16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Departament Sprawiedliwości składa pozew o przełamanie monopolu Live Nation i Ticketmaster

Departament Sprawiedliwości składa pozew o przełamanie monopolu Live Nation i Ticketmaster

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył wniosek ws Pozew przeciwko Live Nation I menadżer biletów Roszczenie spółki-matki Jej spółka zależna będąca w całości jej własnością stanowi nielegalny monopol.

Organy regulacyjne obwiniają brokerów biletów za utrudnianie konkurencji Kontroluj ceny W programach na żywo.

„W rezultacie fani płacą więcej opłat, artyści mają mniej możliwości grania koncertów, mniejsi promotorzy są ograniczani, a obiekty mają mniej realnych możliwości sprzedaży biletów” – stwierdził w oświadczeniu prokurator generalny Merrick Garland. „Czas zlikwidować Live Nation-Ticketmaster”.

Ticketmaster zintegrował się z Live Nation według Associated Press, połączony podmiot obsługuje rocznie 500 milionów biletów w ponad 30 krajach. Federalni twierdzą, że ponad dwie trzecie miejsc w głównych salach koncertowych w Stanach Zjednoczonych przechodzi przez Ticketmaster.

Pozew złożony w czwartek w sądzie federalnym na Manhattanie ma poparcie 30 prokuratorów generalnych stanowych i okręgowych.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył pozew przeciwko Live Nation i Ticketmaster, zarzucając spółce dominującej i jej spółce zależnej utworzenie nielegalnego monopolu. (walka giełdowa)

Prokuratorzy oskarżyli Live Nation o kontrolowanie rynku biletów poprzez wywieranie nacisku na obiekty, aby zawierały długoterminowe umowy na wyłączność, które uniemożliwiają im wybór konkurencyjnych biletów lub korzystanie z wielu sprzedawców biletów.

Live Nation twierdzi, że jej praktyki są legalne, a sukces firmy przypisuje „jakości systemu Ticketmaster”, gdy w 2022 r. pojawiły się wieści o dochodzeniu federalnym.

Ticketmaster wywołał gniew Swift i samej Taylor Swift w listopadzie 2022 r., kiedy jego system uległ awarii podczas imprezy przedsprzedażowej Eras Tour gwiazdy popu, która wygenerowała przychody Bezprecedensowa kwota 1,04 miliarda dolarów.

Niech żyje naród Wiceprezydent wykonawczy Dan Wall powiedział, że pozew Departamentu Sprawiedliwości nie obniży kosztów biletów ani opłat za usługi i „odwróci uwagę od rzeczywistych rozwiązań”, takich jak umożliwienie artystom ustalania cen odsprzedaży.

„Skarga Departamentu Sprawiedliwości próbuje przedstawić Live Nation i Ticketmaster jako przyczynę frustracji fanów związaną z branżą rozrywki na żywo” – powiedział Wall. „Za wysokie ceny biletów obwinia organizatorów koncertów i firmy sprzedające bilety – z których żadna nie kontroluje cen biletów”.

READ  Długopisy Taylor Swift Dziękujemy za notatkę po występie w Paryżu Tour 4

Wall obwinia rosnące koszty produkcji, popularność artystów i całodobowe spekulacje dotyczące sprzedaży biletów za wykorzystywanie „gotowości publiczności do płacenia znacznie więcej niż podstawowy koszt biletu” za rozrywkę na żywo.

Administracja Bidena aktywnie atakowała firmy oskarżane o angażowanie się w nielegalne monopole w celu generowania większych zysków, w tym Apple, Google i Amazon.

Zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco powiedziała, że ​​czwartkowe wydarzenia odzwierciedlają ostatnie wysiłki Departamentu Sprawiedliwości mające na celu „walkę z niewłaściwym postępowaniem korporacji”.

Z serwisami informacyjnymi