3 maja, 2024

Mistrzostwa NFC: The Eagles pokonali 49ers 31-7 i zajęli miejsce w Super Bowl

FILADELFIA — Fajerwerki wybuchły na szczycie Lincoln Financial Field, a zawodnicy i trenerzy Eagles ścigali się w kierunku strefy końcowej w ekstatycznej celebracji, podczas gdy Boston Scott przebiegł nietknięty przez 10-metrowe przyłożenie w pośpiechu przed przerwą.

Do niedzielnego meczu pozostało jeszcze 30 minut, ale przy dwupunktowej przewadze i najlepszym podaniu w NFL przeciwko czwartemu rozgrywającemu, przyłożenie wydawało się wykrzyknikiem. The Eagles objęli prowadzenie, pokonując San Francisco 49ers 31-7, zdobywając mistrzostwo NFC i zdobywając wycieczkę do Glendale w Arizonie na swój czwarty występ w Super Bowl.

Eagles byli jednym z najbardziej kompletnych zespołów w lidze w tym sezonie i pokazali to ponownie w niedzielę. Po wygranej zmierzą się z Kansas City lub Cincinnati w swoim pierwszym Super Bowl, odkąd wygrali wszystko w sezonie 2017.

Obrona Eagles, która w sezonie zasadniczym zgromadziła najwięcej worków (70) i ​​pozwoliła na najmniejszą liczbę jardów na mecz (179,8) w lidze, zakończyła podobną do Kopciuszka karierę rozgrywającego 49ers Brocka Purdy’ego. Po tym, jak Eagles strzelili bramkę w pierwszej kwarcie, obrońca Hasson zwolnił Riddicka Purdy’ego na około siedem minut przed końcem pierwszej kwarty, powodując błąd. Purdy został uderzony w prawą stronę, uderzył łokciem w grę i siedział przez resztę pierwszej połowy.

Ramię Brocka Purdy’ego doznało kontuzji podczas pierwszej jazdy 49ers w niedzielnym meczu.kredyt…Mark Makela dla The New York Times

49ers zdobyli jeden wynik w drugiej kwarcie, która zakończyła się szybkim przyłożeniem z 23 jardów przez uciekającego Christiana McCaffreya, ale poza tym ich atak zakończył się fiaskiem za rezerwowym Purdy, Joshem Johnsonem. Johnson opuścił grę na początku drugiej połowy z powodu wstrząsu mózgu, a Purdy powrócił, ale był wyraźnie zagrożony. Purdy zakończył mecz czterema próbami podania. Ukończył je wszystkie na 23 jardy.

To był ambiwalentny koniec udanej passy, ​​którą Purdy zaaranżował od grudnia, kiedy został wprowadzony do składu po kontuzji dwóch pierwszych rozgrywających na wykresie głębokości 49ers, Treya Lance’a i Jimmy’ego Garoppolo. Purdy, ostatni wybór w drafcie NFL 2022, wygrał siedem meczów jako starter, grając skutecznie, rzucając na 1374 jardy, 13 przyłożeń i zaledwie cztery przechwyty w sezonie zasadniczym.

READ  Przewidywane składy, wiadomości o drużynie, najlepsza jedenastka

Został piątym rozgrywającym debiutantem, który wystartował w meczu o mistrzostwo konferencji, wspomagany przez surowego trenera i znakomity skład. Celował częściowo ze względu na otaczającą go broń – odbiorniki Debo Samuel i Brandon Ayuk; Mocny koniec George Kettle. i wszechstronny plan McCaffreya, na który dyrektor generalny John Lynch wymienił w październiku – oraz plan trenera Kyle’a Shanahana, aby skutecznie biegać i pozwalać przechodzącym celom na zdobywanie jardów po złapaniu.

Jednak bez Purdy’ego ofensywa 49ers miała trudności ze znalezieniem rytmu za Johnsonem, zawodowcem z ósmego sezonu, który grał w siedmiu drużynach. Johnson, zanim odpadł, wykonał tylko 7 z 13 podań na 74 jardy, a także sfaulował snap, który został odzyskany przez Eagles. Szczęście Shanahana z płynnym przejściem przez rozgrywającego w końcu się skończyło.

Josh Johnson, rozgrywający 49ers, opuścił mecz w trzeciej kwarcie z powodu wstrząsu mózgu.kredyt…Mark Makela dla The New York Times

Reddick terroryzował obu rozgrywających z San Francisco – skończył z trzema wślizgami i dwoma workami – i służył jako wzór dla dużych nabytków i bezpłatnych umów agencyjnych. Koordynowane przez dyrektora generalnego Howie Rosemana Aby przywrócić znaczenie sępów.

