21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacja zmian regulacyjnych grudzień 2023 – Spotify

Aktualizacja zmian regulacyjnych grudzień 2023 – Spotify

Dziś rano C.E.O Daniel Eck Podziel się poniższą notatką na temat zmian organizacyjnych firmy ze wszystkimi pracownikami Spotify.

drużyna,

Przez ostatnie dwa lata skupialiśmy się na przekształceniu Spotify w naprawdę wspaniałą, zrównoważoną firmę – zaprojektowaną tak, aby osiągnąć nasz cel, jakim jest zostanie wiodącą firmą na świecie. Wiodąca firma audio I Taki, który będzie stale napędzał rentowność i rozwój w przyszłości. Chociaż poczyniliśmy znaczące postępy, jak już wielokrotnie mówiłem, nadal mamy nad czym pracować. Wzrost gospodarczy spowolnił dramatycznie, a kapitał stał się droższy. Spotify nie jest wyjątkiem od tych faktów.

To prowadzi mnie do podjęcia decyzji, która będzie oznaczać duże zmiany dla naszej firmy. Aby dostosować Spotify do naszych przyszłych celów i upewnić się, że mamy odpowiednią wielkość, aby sprostać nadchodzącym wyzwaniom, podjąłem trudną decyzję o zmniejszeniu całkowitego zatrudnienia w całej firmie o około 17%. Zdaję sobie sprawę, że będzie to miało wpływ na wiele osób, które wniosły cenny wkład. Szczerze mówiąc, odchodzi od nas wielu mądrych, utalentowanych i pracowitych ludzi.

Dla tych, którzy odchodzą, jesteśmy lepszą firmą dzięki Twojemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy. Dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoimi talentami. Mam nadzieję, że wiesz, że Twój wkład wywarł głęboki wpływ na ponad pół miliarda ludzi i miliony artystów, twórców i autorów na całym świecie.

Zdaję sobie sprawę, że dla wielu redukcja tej wielkości byłaby zaskakująco duża, biorąc pod uwagę niedawny raport o pozytywnych wynikach finansowych i nasze wyniki. Omawialiśmy wprowadzenie mniejszych redukcji w latach 2024 i 2025. Biorąc jednak pod uwagę rozbieżność między naszym docelowym statusem finansowym a obecnymi kosztami operacyjnymi, zdecydowałem, że podjęcie znaczących działań w celu zmniejszenia naszych kosztów jest najlepszą opcją do osiągnięcia naszych celów. Choć jestem przekonany, że jest to właściwy kierunek działania dla naszej firmy, zdaję sobie również sprawę, że będzie to niezwykle bolesne dla naszego zespołu.

READ  JetBlue powiedział Spirit Airlines, że może zakończyć swoją ofertę przejęcia o wartości 3,8 miliarda dolarów, czemu sprzeciwiają się Stany Zjednoczone

Uważam, że aby zrozumieć tę decyzję, należy ocenić Spotify przez pryzmat jasnego obiektywu. W latach 2020 i 2021 wykorzystaliśmy szansę, jaką daje niski koszt kapitału i znacząco zainwestowaliśmy w rozbudowę zespołu oraz poprawę treści, marketingu i nowych pionów. Inwestycje te ogólnie zakończyły się sukcesem, przyczyniając się do zwiększonej produkcji Spotify i silnego rozwoju platformy w ciągu ostatniego roku. Jednak obecnie znaleźliśmy się w zupełnie innym środowisku. Chociaż Po naszych wysiłkach na rzecz redukcji kosztów w zeszłym roku nasza struktura kosztów w stosunku do wymaganej lokalizacji jest nadal bardzo duża.

Kiedy spoglądamy wstecz na lata 2022 i 2023, to, czego dokonaliśmy, jest naprawdę imponujące. Ale jednocześnie rzeczywistość jest taka, że ​​znaczna część tej produkcji była powiązana z dostępem do większej liczby zasobów. W większości przypadków byliśmy bardziej produktywni, ale mniej wydajni. Musimy być oboje. Chociaż wykonaliśmy pewną pracę, aby złagodzić to wyzwanie i zwiększyć efektywność w 2023 r., nadal mamy przed sobą długą drogę, zanim będziemy produktywni i skuteczni. Obecnie nadal mamy zbyt wielu ludzi zaangażowanych w wspieranie pracy, a nawet pracę wokół niej, zamiast przyczyniać się do tworzenia możliwości przynoszących realny wpływ. Więcej osób powinno skupić się na świadczeniu usług naszym kluczowym interesariuszom – twórcom i konsumentom. W dwóch słowach musimy stać się Zaradność jest nieubłagana.

