26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple może sprzedawać opcjonalny kabel Thunderbolt USB-C do iPhone’a 15 Pro

Apple może sprzedawać opcjonalny kabel Thunderbolt USB-C do iPhone’a 15 Pro

Apple może zaoferować dodatkowy kabel do przesyłania danych USB-C dla modeli iPhone’a 15 Pro obsługujących prędkość Thunderbolt lub USB4 do 40 Gb/s. To ostatni wniosek, jaki wysunął Kusutamiktóry zamieścił szczegóły dotyczące kabla na Twitterze (obecnie X).

Wyciek kabla Thunderbolt USB-C 0,8m (foto: Majin Boo)

Z przecieku wynika, że ​​kabel ma długość 0,8 metra, czyli jest krótszy niż długość kabla Apple Kabel Thunderbolt 4 Pro (1,8 m)Mówi się, że obsługuje ładowanie do 150 W. Podobno Apple będzie sprzedawać kabel osobno.

Wraz z oczekiwanym przejściem na USB-C we wszystkich modelach iPhone’a 15 pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, jakiego standardu portu Apple użyje w swoich wysokiej klasy urządzeniach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, aby jeszcze bardziej odróżnić go od tańszych iPhone’ów 15 i iPhone’ów 15 Modele iPhone’a 15 Plus.

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, modele iPhone’a 15 Pro będą „przynajmniej” obsługiwać USB 3.2 lub Thunderbolt 3. Jednak kabel USB4, który wyciekł, opiera się na protokole Thunderbolt 4, umożliwiając zapewnianie równoważnych prędkości 40 Gb/s, czyli dwukrotnie standardowy poprzedni USB 3.2 Gen 2.

Jeśli chodzi o twierdzenie o ładowaniu 150 W (a nie 120 W – poprawka wprowadzona przez Kosutamiego w Kolejny tweet) Powinno to sprawić, że kabel będzie w stanie dostarczać energię szybciej niż obecny kabel Thunderbolt 4 Pro firmy Apple (100 W), ale nie musi to koniecznie oznaczać, że modele iPhone’a 15 Pro będą w stanie ładować się tak szybko.

Na początku tego roku analityk Apple Ming-Chi Kuo powiedział, że modele ‌iPhone’a 15‌ będą obsługiwać większe prędkości ładowania dzięki przejściu na USB-C, a plotka głosiła, że ​​przynajmniej niektóre modele iPhone’a 15 będą mogły obsługiwać prędkość ładowania do 35 Mb/s. . Obecne modele iPhone’a 14 można ładować maksymalnie z mocą około 27 W, a modele Pro mogą ładować się nieco szybciej.

READ  Elementy układanki Pixel Watch są na swoim miejscu

Dlatego wciąż krążą spekulacje na temat możliwości portu USB-C w ofercie iPhone’a 15 i nic nie jest pewne poza przejściem z Lightning. Plotka głosi, że kable dostarczane w pudełkach iPhone’a 15 są ograniczone do prędkości przesyłania danych USB 2.0 wynoszącej 480 MB na sekundę, czyli takiej samej prędkości jak Lightning.

Z drugiej strony, według pierwotnego twierdzenia Kuo, modele iPhone’a 15 Pro mają być dostarczane z kablami obsługującymi prędkości transferu USB 3.2 lub Thunderbolt 3. Zdjęcia z ChargerLab wskazują, że niektóre modele iPhone’a 15 będą wyposażone w chip Thunderbolt/USB 4, co najwyraźniej potwierdza pogłoski o większych prędkościach przesyłania danych w modelach Pro.

Z raportów wynika, że ​​do każdego iPhone’a 15 dołączony będzie pleciony kabel do ładowania USB-C, który jest grubszy (tj. trwalszy) i o 50% dłuższy niż kabel Lightning dostarczany z obecnymi modelami iPhone’a. Krążą również pogłoski, że kable będą pasować do potencjalnych nowych kolorów iPhone’a i będą dostępne przynajmniej w kolorze czarnym, białym, żółtym, niebieskim i pomarańczowym.

Apple ogłosi nową ofertę iPhone’a 15 podczas wydarzenia, które odbędzie się 12 września.