21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dentons doradzała Heimstaden Poland przy refinansowaniu dwóch lokali mieszkalnych na wynajem w Warszawie.

Dentons doradzała Heimstaden Poland przy refinansowaniu dwóch lokali mieszkalnych na wynajem w Warszawie.

Dentons doradzał Heimstaden, wiodącej europejskiej firmie z branży nieruchomości mieszkaniowych, przy refinansowaniu nabycia dwóch kompleksów mieszkaniowych w Warszawie: Heimstaden Poczerska i Heimstaden Gryzypowska. Fundusze zostały pozyskane dzięki pożyczce w wysokości 47,2 mln euro od Santander Bank Polska.

To już druga transakcja dotycząca kompleksów Heimstaden Poczerska i Heimstaden Gryzypowska, której doradzał Dentons. W styczniu 2021 roku zespół ds. nieruchomości Dentons doradzał Heimstaden przy zawarciu z Marvipol Development umów przedwstępnych określających warunki nabycia ww. kompleksów mieszkaniowych. Była to wówczas druga transakcja inwestora w polskim sektorze prywatnego wynajmu (PRS). Jego zakończenie, przy zaangażowaniu Dentons, nastąpiło w drugiej połowie 2022 roku.

Łącznie w ramach inwestycji powstało łącznie 566 wysokiej jakości mieszkań przeznaczonych na zrównoważony, długoterminowy wynajem. Znaczną część oferty stanowią większe lokale przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Wkrótce wszystkie mieszkania zostały przekazane najemcom.

„To projekt wyjątkowy z kilku powodów. To pierwsza transakcja pomiędzy Heimstaden a Santander, która naszym zdaniem wyznacza początek długoterminowej współpracy pomiędzy stronami. Jest to także bardzo pozytywny sygnał dla polskiego rynku nieruchomości , zwłaszcza sektora PRS, gdzie pozyskanie finansowania może być czasem sporym wyzwaniem. Rynek ten Ten projekt pokazuje, że coraz bardziej dojrzewa i staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów instytucjonalnych” – powiedział Bartosz NojekDentons jest współkierownikiem zespołu praktyk Bankowości i Finansów w warszawskim biurze.

Bartosz Nojek (Partner) przeprowadził transakcję wraz z Jakubem Zienkiewiczem (Doradcą) i wsparciem. Kamila Patera(powiązany).

READ  bne IntelliNews - Polski handel detaliczny podwoił tempo ekspansji r/r w kwietniu