Wiem, że wszyscy z niecierpliwością będziecie czekać na dalsze kroki dotyczące działania tego procesu. Jeśli jesteś pracownikiem, którego to dotyczy, w ciągu najbliższych dwóch godzin otrzymasz od działu kadr zaproszenie do kalendarza na rozmowę indywidualną. Spotkania te będą odbywać się przed i pod koniec wtorku Katarina Podamy więcej szczegółów na temat wszystkich szczegółów, pamiętajcie, że poniższe zasady będą miały zastosowanie do wszystkich członków zespołu:

  • Odszkodowanie: Zaczniemy od poziomu bazowego dla wszystkich pracowników, gdzie przeciętny pracownik otrzymuje około pięciomiesięczną odprawę. Zostanie on obliczony na podstawie lokalnych wymogów dotyczących okresu wypowiedzenia i stażu pracy pracownika.
  • Zewnętrzny zasilacz: Cały naliczony i niewykorzystany urlop zostanie wypłacony każdemu odchodzącemu pracownikowi.
  • opieka zdrowotna: Będziemy w dalszym ciągu zapewniać opiekę zdrowotną pracownikom w okresie ich separacji od pracy.
  • Wsparcie imigracyjne: W przypadku pracowników, których status imigracyjny jest powiązany z wykonywaną pracą, HRBP współpracują z każdą dotkniętą osobą w porozumieniu z naszym zespołem ds. mobilności.
  • Wsparcie kariery: Wszyscy pracownicy będą uprawnieni do dwumiesięcznego outplacementu.
READ  Shell podejmuje „trudną” decyzję o zakupie rosyjskiej ropy, obiecuje kupować gdzie indziej „kiedy to możliwe”

Jeśli chodzi o zespół, który pozostanie w Spotify, wiem, że dla wielu ta decyzja będzie trudna. Proszę pamiętać, że koncentrujemy się na traktowaniu naszych dotkniętych współpracowników z szacunkiem i współczuciem, na jaki zasługują.

Nie mogę się doczekać

Decyzja o zmniejszeniu rozmiaru naszego zespołu to trudny, ale krytyczny krok w kierunku stworzenia silniejszego i wydajniejszego Spotify na przyszłość. Podkreśla jednak również, że musimy zmienić sposób, w jaki pracujemy. Na początku istnienia Spotify na nasz sukces ciężko zapracowaliśmy. Mieliśmy ograniczone zasoby i musieliśmy maksymalnie wykorzystać każdy zasób. Wyróżnia nas pomysłowość i kreatywność. W miarę jak się starzejemy, oddalamy się od tej podstawowej zasady zaradności.

Spotify przyszłości musi być definiowane przez nieustanną pomysłowość w sposobie pracy, wprowadzania innowacji i rozwiązywania problemów. Ten rodzaj zaradności wykracza poza podstawową definicję – chodzi o przygotowanie się do kolejnego etapu, w którym bycie zwinnym jest nie tylko opcją, ale koniecznością.

Przyjęcie tej odchudzonej struktury pozwoli nam również na bardziej strategiczne inwestowanie naszych zysków w działalność. Dzięki bardziej ukierunkowanemu podejściu każda inwestycja i inicjatywa staje się bardziej skuteczna, zapewniając większe szanse na sukces. To nie jest krok wstecz. To strategiczne przekierowanie. Nadal angażujemy się w inwestowanie i podejmowanie odważnych zakładów, ale teraz, dzięki bardziej skoncentrowanemu podejściu, zapewniamy ciągłą rentowność Spotify i zdolność do innowacji. Lean nie oznacza małych ambicji; Oznacza to mądrzejsze i skuteczniejsze ścieżki do osiągnięcia.

Dziś trudny, ale ważny dzień dla firmy. Żeby było jasne, moje zaangażowanie w naszą misję i wiara w to, że jesteśmy w stanie ją osiągnąć, nigdy nie były większe. Mam nadzieję, że dołączycie do mnie w środę w Unplugged, aby omówić dalsze wspólne działania. To zmniejszenie objętości spowoduje konieczność zmiany sposobu, w jaki pracujemy, a w nadchodzących dniach i tygodniach opowiemy więcej o tym, co to będzie oznaczać. Tak jak rok 2023 był dla nas nowym rozdziałem, tak będzie w roku 2024, kiedy zbudujemy silniejsze Spotify.

READ  Lipcowy Raport o inflacji: Inflacja pozostaje umiarkowana, ponieważ stopy procentowe rosną

-Daniel