mieście Cúcutato, aby zebrać fundusze na pomoc humanitarną dla Wenezueli, mówiąc, że była to wspierana przez USA próba oczernienia socjalistycznego rządu.

READ  Polski program genetyczny porzuca chińską technologię w związku z obawami o bezpieczeństwo danych

W 2018 roku przemawiał na koncercie w kraju na krótko przed wyborami przeciwko prawicowemu prezydentowi Brazylii Jairowi Bolsonaro. Opiekun.

z wkładami z agencji

Czytaj wszystko Najnowsze wiadomości, Najpopularniejsze wiadomości, Wiadomości krykieta, Bollywoodzkie wiadomości,
Indie Aktualności I Wiadomości o rozrywce Tutaj. Podążaj za nami Facebook, Świergot I Instagram.