19 kwietnia, 2024

Mistrzostwa NFC: The Eagles pokonali 49ers 31-7 i zajęli miejsce w Super Bowl

FILADELFIA — Fajerwerki wybuchły na szczycie Lincoln Financial Field, a zawodnicy i trenerzy Eagles ścigali się w kierunku strefy końcowej w ekstatycznej celebracji, podczas gdy Boston Scott przebiegł nietknięty przez 10-metrowe przyłożenie w pośpiechu przed przerwą.

Do niedzielnego meczu pozostało jeszcze 30 minut, ale przy dwupunktowej przewadze i najlepszym podaniu w NFL przeciwko czwartemu rozgrywającemu, przyłożenie wydawało się wykrzyknikiem. The Eagles objęli prowadzenie, pokonując San Francisco 49ers 31-7, zdobywając mistrzostwo NFC i zdobywając wycieczkę do Glendale w Arizonie na swój czwarty występ w Super Bowl.

Eagles byli jednym z najbardziej kompletnych zespołów w lidze w tym sezonie i pokazali to ponownie w niedzielę. Po wygranej zmierzą się z Kansas City lub Cincinnati w swoim pierwszym Super Bowl, odkąd wygrali wszystko w sezonie 2017.

Obrona Eagles, która w sezonie zasadniczym zgromadziła najwięcej worków (70) i ​​pozwoliła na najmniejszą liczbę jardów na mecz (179,8) w lidze, zakończyła podobną do Kopciuszka karierę rozgrywającego 49ers Brocka Purdy’ego. Po tym, jak Eagles strzelili bramkę w pierwszej kwarcie, obrońca Hasson zwolnił Riddicka Purdy’ego na około siedem minut przed końcem pierwszej kwarty, powodując błąd. Purdy został uderzony w prawą stronę, uderzył łokciem w grę i siedział przez resztę pierwszej połowy.

Ramię Brocka Purdy’ego doznało kontuzji podczas pierwszej jazdy 49ers w niedzielnym meczu.kredyt…Mark Makela dla The New York Times

49ers zdobyli jeden wynik w drugiej kwarcie, która zakończyła się szybkim przyłożeniem z 23 jardów przez uciekającego Christiana McCaffreya, ale poza tym ich atak zakończył się fiaskiem za rezerwowym Purdy, Joshem Johnsonem. Johnson opuścił grę na początku drugiej połowy z powodu wstrząsu mózgu, a Purdy powrócił, ale był wyraźnie zagrożony. Purdy zakończył mecz czterema próbami podania. Ukończył je wszystkie na 23 jardy.

To był ambiwalentny koniec udanej passy, ​​którą Purdy zaaranżował od grudnia, kiedy został wprowadzony do składu po kontuzji dwóch pierwszych rozgrywających na wykresie głębokości 49ers, Treya Lance’a i Jimmy’ego Garoppolo. Purdy, ostatni wybór w drafcie NFL 2022, wygrał siedem meczów jako starter, grając skutecznie, rzucając na 1374 jardy, 13 przyłożeń i zaledwie cztery przechwyty w sezonie zasadniczym.

READ  Sceny z Jerrym Jonesem powróciły do ​​Super Bowl po tym, jak Kowboje zdominowali Wikingów

Został piątym rozgrywającym debiutantem, który wystartował w meczu o mistrzostwo konferencji, wspomagany przez surowego trenera i znakomity skład. Celował częściowo ze względu na otaczającą go broń – odbiorniki Debo Samuel i Brandon Ayuk; Mocny koniec George Kettle. i wszechstronny plan McCaffreya, na który dyrektor generalny John Lynch wymienił w październiku – oraz plan trenera Kyle’a Shanahana, aby skutecznie biegać i pozwalać przechodzącym celom na zdobywanie jardów po złapaniu.

Jednak bez Purdy’ego ofensywa 49ers miała trudności ze znalezieniem rytmu za Johnsonem, zawodowcem z ósmego sezonu, który grał w siedmiu drużynach. Johnson, zanim odpadł, wykonał tylko 7 z 13 podań na 74 jardy, a także sfaulował snap, który został odzyskany przez Eagles. Szczęście Shanahana z płynnym przejściem przez rozgrywającego w końcu się skończyło.

Josh Johnson, rozgrywający 49ers, opuścił mecz w trzeciej kwarcie z powodu wstrząsu mózgu.kredyt…Mark Makela dla The New York Times

Reddick terroryzował obu rozgrywających z San Francisco – skończył z trzema wślizgami i dwoma workami – i służył jako wzór dla dużych nabytków i bezpłatnych umów agencyjnych. Koordynowane przez dyrektora generalnego Howie Rosemana Aby przywrócić znaczenie sępów.

