9 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rahal zastąpi Wilsona w DRR na Indianapolis 500

Graham Rahal wspomina swój rok spędzony w zespole nieżyjącego już Justina Wilsona w 2008 roku, kiedy to nastolatek nauczył się ważnych rzeczy o życiu i wyścigach od uprzejmego Brytyjczyka. Piętnaście lat później ma kolejną szansę na współpracę z Wilsonami, tym razem z młodszym bratem Justina, Stefanem, który opuścił niedzielny wyścig Indianapolis 500 z powodu kontuzji.

W jednej z najbardziej niesamowitych historii, jakie można sobie wyobrazić na torze Indianapolis Motor Speedway, Stefan Wilson, jego sponsor i właściciel zespołu, Don Cusick, oraz zespół Dreyer & Reinbold Racing Team, w skład którego wchodzi Chevy nr 24 Wilsona, poprosili Rahala, aby został ich kierowcą podczas 107. wyścigu Indy 500.

„Jesteśmy bardzo zasmuceni, że Stefan doznał kontuzji w poniedziałek i nie może teraz rywalizować w niedzielę w zespole nr 24 Dreyer & Reinbold Racing/Cusick Motorsports/CareKeepers Chevrolet” — powiedział Dennis Reinbold, właściciel zespołu DRR.

„Stefan włożył tyle wysiłku w ten wyścig, że to smutne, że tak się stało. Jednak ogłaszamy, że Graham Rahal będzie prowadził samochód nr 24 w tę niedzielę. Znamy Grahama od ponad dekady, kiedy jeździł przez nas w 2010 roku na Iowa Speedway. Zmagał się tutaj z trudnym weekendem, ale myślimy, że Graham może bardzo dobrze spisać się w niedzielę.

Wezwanie zostało wykonane w poniedziałek, dzień po tym, jak Rahal zjechał z boiska swoją hondą Rahal Letterman Lanegan Racing nr 15 i zaakceptował Rahala, kończąc własną, pełną emocji jazdę. Okazja pojawia się po tym, jak Wilson otrzymuje wiadomość, że złamał kręgosłup i nie będzie mógł ścigać się po tym, jak został uderzony od tyłu i wyrzucony na ścianę zakrętu 1 z prędkością ponad 200 mil na godzinę podczas treningu.

„Przede wszystkim liczy się tylko to, że Stefan ma się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności” – powiedział Cusick. „Jesteśmy całkowicie zdruzgotani losem Stephana i będziemy teraz tęsknić za jego ulubionym wyścigiem, legendarnym Indy 500. Bez niego nie byłoby nas tutaj i jesteśmy zobowiązani wspierać go na każdym etapie powrotu do zdrowia i dalej.

READ  Pingwiny mianują Kyle'a Dubasa Hockey Operations President

„Dreyer & Reinbold Racing i nasi partnerzy tylko mnie wspierali i nie mógłbym być bardziej wdzięczny. Cieszę się, że mogliśmy obsadzić miejsce nr 24 Chevy DRR/Cusick Motorsports/CareKeepers wysokiej jakości wymianą w Graham Rahal. Graham dobrze zna owalny tor Indianapolis Motor Speedway i życzymy mu wszystkiego najlepszego”. Najlepsze w tę niedzielę w „największym spektaklu wyścigowym”.

Wilson zakwalifikował się w niedzielę na 25. miejscu, a ponieważ zespół Cusick/DRR jest gotowy do wejścia na nowy numer 24 dla Rahala po zniszczeniu głównego podwozia, będzie miał pierwszą szansę poprowadzenia go podczas piątkowych dwugodzinnych treningów finałowych w godzinach 11:00-13:00. . Ze względu na zmianę kierowcy nie jest jasne, czy IndyCar przesunie samochód nr 24 na koniec 33-osobowego pola, aby rozpocząć wyścig, czy też pozwoli Rahalowi zająć pierwotną pozycję kwalifikacyjną Wilsona.

„Przyznam, że był to bardzo trudny weekend dla mnie i zespołu United Rentals/Third Bank/RLL” – powiedział Rahal. „Próbowaliśmy wszystkiego i po prostu nie mieliśmy szybkości. Jest mi bardzo przykro, że Stefan doznał kontuzji podczas poniedziałkowego treningu. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia.

„Chcę podziękować Dennisowi i Donowi za danie mi tej szansy w samochodzie nr 24. Jestem podekscytowany pracą z zespołem i przygotowaniami do największego wyścigu na świecie, Indianapolis 500”.

Fifth Third Bank i United Rentals, które współpracowały z Rahalem we wpisie nr 15, przeniosą się na miejsce nr 24.

Wdzięczny za wszystko, co Justin Wilson zrobił, będąc mentorem 19-letniego studenta drugiego roku IndyCar, trwała więź między Rahalem i Wilsonem jest głęboka. Gdy Wilson przegrał wyścig Pocono IndyCar w 2015 roku, Rahal wkroczył do akcji, by zaopiekować się żoną Wilsona, Julią i dwiema młodymi córkami, Jane i Jess, mobilizując tor IndyCar i niektóre z największych nazwisk w sportach NASCAR i Formuły 1, aby przekazać kaski i inne pamiątki na aukcję charytatywną.

READ  Patrick Mazeika wygrywa mecz u siebie dla Mets

Dzięki niestrudzonym wysiłkom Rahal, w tym pomocy Stephana Wilsona, zebrano 637 067,94 dolarów dla żony i córek Justina Wilsona. W ich przysłowiowej godzinie potrzeby Rahal był obecny, a mając możliwość odwzajemnienia się życzliwością, Rahal wybrał spośród kilku kierowców, aby mieć pewność, że nie przegapi okazji do rywalizacji w wyścigu, który znaczył więcej niż jakikolwiek kierowca IndyCar .