15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

ChatGPT nie działał — najnowsze aktualizacje dotyczące poważnej awarii w OpenAI

ChatGPT nie działał — najnowsze aktualizacje dotyczące poważnej awarii w OpenAI

Odświeża

(Zdjęcie: Shutterstock)

Globalny redaktor przewodnika Tom’s ChatGPT zapytał, dlaczego poziom błędów jest tak wysoki. Oto, co powiedział mu chatbot AI:

„Dzisiejszy gwałtowny wzrost liczby błędów w ChatGPT był spowodowany nieoczekiwanym wzrostem ruchu i popytu, co spowodowało przeciążenie systemu. OpenAI potwierdziło wysoki poziom błędów począwszy od około 11:20 czasu PT i rozwiązało problem do 13:55 czasu PT dotyczyło głównie aplikacji internetowych i mobilnych ChatGPT, powodując liczne komunikaty o błędach i problemy z dostępem dla użytkowników na różnych platformach. Strona stanu OpenAI początkowo jako główne przyczyny przestoju podała wewnętrzne błędy serwera i wysoki popyt. Od tego czasu wszystkie usługi przywróciły normalne działanie, chociaż szczegóły dotyczące pierwotnej przyczyny tego wzrostu nie zostały podane poza wysokim poziomem ruchu zaobserwowanym podczas zdarzenia.

Logo OpenAI nad niektórymi okręgami.

(Zdjęcie: Shutterstock)

ChatGPT powrócił i wydaje się stabilny.

Oto najnowsza aktualizacja OpenAI (na razie):

Rozwiązany – ChatGPT odnotował wysoki poziom błędów od 11:20 PST do 13:55 PST. Zostało to teraz rozwiązane.

Zrzut ekranu strony stanu OpenAI przedstawiający kopię zapasową ChatGPT

(Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Wygląda na to, że ChatGPT znów działa. Strona stanu z OpenAI ma wszystko w kolorze zielonym.

Liczba raportów dotyczących Down Detector znacznie spadła i widzimy raporty o ludziach, którzy mogą korzystać z ChatGPT na X i Reddit.

Oto przypadkowy zabawny fakt, który ChatGPT przekazał nam podczas testów: miód nigdy się nie psuje. Archeolodzy znaleźli w starożytnych egipskich grobowcach słoiki z miodem, które mają ponad 3000 lat i nadal nadają się do spożycia. Naturalna kwasowość miodu, niska wilgotność oraz obecność nadtlenku wodoru znacznie wydłużają jego trwałość.

Zrzut ekranu pokazujący najnowszą odpowiedź ChatGPT, aby sprawdzić, czy usługa nie działa

(Źródło zdjęcia: Przyszłość)

ChatGPT może wrócić do trybu online. Globalny redaktor Tom’s Guide, Mark Spoonauer, zauważył, że serwis prowadzi dochodzenie w sprawie awarii.

Sugeruje „stabilną aktualizację” w przeglądarce lub aplikacji na komputerze Mac.

READ  Nowy wygląd notebooka XPS 13 Plus firmy Dell jest już dostępny w cenie od 1299 USD

Down Detector wciąż otrzymuje raporty o awariach ChatGPT, ale udało nam się już przez jakiś czas sprawić, że działa.

Mark Spoonauer, globalny redaktor naczelny Tom’s Guide, odkrył coś bardzo interesującego na X.

Jak pisaliśmy wcześniej na tym blogu na żywo, ludzie coraz chętniej korzystają z alternatyw ChatGPT. Nic dziwnego, że #GoogleGemini cieszy się obecnie popularnością na platformie X. Myślę, że strata jednej firmy jest zyskiem innej!

Detektor Downa

(Źródło zdjęcia: DownDetector)

Użytkownik DownDetector dzieli się swoimi doświadczeniami. Chociaż możesz wysłać żądanie na ChatGPT, nie generuje ono odpowiedzi. Zamiast właściwej odpowiedzi otrzymasz pulsującą czarną kropkę.

Użytkownicy X (dawniej Twittera) wciąż dyskutują o awarii ChatGPT. Podczas gdy niektórzy są słusznie sfrustrowani, inni (jak użytkownik opublikowany powyżej) próbują rozjaśnić sytuację.

Jeśli jednak w pracy polegasz na ChatGPT, jestem pewien, że będziesz miał zły poniedziałek. Mamy nadzieję, że ostatnia awaria nie spowodowała dla nikogo żadnych poważnych problemów.

ChatGPT jest wyłączony

(Zdjęcie: OpenAI)

Od 16:15 nadal mi to nie działa, ale wydaje się, że próbuje. Kiedy wpisuję zapytanie – w tym przypadku „Czy to działa?” Przez chwilę pojawia się pulsująca czarna kropka, po czym ponownie pojawia się komunikat o błędzie.

Bliźnięta, Claude 3 i Perplexity wydają się działać dobrze.

