13 maja, 2024

Brzęczyk Talii von Olhoven z numerem 3 dał drużynie nr 11 w stanie Oregon oszałamiające zwycięstwo 79-77 nad numerem 9 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

CORVALLIS — Najliczniejsza w tym sezonie publiczność koszykówki kobiet w Gale Coliseum będzie musiała zapłacić nieco więcej za bilety po wyjściu z budynku po tym, co zobaczyła w piątkowy wieczór.

Talia von Olhoven w krótkim czasie trafiła górną część kluczowej trójki, dając drużynie nr 11 Oregon State zwycięstwo 79-77 nad nr 9 UCLA. Zakończyło się to oszałamiającym finiszem, gdy obie drużyny łącznie zdobyły 10 punktów w ciągu ostatnich 6,6 sekundy.

Stan Oregon (21-3, 10-3 Pac-12) zajął drugie miejsce w Pac-12, jedną grę za zajmującym pierwsze miejsce Stanfordem. Tłum liczący 8525 osób, w tym 2369 uczniów, oglądał z podziwem i zdumieniem, co stanowi szkolny rekord meczu koszykówki kobiet.

Zespół Beavers z numerem 11, który przez większość meczu grał bez swojego czołowego strzelca i zbierającego, Raegan Beers, zorganizował emocjonującą akcję przez ostatnie 2:30 i wygrał szósty mecz z rzędu.

Przegrywając 72-65, OSU zdobyło dziewięć punktów z rzędu i objęło dwupunktowe prowadzenie na 15 sekund przed końcem po dwóch rzutach wolnych Timei Gardiner. Okazało się, że obie drużyny dopiero się rozgrzewały.

Pierwsza była drużyna UCLA, gdzie Angela Dugalic trafiła za trzy punkty na 6,6 sekundy przed końcem. Następnie, po tym jak zespoły ogłosiły trzy przerwy na żądanie, Von Olhoffen przyjął podanie od strony boiska, odbił się od wysokiego ekranu i wyszedł na prowadzenie 77-76 OSU.

Bruins (19-5, 8-5) nie zakończyli meczu. Lauren Bates, która prowadziła UCLA z 24 punktami, spokojnie uderzyła 5-metrowego skoczka w 1,1 sekundy, dzięki czemu Bruins ponownie wyszli na prowadzenie. To pozostawiło stan Oregon z jednym podaniem i jednym strzałem do zwycięstwa. Lily Hansford podała piłkę Vonowi Olhoffenowi, który okrążył górną część bramki, tuż za linią za trzy punkty i strzelił zwycięskiego gola.

READ  Matvey Michkov wybiera najodważniejszą jak dotąd etykietę „Flyers” dotyczącą odbudowy i „nowej ery”

Von Olhoven trafił cztery za trzy punkty i prowadził Oregon State z 22 punktami. Gardiner był za von Olhoffenem z 21 punktami.

Oregon State Bears stracili minutę w drugiej kwarcie. Broniąc się pod koszem UCLA, Beers uderzył twardym łokciem w nos Kiki Rice z UCLA i upadł na podłogę. Po meczu nie było żadnych wiadomości na temat kontuzji ani stanu Bears.

Zespół UCLA prowadził 34-32 po szalonej pierwszej połowie, gdy Bears opuścili mecz, odgwizdano dwa celowe faule i jeden faul techniczny, a OSU próbowało wymyślić, jak sobie poradzić bez czołowego strzelca.

Beavers zdobyli ostatnie osiem punktów pierwszej kwarty i objęli prowadzenie 12-11. Bears opuścili mecz w 56 sekundzie drugiej kwarty, denerwując Beavers. Jednak OSU pozostało w grze, kilkakrotnie handlując z UCLA. Londen Jones z drużyny Bruins strzelił gola w ostatniej minucie i dał UCLA prowadzenie do przerwy.

W trzeciej kwarcie UCLA prowadziło aż siedmioma punktami, ale Beavers odpowiedzieli rykiem. Gardiner trafił za trzy punkty w sygnale dźwiękowym i doprowadził do remisu 58, kierując się na czwartą pozycję.

OSU wymieniało kosze na początku czwartej tercji, ale USC przejęło kontrolę po tym, jak Rice trafił za trzy punkty na 7:58 przed końcem i wyprowadziło Bruins na prowadzenie 65-62. Kilka minut później UCLA było w stanie zwiększyć prowadzenie do siedmiu punktów, ale to nie wystarczyło, aby powstrzymać rosnącą przewagę Beavers.

Stan Oregon zakończy swoje rozgrywki w ten weekend w niedzielę, kiedy w południe w Gill Coliseum Beavers zmierzą się z drużyną nr 10 USC.

– Nick Daschel zajmuje się piłką nożną, koszykówką i innymi zagadnieniami lekkoatletycznymi Oregon Beavers. Skontaktuj się z nim pod numerem 360-607-4824, [email protected] lub @nikdashiel.

Nasze dziennikarstwo potrzebuje Waszego wsparcia. Zapisz się już dziś na OregonLive.com.

Więcej relacji z bobrów

READ  Rosenthal: Joe Girardi Veleza jest pod lupą, ale zwolnienie menedżera nie rozwiązuje ich problemów