15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Najbogatszy człowiek w Indiach prezentuje telefon 4G za 12 dolarów z cyfrową technologią płatności i przesyłania strumieniowego

Najbogatszy człowiek w Indiach prezentuje telefon 4G za 12 dolarów z cyfrową technologią płatności i przesyłania strumieniowego

Kredyty obrazkowe: Reliance Geo

Jio Platforms, cyfrowe ramię Reliance, zaprezentowało nowe mobilne i powiązane plany taryfowe, najnowsze z serii wieloletnich wysiłków największego indyjskiego operatora telekomunikacyjnego, który ściga się, by nawrócić użytkowników wciąż „uwięzionych” w dziedzictwie kraju. sieci.

Nazwany „Jio Bharat”, telefon od Jio Platforms obsługuje 4G i oferuje wiele nowoczesnych funkcji, w tym możliwości płatności mobilnych z UPI oraz dostęp do usług strumieniowego przesyłania wideo i muzyki na żądanie Jio, JioCinema i JioSaavn. (Inne specyfikacje obejmują 48 GB pamięci, obsługę rozszerzalnej pamięci za pomocą karty microSD, 2-calowy ekran i aparat VGA 0,3).

Firma poinformowała, że ​​będzie produkować Jio Bharat, a także będzie współpracować z innymi producentami telefonów w celu przyjęcia platformy Jio Bharat do budowy telefonów. Firma, miliarder Mukesh Ambani, powiedział w oświadczeniu, że firma Karbonn z Delhi zarejestrowała się na platformie.

Reliance powiedział, że Jio Bharat kosztuje 999 rupii indyjskich, czyli 12,2 USD. Indyjski gigant powiedział, że Jio Bharat jest przeznaczony dla 250 milionów konsumentów w Indiach, dla których przejście na sieć 4G jest zbyt drogie. Telefon jest częścią oferty. Inną grą jest nowy przystępny cenowo plan taryfowy.

Platforma Jio zaprezentowała nowy miesięczny plan, który kosztuje zaledwie 123 INR lub 1,5 USD i oferuje 14 GB miesięcznego wykorzystania danych oraz nieograniczone połączenia głosowe. Dla osób subskrybujących rok plan kosztuje 1234 INR, czyli 15 USD.

Reliance powiedział, że zacznie oferować konsumentom przyprawy Jio od 7 lipca w ramach „wersji beta”. Stwierdzono, że wersja próbna została zaprojektowana w celu „zapewnienia skalowalności” platformy i operacji w celu aktualizacji „milionów użytkowników telefonów komórkowych”.

„Nowy telefon Jio Bharat to kolejny krok w tym kierunku. Znajduje się on w epicentrum innowacji i nadal pokazuje, że koncentrujemy się na dostarczaniu nieproporcjonalnej i rzeczywistej wartości różnym segmentom użytkowników z rzeczywistymi i odpowiednimi przypadkami użycia”, Akash Ambani, prezes , Reliance Jio, powiedział w oświadczeniu.

READ  Dwa samoloty Boeing wylądowały na londyńskim lotnisku Heathrow

Jio Bharat nie jest pierwszym wypadem Ambani do świata budżetowych telefonów. Przez lata najbogatszy człowiek w Indiach wprowadzał na rynek wiele urządzeń po przystępnych cenach. Pod koniec 2021 roku firma ujawniła swój inauguracyjny smartfon, który otrzymał nazwę JioPhone Next. Projekt reprezentuje ważną współpracę z Google, która wprowadziła „wysoce zoptymalizowaną” wersję mobilnego systemu operacyjnego Android do zasilania urządzenia.

„JioPhone Next to przystępny cenowo smartfon zaprojektowany dla Indii, zainspirowany przekonaniem, że każdy w Indiach powinien korzystać z możliwości oferowanych przez Internet”, powiedział Sundar Pichai w 2021 roku.

Jednak cena 80 USD związana z JioPhone Next stała się przeszkodą w szerszym rozpowszechnieniu telefonu.

JPMorgan powiedział we wtorkowym raporcie, że Jio Bharat „może zakłócić rynek 2G i pomóc Jio zdobyć udziały po tym, jak sukces sprzętowy Jiophone zaniknie”.

Bharti niedawno podniósł stawki 2G z 99 Rs do 155 Rs we wszystkich kręgach, podczas gdy Vi wzięła to w jednym obwodzie. To destrukcyjne posunięcie może zatrzymać dalsze podwyżki taryf dla 2G i pomóc JIO zdobyć udział w segmencie. Jio był już agresywny w segmencie Premium 23 marca z agresywnymi planami abonamentowymi i cenami światłowodów.