14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Liderzy HC Dan Quinn nie ma „wspaniałych stwierdzeń” na temat tego, kto będzie starterem w pierwszym tygodniu

Liderzy HC Dan Quinn nie ma „wspaniałych stwierdzeń” na temat tego, kto będzie starterem w pierwszym tygodniu

Ze swojej strony Daniels powiedział wcześniej, że decyzja o tym, który rozgrywający rozpocznie pierwszy tydzień, jest „powyższa od niego”. W środę Danielsa zapytano, jak będzie traktowany gwiazdor rozgrywający po wylądowaniu w Waszyngtonie, ale Daniels szybko odrzucił ten pomysł.

„To znaczy, że nie jestem jeszcze gwiazdą rozgrywającego” – powiedział. „Nadal mam przed sobą długą drogę. Jestem nowicjuszem, aby odpowiedzieć na to pytanie”.

W składzie Chiefs znajdują się także czeladnik Jeff Driskel i niewybrany debiutant Sam Hartman, ale byłby szok, gdyby w centrum niedzielnego meczu otwarcia przeciwko Buccaneers w Tampie znalazł się ktoś inny niż Mariota i Daniels. Nawet najnowsza historia sugeruje, że debiut Danielsa jest możliwy. Ostatni QB zajął w sumie 1. lub 2. miejsce NIE Aby rozpocząć w pierwszym tygodniu, Mitchell Trubisky był z Bears w 2018 roku.

Mariota (30 lat) wystąpił w trzech meczach dla Orłów w zeszłym sezonie, wykonując 15 z 23 podań (65,2%) na 164 jardy, jedno przyłożenie i jeden przechwyt. Pobiegł także na 52 jardy na ośmiu prowadzących. Mariota rozegrał 13 meczów dla Falcons w 2022 roku, rzucając na odległość 2219 jardów, 15 niszczycieli i dziewięć przechwytów. To jedyne mecze, które zaczął w NFL, odkąd opuścił Tytanów po sezonie 2019.

Quinn powiedział, że naprawdę podoba mu się dynamika zawodów QB i wierzy, że Mariota – który przypadkowo jest także byłym numerem 2 w klasyfikacji generalnej – może pomóc Danielsowi. Quinn pochwalił jednak także postawę i pewność siebie debiutanta, a także jego pokorę, uznając doświadczonego trenera za niezwykłą cechę jak na młodszego zawodnika.

„To było dla niego zbyt dumne” – stwierdził Quinn. „On naprawdę ma bardzo zdecydowane podejście do tego, co robimy, ale ma też pokorę młodego gracza.

Wydaje się, że Daniels ma wszystko, czego potrzeba – a także wszelkie możliwości – aby zdobyć posadę wyjściowego składu podczas obozu przygotowawczego. Liderzy prawdopodobnie nie chcieliby niczego bardziej niż debiutanta, który wygrał tę pracę, a jeśli nadal będzie zbierał takie pochwały na początku obozu przygotowawczego, decyzja może być tylko kwestią czasu.