29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

5 szybkich sposobów na poprawę komfortu korzystania z YouTube

5 szybkich sposobów na poprawę komfortu korzystania z YouTube

Jeśli spędzasz dużo czasu w serwisie YouTube, musisz go jak najlepiej wykorzystać, niezależnie od tego, czy chodzi o wybór filmów wideo, które chcesz polecić, czy też o jakość filmów, gdy zaczniesz je odtwarzać. Istnieje wiele różnych sposobów ulepszania YouTube, zarówno w aplikacjach, jak i w Internecie, aby poprawić jakość oglądania. Wybraliśmy tutaj kilka naszych ulubionych sztuczek.

O niektórych być może nigdy nie wiedziałeś, o innych mogłeś już wcześniej widzieć, ale potem o nich zapomniałeś, ale warto poświęcić kilka minut na prawidłowe skonfigurowanie YouTube – a potem możesz zająć się ważniejszą pracą, jaką jest oglądanie treści.


1) Zmaksymalizuj jakość wideo

Możesz wybrać jakość wideo w sieciach komórkowych i Wi-Fi.

Możesz wybrać jakość wideo w sieciach komórkowych i Wi-Fi.
Zrzut ekranu: youtube

Domyślnie YouTube ustawia rozdzielczość filmów na podstawie takich czynników, jak prędkość Internetu i rozmiar używanego ekranu. W internecie możesz zmienić to ustawienie na resztę bieżącej sesji: kliknij małą ikonę koła zębatego (w prawym dolnym rogu), najeżdżając kursorem na wideo, a następnie Jakośća następnie wybierz jakość wideo, na którą chcesz się przełączyć.

Na urządzeniach mobilnych dotknij odtwarzanego filmu, następnie ikony koła zębatego (Android) lub trzech kropek (iOS), a następnie Jakość. Możesz także ustawić globalny poziom jakości na urządzeniu mobilnym, aby zastosować go do wszystkich filmów, korzystając z preferencji jakości wideo w Ustawieniach (dotknij ikony koła zębatego na karcie Ty w systemie Android lub swojego zdjęcia profilowego na karcie Strona główna w systemie iOS, aby znaleźć link Ustawienia główny).


2) Umieść filmy w pętli

Powtarzaj filmy, które chcesz dalej oglądać (lub słuchać).

Powtarzaj filmy, które chcesz dalej oglądać (lub słuchać).
Zrzut ekranu: youtube

Jest kilka filmów, które warto odtwarzać wielokrotnie: może nie krótkie klipy wirusowe, ponieważ byłoby to prawdopodobnie zbyt denerwujące, ale być może mieszanka kojącej muzyki, którą chcesz włączyć w tle podczas pracy lub wykładów, które prowadzisz próbują zaabsorbować informacje. Jest to funkcja, która może być przydatna z wielu powodów.

Jeśli oglądasz film w Internecie, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz epizod Z listy, która się pojawi. Jeśli oglądasz film na urządzeniu mobilnym, kliknij film, a następnie ikonę koła zębatego (Android) lub trzy kropki (iOS), a następnie Pętla wideo. Pamiętaj, że pętla będzie kontynuowana, dopóki jej nie wyłączysz. Powtórz proces w Internecie lub na urządzeniu mobilnym, aby powrócić do normalnego działania.


3) Popraw swoje rekomendacje

Twoja historia oglądania wpływa na Twoje rekomendacje.

Twoja historia oglądania wpływa na Twoje rekomendacje.
Zrzut ekranu: youtube

Wartość YouTube znacznie wzrasta, jeśli otrzymujesz dobre rekomendacje dotyczące tego, co warto obejrzeć w następnej kolejności – niezależnie od tego, czy są to teledyski, czy transmisje sportowe – a istnieje kilka sposobów na zwiększenie trafności wyświetlanych rekomendacji. Pierwszym z nich jest kliknięcie lub dotknięcie przycisków „kciuk w górę” lub „kciuk w dół”, aby wskazać, czy film Ci się podobał, czy nie.

Po drugie, możesz edytować swoją historię oglądania w YouTube za pomocą data W prawym panelu internetowym. W tym miejscu możesz usunąć filmy, które w rzeczywistości nie odzwierciedlają tego, co chcesz obejrzeć (najedź na nie kursorem i kliknij X) lub wstrzymaj historię oglądania, aby nie miała ona wpływu na Twoje rekomendacje (na przykład jeśli dzieci pożyczają Twoje konto) .


4) Używaj skrótów klawiaturowych

Niektóre z tych klawiszy współpracują z YouTube.

Skróty klawiaturowe przydadzą się wszędzie, od edytorów zdjęć po przeglądarki internetowe. YouTube nie jest wyjątkiem. Jeśli znasz przydatne skróty klawiaturowe, możesz poruszać się między filmami i listami odtwarzania bez szukania myszy lub gładzika lub znajdowania określonej ikony gdzieś na ekranie.

Skróty, które możesz wypróbować w systemie Windows i macOS, to: przestrzeń (aby wstrzymać i wznowić), C I Do Aby przeskoczyć do tyłu lub do przodu przez 10 sekund, i M Aby wyciszyć lub wyłączyć wyciszenie klipu wideo. Możesz także użyć < I > Aby zwolnić lub przyspieszyć prędkość odtwarzania, F Aby przejść na pełny ekran, liczby 19 Przechodzi bezpośrednio do punktu pomiędzy 10 a 90 procent całkowitej długości filmu.


5) Uzyskaj dodatkowe funkcje

Wtyczki mogą ulepszać funkcje obrazu w obrazie.

Wtyczki mogą ulepszać funkcje obrazu w obrazie.
Zrzut ekranu: youtube

Pełna gama rozszerzeń przeglądarki zwiększa funkcjonalność YouTube. Możesz je przeglądać w dowolnym momencie, ale my wspomnimy o dwóch z nich. Obraz w obrazie — pływające wideo Na przykład Chrome ulepsza natywny miniodtwarzacz, umożliwiając zmianę jego rozmiaru i umieszczenie go w dowolnym miejscu na ekranie.

Jeśli jesteś osobą, która woli przeglądarkę Firefox, to YouTube bez przerwy Zajmie się komunikatem, który czasami pojawia się, gdy włączone jest odtwarzanie ciągłe, aby zapewnić ciągłe oglądanie. Jeśli masz pewność, że chcesz, aby oglądanie (i słuchanie) YouTube było nieprzerwane, to rozszerzenie wykona to zadanie za Ciebie.

READ  Pięć największych odkryć w PlayStation State of Play