Reddick podpisał kontrakt z Eagles przed sezonem, dołączając do drużyny z obrońcą Jamesem Bradburym, który został zwolniony przez Giants w maju zeszłego roku, oraz ochroniarzem CJ Gardnerem Johnsonem, który został sprzedany przez Rosemana w sierpniu. Ci trzej poprowadzili obronę, która nękała 49ers i ograniczyła ich do zaledwie 164 jardów ataku. Wywarło to nie do pokonania presję na obronę 49ers, która zakończyła sezon zasadniczy jako najwyżej sklasyfikowana jednostka w lidze.

Ofensywa Eagles wydawała się zsynchronizowana, wykorzystała przedwczesne kary 49ers i zastosowała zrównoważone podejście, tak jak robiła to przez cały rok. Jalen Hurts, rozgrywający trzeciego roku, który rozkwitł w swoim drugim pełnym sezonie jako starter, skończył z podaniem zaledwie 121 jardów, ale rozciągnął grę nogami, rzucając się na 39 jardów i przyłożenie. Wbił również piłkę w ciasne okna, tak jak zrobił to po podaniu złapanym przez jednoręcznego odbierającego DeVontę Smitha w czwartej kwarcie.

READ  Wybory ekspertów dla każdej serii z pierwszej rundy

Stajnia biegaczy Eagles – Miles Sanders, Kenneth Ginwell i Scott – łącznie zdobyła 111 jardów w biegu i trzy przyłożenia przeciwko obronie 49ers, która pozwalała tylko na 77,7 jardów w biegu na mecz w sezonie zasadniczym, druga najmniej w lidze.

Dezintegracja 49ers objawiła się w akcjach ich zawodników, a także w statystykach: Linebacker Dre Greenlaw został zgłoszony za niesportowe zachowanie za uderzenie piłki wciąż w rękę biegacza po grze w czwartej kwarcie, a bezpieczeństwo Talanoa Hufanga zostało zgłoszone za uderzenie Hurtsa późno poza boiskiem. Liniowy ofensywy z San Francisco Trent Williams i Kvon Wallace z ochrony Filadelfii zostali wyrzuceni po wywołaniu bójki w czwartej kwarcie, w której obie ławki zostały oczyszczone.

Orły z powrotem Boston Scott pobiegł po przyłożenie pod koniec drugiej kwarty.kredyt…Mark Makela dla The New York Times

The Eagles popadli w przeciętność po zwycięstwie w Super Bowl i odpadli na początku playoffów w sezonach 2018, 2019 i 2021; W 2020 roku wygrali tylko cztery mecze. Zwolnili swojego trenera, Douga Pedersona, po sezonie 2020 i wymienili swojego byłego rozgrywającego z pierwszej rundy, Carsona Wentza, w pozornej odbudowie.

Trener Nick Siriani i Hurts doszli do playoffów w swoim pierwszym wspólnym roku, w 2021 roku, ale Hurts weszli w ten sezon z pytaniami, czy może być kamieniem węgielnym franczyzy. Przedstawił przekonujące argumenty, rzucając na 3701 jardów i 22 przyłożenia w sezonie zasadniczym, jednocześnie rzucając się na 760 jardów i 13 bramek, pomimo opuszczenia dwóch meczów z powodu kontuzji barku. Skorzystał również na wymianie Rosemana w kwietniu dla odbierającego AJ Browna, który złapał 11 podań przyłożenia i rekordowe 1496 jardów. Eagles zaczęli 8-0, a skończyli 14-3, dzieląc najlepszy wynik w lidze z Kansas City.

Budowanie składu Rosemana, wraz ze wzrostem Hurts, po szybkiej odbudowie popchnęły Eagles do Super Bowl. Uroczystość stała się oficjalna po dwuminutowym ostrzeżeniu, kiedy gracze zaczęli tańczyć, a tłum jednogłośnie odśpiewał „I Won’t Back Down” Toma Petty’ego. Spadło zielone konfetti, po czym nastąpił boom rapera Meeka Milla „Dreams and Nightmares”, który stał się hymnem Filadelfii.

READ  Rosenthal: Jak bezpłatna agencja Yoshinobu Yamamoto wypada w porównaniu z poprzednimi japońskimi miotaczami?
Kibice Al-Nusour czekali w niedzielę na zwycięstwo swojej drużyny.kredyt…Mark Makela dla The New York Times