Aplikacja ChatGPT na iPhone'a

(Zdjęcie: Shutterstock)

Jak wykonać twardy reset na ChatGPT

Nawet po przywróceniu usługi ChatGPT może być konieczne przywrócenie ustawień fabrycznych, aby działała prawidłowo. Oto, co musisz wiedzieć:

Prochowiec:
W przeglądarce Chrome lub Firefox: naciśnij Cmd + Shift + R
W przeglądarce Safari: naciśnij Cmd + Opcja + R

READ  Test aplikacji Google Home „Projekt nowej generacji”

Komputer:
Chrome, Firefox lub Microsoft Edge: naciśnij Ctrl + F5

Urządzenia przenośne:

Wyczyść pamięć podręczną ręcznie i załaduj ponownie stronę zgodnie z oczekiwaniami.

ChatGPT jest wyłączony

(Źródło zdjęcia: DownDetector)

Aktualizacja (16:00 ET): ChatGPT nadal nie działa. Wyglądało na to, że zaczęło trochę przyspieszać, ale postęp wydawał się utknąć w martwym punkcie. the Sekcja komentarzy DownDetector Teraz też robi się trochę gorąco.

„Jak mam zamiar używać chat gpt do tworzenia historii, które naruszają moje zasady, jeśli Ai nie działa” – napisał ThunderChannel 100.

„Zapytałem chatgpt, kiedy chatgpt zostanie naprawiony. Wciąż czekam na odpowiedź” – napisał David.

Telefon z logo ChatGPT i laptop z logo OpenAI

(Zdjęcie: Shutterstock)

Co to jest ChatGPT? Dla tych z Was, którzy w jakiś sposób kliknęli tę historię i zastanawiają się, o co to całe zamieszanie, ChatGPT to chatbot oparty na sztucznej inteligencji, który może zrobić wszystko, od pisania prac po tworzenie obrazów na podstawie tekstu zachęcającego do wejścia. Mimo że został wprowadzony na rynek w 2022 r., w zeszłym roku zyskał ogromną popularność jako jeden z wiodących systemów sztucznej inteligencji, a firmy takie jak Microsoft, Google i Apple spieszyły się z integracją sztucznej inteligencji w swoich produktach.

ChatGPT jest wyłączony

(Zdjęcie: OpenAI)

Z danych firmy wynika, że ​​począwszy od marca w ChatGPT w miesiącu występowała co najmniej jedna poważna awaria. Niektóre trwały nie dłużej niż 30 minut, ale inne trwały dłużej niż osiem godzin.

OpenAI nie działa

(Zdjęcie: OpenAI)

Nasz globalny redaktor naczelny, Mark Spoonauer, zagłębia się obecnie w bardzo prosty interfejs ChatGPT. Brak daty. Nie ma odpowiedzi na Twoje pytania. Możesz po prostu usiąść i pomyśleć o tym, co sztuczna inteligencja może dla Ciebie zrobić.

ChatGPT jest wyłączony

(Źródło zdjęcia: Meta)

Ludzie również odwiedzali wątki, aby narzekać na awarię ChatGPT. „Myślę, że ChatGPT za bardzo bawił się w menedżera piłkarskiego” – napisał. jesionowe21.

OpenAI nie działa

(Źródło zdjęcia: DownDetector)

Nic dziwnego, że wiele osób zdecydowało się wyrazić swoje skargi w mediach społecznościowych.

Ten tweet pochodzi z @Egokrata on X podsumowuje frustrację wielu użytkowników ChatGPT. „ChatGPT byłby bardziej przydatny, gdyby to głupie narzędzie nie było wyłączone przez połowę czasu. W ogóle nie można na nim polegać.”

Komentarze na temat DownDetector przedstawiają bardzo zły obraz niedawnej awarii ChatGPT. Jedna z użytkowników ANA mówi: „Lepiej wykorzystałeś zamieszanie niż te śmieci”.

Pojawiło się wiele iPhone'ów z różnymi funkcjami z iOS 18 Apple Intelligence

(Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Nie dalej jak w zeszłym tygodniu OpenAI i Apple ogłosiły partnerstwo, w ramach którego ChatGPT zostanie zintegrowany z platformą sztucznej inteligencji Apple, zwaną Apple Intelligence, w iOS 18. W tej implementacji większość przetwarzania będzie wykonywana na urządzeniu, zanim zostanie przeniesiona na serwery Apple. Jabłko. .

4 czerwca usługa ChatGPT nie działała przez około cztery godziny, dopóki inżynierom nie udało się rozwiązać problemu, zauważyli jednak, że niektórzy użytkownicy będą musieli przeprowadzić „twardą aktualizację”, aby usługa ponownie działała.

Czekając, aż powróci – po raz kolejny – warto przejrzeć nasz przewodnik po alternatywach ChatGPT – w tym Claude 3 i MetaAI.

Sprawa OpenAI

(Zdjęcie: OpenAI)

Według DownDetector raporty o awarii OpenAI zaczęły się pojawiać około godziny 14:00 czasu wschodniego.

Po około 40 minutach, Aktualizacja statusu na OpenAI „Obecnie badamy wysoki poziom błędów wpływających na ChatGPT.”