15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Rivian odnotowały lepsze niż oczekiwano dostawy w drugim kwartale

Akcje Rivian odnotowały lepsze niż oczekiwano dostawy w drugim kwartale

Kredyty obrazkowe: Rivian

Rivian dostarczył 12 640 pojazdów elektrycznych w drugim kwartale, prawie trzy razy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy firma EV przeżywała problemy z łańcuchem dostaw.

Rivian też wspomniałem W drugim kwartale wyprodukowała 13 992 pojazdów. Oba wyniki były znacznie lepsze niż oczekiwania Wall Street, wysyłając akcje w górę o ponad 16%. Akcje wzrosły teraz o ponad 12% do 18,70 USD.

Rivian powiedział, że wierzy, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia 50 000 rocznych wytycznych dotyczących produkcji, które wcześniej zapewniał. Rivian wyprodukował 9 395 pojazdów w pierwszym kwartale, zwiększając całkowitą produkcję w pierwszej połowie roku do 23 387 pojazdów.

Rivian produkuje cztery pojazdy: dwa pojazdy konsumenckie, ciężarówkę R1T i SUV R1S oraz dwie wersje swojej ciężarówki użytkowej. Firma wcześnie doświadczyła problemów produkcyjnych, zaostrzonych przez bieżące problemy z łańcuchem dostaw.

Wąskie gardła zaczynają się otwierać w miarę zmniejszania się problemów z łańcuchem dostaw. Rivian pracował również nad wydajnością w swojej fabryce w Normal w Illinois i opracował własną jednostkę napędową o nazwie Enduro, aby obniżyć koszty i zmniejszyć zależność od dostawców.

READ  Rywalizacja w Detroit wciąż istnieje, nawet gdy GM, Ford i Stellant walczą z Teslą