18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chiński Leapmotor dołącza do Stellandis przy produkcji samochodów elektrycznych w Polsce: raport – TradingView News

Chiński Leapmotor dołącza do Stellandis przy produkcji samochodów elektrycznych w Polsce: raport – TradingView News

Chin Silnik skokowy podobno współpracował Stellandis NV STLA Do produkcji małych Samochody elektryczne w Polsce.

Jak podaje Reuters, chiński Leapmotor podejmie strategiczną decyzję o wejściu na rynek europejski i połączy siły ze Stellantisem, aby rozpocząć produkcję małych samochodów elektrycznych w Polsce.

Z raportu wynika, że ​​produkcja, która rozpocznie się w drugim kwartale tego roku, wykorzystuje technikę semi-knockdown (SKD), polegającą na przetwarzaniu częściowo zmontowanych zestawów w pełnowymiarowe pojazdy.

Działalność produkcyjna będzie prowadzona w zakładzie Stellandis w Taichung, co będzie oznaczać zasadniczą zmianę w planach ekspansji Leapmotor w Europie.

Stellantis ogłosił wcześniej przejęcie 21% udziałów w Leapmotor, co stanowi strategiczną inwestycję mającą na celu zdobycie większego udziału w chińskim rynku motoryzacyjnym.

Ponadto partnerstwo daje firmie Stellandis wyłączne prawa do produkcji, eksportu i dystrybucji produktów Leapmotor poza Chinami.

Niedawne zatwierdzenie przez chińskie organy regulacyjne spółki joint venture z siedzibą w Holandii, na której czele stoi Stellandis, podkreśla znaczenie regulacji. Zielone światło dla ich wspólnych przedsięwzięć.

Obniżka: Akcje STLA były notowane po cenie 29,17 dolarów, co oznacza spadek o 0,14% podczas ostatniego sprawdzenia w piątek.

Odmowa: Ta treść jest tworzona częściowo przy pomocy narzędzi AI oraz jest sprawdzana i publikowana przez redaktorów Benzinga.

Zdjęcie Jonathana Weissa w serwisie Shutterstock

© 2024 Benzinga.com. Benzinga nie świadczy porad inwestycyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  Były prezydent Rosji atakuje Polskę, Pentagon „dziękuje” za uspokojenie „gorących głów”