24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska firma z głównym trenerem Christianem Hite

Polska firma z głównym trenerem Christianem Hite

Christian Hitt stracił pracę jako główny trener Polski po bez zwycięstwa w Mistrzostwach Europy w Rugby.

Polska w obu latach rywalizacji ośmiu drużyn zajęła ostatnie miejsce i stanęła przed możliwością spadku do Rugby Europe Trophy.

W oświadczeniu na LinkedIn Walijczyk napisał: „Mój czas w Polskim Zwiąźku Rugby dobiegł końca. Po tym jak spędziłem ostatnie dwa i pół roku jako główny trener drużyny XV, mój kontrakt dobiegł końca i nadszedł czas, aby poszukać nowej możliwości.

„Jestem niesamowicie dumny z tego, co zespół zawodników i personelu osiągnął w tej kadencji, osiągając najwyższe miejsce w Rugby Europe Trophy w latach 2021–2022, po ośmiu latach zajmowania drugiego miejsca. Dzięki temu uzyskaliśmy awans do rywalizacji w Pucharze Rugby Europe Trophy w latach 2021–2022. Mistrzostwa Europy w Rugby od dwóch lat.

„Chociaż było to niezwykle trudne dla naszych zawodników, pokazali poprawę jako zespół indywidualnie i zbiorowo poza boiskiem. Przekształciliśmy starzejący się skład w niesamowitą grupę zawodników, którzy teraz potrzebują czasu na rozwój i doskonalenie. Niestety związek zdecydował się nie kontynuować naszej podróży i pójść w innym kierunku.

„Podczas mojego pobytu w Polsce poznałem wspaniałych ludzi i chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom i pracownikom, którzy przyczynili się do tego projektu.

„Nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału mojej podróży trenerskiej, gdziekolwiek mnie to zaprowadzi”.

Zdobywcy Pucharu 2023-24 zastąpią Polskę, a faworytem do awansu jest niepokonana Szwajcaria.

Szwajcaria prowadzi z trzema zwycięstwami na trzy, a zwycięstwo nad drugą w tabeli Chorwacją w Yverdon-les-Bains w sobotę stawia ją na pozycji niemal nie do pokonania.

Dodatkowo, Karnet do rugby Aby zakwalifikować się do Mistrzostw Europy w Rugby, zawodnik z numerem 26 na świecie musi spełnić niezbędne kryteria, które obejmują pewne wymagania poza boiskiem, składy w poszczególnych grupach wiekowych, zobowiązania medialne i budżet.

Hitt został mianowany głównym trenerem Polski w sierpniu 2021 roku po tym, jak Walijczyk wyeliminował ich z Pucharu Europy Mężczyzn w Rugby w swoim pierwszym roku.

READ  Electromobility Poland przełożyło produkcję pierwszego modelu na 2025 rok

Polska wygrała pięć z pierwszych sześciu meczów, ale podniesienie poziomu na Mistrzostwach Europy w Rugby zawsze było dla jego zespołu wyzwaniem i wygrali tylko jeden z 10 meczów, które rozegrali w latach 2023 i 2024.

Przed objęciem obecnego stanowiska Hitt był trenerem niemieckich i walijskich drużyn 7-ek oraz pracował jako specjalista ds. rozwoju rugby w WRU.