Reddick podpisał kontrakt z Eagles przed sezonem, dołączając do drużyny z obrońcą Jamesem Bradburym, który został zwolniony przez Giants w maju zeszłego roku, oraz ochroniarzem CJ Gardnerem Johnsonem, który został sprzedany przez Rosemana w sierpniu. Ci trzej poprowadzili obronę, która nękała 49ers i ograniczyła ich do zaledwie 164 jardów ataku. Wywarło to nie do pokonania presję na obronę 49ers, która zakończyła sezon zasadniczy jako najwyżej sklasyfikowana jednostka w lidze.

Ofensywa Eagles wydawała się zsynchronizowana, wykorzystała przedwczesne kary 49ers i zastosowała zrównoważone podejście, tak jak robiła to przez cały rok. Jalen Hurts, rozgrywający trzeciego roku, który rozkwitł w swoim drugim pełnym sezonie jako starter, skończył z podaniem zaledwie 121 jardów, ale rozciągnął grę nogami, rzucając się na 39 jardów i przyłożenie. Wbił również piłkę w ciasne okna, tak jak zrobił to po podaniu złapanym przez jednoręcznego odbierającego DeVontę Smitha w czwartej kwarcie.

READ  Sam Darnold mocny po ostatniej porażce w sezonie zasadniczym z Rams – NBC Sports Bay Area i Kalifornią

Stajnia biegaczy Eagles – Miles Sanders, Kenneth Ginwell i Scott – łącznie zdobyła 111 jardów w biegu i trzy przyłożenia przeciwko obronie 49ers, która pozwalała tylko na 77,7 jardów w biegu na mecz w sezonie zasadniczym, druga najmniej w lidze.

Dezintegracja 49ers objawiła się w akcjach ich zawodników, a także w statystykach: Linebacker Dre Greenlaw został zgłoszony za niesportowe zachowanie za uderzenie piłki wciąż w rękę biegacza po grze w czwartej kwarcie, a bezpieczeństwo Talanoa Hufanga zostało zgłoszone za uderzenie Hurtsa późno poza boiskiem. Liniowy ofensywy z San Francisco Trent Williams i Kvon Wallace z ochrony Filadelfii zostali wyrzuceni po wywołaniu bójki w czwartej kwarcie, w której obie ławki zostały oczyszczone.

Orły z powrotem Boston Scott pobiegł po przyłożenie pod koniec drugiej kwarty.kredyt…Mark Makela dla The New York Times

The Eagles popadli w przeciętność po zwycięstwie w Super Bowl i odpadli na początku playoffów w sezonach 2018, 2019 i 2021; W 2020 roku wygrali tylko cztery mecze. Zwolnili swojego trenera, Douga Pedersona, po sezonie 2020 i wymienili swojego byłego rozgrywającego z pierwszej rundy, Carsona Wentza, w pozornej odbudowie.

Trener Nick Siriani i Hurts doszli do playoffów w swoim pierwszym wspólnym roku, w 2021 roku, ale Hurts weszli w ten sezon z pytaniami, czy może być kamieniem węgielnym franczyzy. Przedstawił przekonujące argumenty, rzucając na 3701 jardów i 22 przyłożenia w sezonie zasadniczym, jednocześnie rzucając się na 760 jardów i 13 bramek, pomimo opuszczenia dwóch meczów z powodu kontuzji barku. Skorzystał również na wymianie Rosemana w kwietniu dla odbierającego AJ Browna, który złapał 11 podań przyłożenia i rekordowe 1496 jardów. Eagles zaczęli 8-0, a skończyli 14-3, dzieląc najlepszy wynik w lidze z Kansas City.

Budowanie składu Rosemana, wraz ze wzrostem Hurts, po szybkiej odbudowie popchnęły Eagles do Super Bowl. Uroczystość stała się oficjalna po dwuminutowym ostrzeżeniu, kiedy gracze zaczęli tańczyć, a tłum jednogłośnie odśpiewał „I Won’t Back Down” Toma Petty’ego. Spadło zielone konfetti, po czym nastąpił boom rapera Meeka Milla „Dreams and Nightmares”, który stał się hymnem Filadelfii.

READ  John Ram wycofuje się z Players Championship z powodu choroby
Kibice Al-Nusour czekali w niedzielę na zwycięstwo swojej drużyny.kredyt…Mark Makela dla The New York Times